Bilişimde güç birliği

Şirketlere e-fatura, e-arşiv, e-defter, e-irsaliye hizmeti veren Foriba, yatırımlara ve büyümeye odaklandı. Firma bu çerçevede bilişim şirketi ISS ile birleşti.

18 Mayıs 2018 Cuma 09:12
Bilişimde güç birliği

Yatırımlara önem veren Foriba, 1 sene içinde müşteri adedi ile satış gelirini yüzde 100 arttırmayı planlıyor. Birleşmelerin ve satın almaların devam edeceğini dile getiren CEO Koray Gültekin Bahar, “Bu sene 1-2 şirketi daha bünyemize dâhil edebiliriz” dedi.

SIRADA AVRUPA VE ASYA VAR

Dışa açılımın en önemli hedeflerinden olduğunu belirten Bahar, şu açıklamalarda bulundu:

“2018’de İtalya’da yeni bir ofis açtık. İtalya’da dijital süreçlerle ilgili regülasyonların Türkiye’ye çok yakın olması bu kararda önemli rol oynadı. Bu bir yana Macaristan, Polonya ve Litvanya’da da projelere başlandı. Sırada Avrupa, Asya Pasifik bölgesi ile Türki cumhuriyetler var.”

Bahar, “2020’de 25 milyon dolar gelir getireceğiz. Bunun yüzde 40’ı dış satışlardan teşekkül edecek” ifadesini kullandı.

E-FATURAYA KOBİ İLGİSİ

E-fatura kullanan şirket sayısının 75 bini bulduğunu aktaran Bahar, “Eğer Maliye Bakanlığı e-irsaliye ve e-arşivi zorunlu kılan tebliği çıkarırsa 2019 Ocak ayında 140-150 bin rakamlarını görürüz” diye konuştu.

KOBİ’lerin dijitalleşmeye önem verdiğini kaydeden Bahar, “E-fatura kullanan 75 bin şirketin 73 bini KOBİ’lerden oluşuyor. Bu sayı artacak. 3-4 sene içinde KOBİ’lerin tamamı gönüllü veya zorunlu olarak e-faturaya geçecek” şeklinde konuştu.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 09:12

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Ocak 2019