• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Biden Hamas'ı kınadı, İsrail'e olan "sarsılmaz" desteğini teyit etti

Yeniakit Publisher
2023-10-15 01:15:00 - 2023-10-15 01:37:25
Biden Hamas'ı kınadı, İsrail'e olan "sarsılmaz" desteğini teyit etti

ABD Başkanı Joe Biden, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefon görüşmesi yaptı.

ABD Başkanı Joe Biden, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefon görüşmesi yaptı.

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Biden, Abbas ile görüşmesinde, Hamas'ın İsrail'e yönelik operasyonu kınarken, Hamas'ın, Filistin halkının kendi kaderini tayin etme hakkını temsil etmediğini iddia etti. İsrail’in Gazze’ye saldırısında binlerce çoluk çocuğu katlettiği konusunda ise herhangi bir açıklama ve kınama yapılmadı.

Abbas, özellikle Gazze'de olmak üzere Filistin halkına acil insani yardım sağlama çabalarına ilişkin bilgi verirken, Biden, Abbas ve Filistin yönetimine bu konuda tam destek verdiğini bildirdi. Tam desteğinin kapsamı açıklanmazken aynı saatlerde İsrail Gazze’deki saldırılarını sürdürüyordu.

Biden, Gazze'deki sivillere insani yardım sağlamak için Birleşmiş Milletler, Mısır ve Ürdün ile çalıştığını belirterek, çatışmanın yayılmaması için yürüttüğü çabalara değindi. 

- İsrail'e desteğini tekrarladı
ÖNE ÇIKAN VİDEO

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Netanyahu ile görüşmesinde ise katil  İsrail'e olan "sarsılmaz" desteğini teyit etti.

Biden, görüntüde sivillerin korunmasına yönelik tüm çabaları desteklediğini belirtirken, tüm ülkelerin "Hamas'ı terör örgütü olarak kınaması gerektiğini" belirterek Filistinlilerin savunmasız kalmasını hedefledik

Hamas’ın olmadığı dönemlerde de İsrail’in yıllarca Filistinlilere zulmettiği gerçeğini gizlemeye çalışan Biden, sanki İsrail Filistinlilere hiçbir zülüm yapmamış da, Hamas’ın geçen haftaki operasyonuyla savaş çıkmış gibi bir algı üretmeye kalkıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

HII

KÖÖÖÖPEEEK BUNAK ALÇAK SİYONİST KANI BOZUK KATİL BIDEN KENDİNİZ GİBİ KATİL VE TERÖRİST İSRAİL'İN ARKASINDAN ARKADINDAN GAZLADIĞINIZ ORTADA ULAN PİS MENDEBUR ULAN SİZLERE KİM İNANIR NAMUSSUZ KAN BOZUKLAR ALLAH HEPİNİZİ YERLE BİR ETSİN İNSALLAH BİR GÜN DÜNYAYA HÜKÜM ETTİĞİNİZ O.GÜNLER SON BULACAK TOPUNUZU BAKALIM HANGİ ÜLKE HANGİ DEVLETLER TARAFINDAN KALDIRILACAK İNSALLAH ÖLMEDEN GÖRURÜZ

Ziya

Vallahi abd ve köpeği israil yok olacaksınız hemde kısa zaman içinde akdeniz ölüm yeriniz olacak o güvendiğiniz gemiler akdeniz sularına gömülecek bekleyin görün soyları
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23