• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Belçika Gazze'ye havadan yardım bırakacak!

Yeniakit Publisher
2024-03-01 18:33:00 - 2024-03-01 18:40:40
Belçika Gazze'ye havadan yardım bırakacak!

Belçika, Gazze'ye havadan insani yardım malzemesi bırakma kararı aldıklarını açıkladı.

Ürdün’ün Gazze Şeridi’ne havadan bıraktığı insani yardımlar, Batı ülkelerine örnek oldu.

Belçika Başbakanı Alexander De Croo Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Belçika'nın Gazze Şeridi’ne havadan insani yardım malzemesi bırakma kararı aldığını bildirdi.

Uçak Pazartesi havalanacak!

Belçika Savunma Bakanı Ludivine Dedonder'in de hazır bulunduğu toplantı sonrasında verilen bilgilere göre, Belçika Hava Kuvvetleri’ne ait bir A400M tipi uçağın pazartesi günü kalkacağı aktarıldı. Belçika’nın Melsbroeck Askeri Havaalanı’ndan kalkacak uçakta insani yardım kapsamında yiyecek ve hijyen ürünleri olacağı bildirildi.

Operasyona Ürdün öncülük edecek

Belçika Dışişleri Bakanı Hadja Lahbib nezdinde yapılan başvuru ile Ürdün’ün operasyona öncülük edeceği bildirilirken, Belçika’dan uzman bir ekibin yardım operasyonunun detaylarını görüşmek üzere Ürdün'e ulaştığı ve hazırlıkların başladığı açıklandı.

Öncelikle Ürdün'e gidecek olan yardım uçağının operasyonun devamında Gazze Şeridi’ne giderek yiyecek ve hijyen ürünlerini havadan bırakacağı kaydedildi. Belçika uçağının yardım malzemelerini teslim edemediği bir durumun oluşması durumunda ise Ürdün uçaklarının devreye gireceği ve yardımların en kısa sürede bölgeye ulaştırılacağı belirtildi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

keremzengin

bütün insanları kıyıya toplamayı amaçlıyorlar İsrailin istediği de buydu. gavurun derdi yardım olmaz.

Gültekin

BELÇİKA'NIN YARDIM KARARINI HALK OLARAK OLUMLU BULUYORUZ AMA YARDIM ETME YÖNTEMİ ÇOK YANLIŞ, HAVA KORİDORU NE KADAR GÜVENLİ?, YARDIMA MUHTAÇLARA SAĞLIKLI ULAŞACAK MI?, ÜRDÜN ÜZERİNDEN KARA YOLU İLE ULAŞTIRILMASI DAHA İSABETLİ OLURDU.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23