• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bill Gates ne demek istedi? İlginç 'koronavirüs' açıklaması: 5 yıl sürecek

Koronavirüs ile mücadele etmenin tek yolun etkin tedavi yöntemleri geliştirmekten geçtiğini söyleyen Bill Gates, aşının üretilmesi için 5 yıl gerektiğini söyledi. Bill Gates'in yeni tedavi yöntemleriyle ilgili söylemleri ise şüphe uyandırdı.

Yeniakit Publisher
2020-04-24 21:37:00 - 2020-04-24 22:42:31
Bill Gates ne demek istedi? İlginç 'koronavirüs' açıklaması: 5 yıl sürecek

Yaklaşık 104 milyarla dünyanın ikinci en zengin iş adamı Bill Gates, dün kendi bloğunda yayınladığı yazıda, Koronavirüsün yayılmasını engellemek ve hayatı normale döndürmek için atılması gereken adımları sıraladı. Webrazzi'de yer alan habere göre, Gates yazısında "Koronavirüs salgınıyla tüm insanlık mücadele ediyor. Bu bir dünya savaşı gibidir, bu durumda hepimiz aynı taraftayız" diyerek bu virüsle küresel olarak mücadele etmek gerektiğini vurguluyor.

"Aşı için beş yıl gerekiyor"

Microsoft kurucusu Bill Gates, insanların büyük kamu etkinliklerine tekrar girme konusunda kendilerini rahat hissetmeleri için etkili bir Koronavirüs tedavisine ihtiyaç olduğu görüşünde... Çünkü tipik bir aşının piyasaya sürülmesinin beş yıl sürebileceğini söylüyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: "ABD hükümet yetkililerinin aşı geliştirme konusunda taahhüt ettikleri süre 18 ay... Bana göre bu iş daha uzun sürecek."

Evde yapılabilecek test en ideali

Koronavirüsü tespit eden testlerin yaygınlaşmasının ülkelerin yeniden normalleşmesine yardımcı olacağını ve testlerin bu konuda çok önemli bir rolü olduğunu söylüyor. Bu testlerin Kovid-19 semptomları olan ve onlarla temas eden kişiler için geniş çapta erişilebilir olması gerektiğini savunuyor. Ona göre evde yapılan test, en ideali...

Bill Gates, aynı zamanda hasta takibinin önemli olduğunu vurguluyor ve sözlerine şöyle devam ediyor:

Koronavirüs ile enfekte olanlarla temas halinde olan kişilerin izini sürmek, salgınların artmasını önlemeye yardımcı olabilir. Bu işi yapmak için daha fazla insanı işe almak gerekiyor. Birçok ülkenin bu konuda hassasiyet göstermesi lazım. Özellikle Almanya'nın bu konuda çok fazla çalışma yapması gerekiyor.

Koronavirüs salgını sonrasında hükümet yetkilileri tarafından ekonominin yeniden nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda çalışmaların başlatılması ve okulların hızlı bir şekilde yeniden açılması gerektiğini düşünüyor. Ayrıca bir restoranda kaç kişinin oturabileceği veya fabrikaları işçilerinin nasıl yeniden yapılandırılması gerektiği konusuda birçok kararın alınması gerektiğini belirtiyor.

 
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Fatih mücahid

Bu Bil geyt denen adam. Her .....a maydonos oluyar. Bu doktor mu, bilim adamımı. Her konuda ortaya bir şey atıyor. Bizimkilerde balıklama dalıyor. Bedava bu .... oğlu ....lerin reklamını yapıyorlar. Para için dünyayı bu hale getiren bu zalimler değilmi. Birde hiç suçları yokmuş, masummuş gibi utanmadan ileri geri konuşuyorlar.İkidebirde boy gösteriyorlar. Göstermeyin bu ....sizleri. Bu konuda onun gibilerin fikrini yazıp göstereceğinize, gidin Sivasın yaylalarında çobanlık yapan Yiğit Anadolu insanın fikrini sorun ve onu yazın.Göreceksiniz onun fikri bunladan daha gerçekçi ve isabetli olacaktır.Çünkü o Anadolu fersetiyle yaklaşacak, basiretiyle değerlendirecek.Tam bir Çelebidir. Alp erendir. Bizimde okuyunca ufkumuz açılacak, rahatlayıp huzur bulacağız. Karamsarlıktan kurtulacağız.
 • Yanıtla

Mustafa

Bu bilişimci .... neden bu kadar sağlık konusunda laf ebeliği yapar kendi işiyle ilgilenmez hedefi amacı nedir tüm dünya ülkeleri bu iddaların aslını ataştırmalı ve bu ....ları ortaya çıkarıp astın cezasını kesmeli Bill gates çok temiz gelmiyorsun hemde hiç hündistanda onca çocuğun canını aldın şimdi hedefin ne kimbilir
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23