BBP Lideri Mustafa Destici'den "Türkiye ittifakı" açıklaması: Güçlü Türkiye idealinde...

BBP Lideri Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda, "Güçlü Türkiye idealinde Türkiye ittifakı çerçevesinde buluşabiliriz." dedi.

24 Nisan 2019 Çarşamba 12:53
BBP Lideri Mustafa Destici'den "Türkiye ittifakı" açıklaması: Güçlü Türkiye idealinde...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Siyasi bölücüler dışında, al yıldızlı bayrağın altında bir ve beraber yaşama iradesi ortaya koyan herkesle her siyasi görüşe sahip insanla büyük, güçlü Türkiye idealinde Türkiye ittifakı çerçevesinde buluşabiliriz." dedi.

Destici, partisinin genel merkezinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Türkiye'ye çamur atmaya devam ediyorlar"

"Sözde Ermeni Soykırımı" ile sözlerine başlayan Destici, birçok Avrupa ülkesinin bu konuda Türkiye'ye haksızlık yaptığını belirtti.

Destici, "Türkiye'ye çamur atmaya devam ediyorlar. Hem de bunu kendi tarihleri katliamlarla dolu olmasına rağmen yapıyorlar. Fransa ve İtalya’nın Kuzey Afrika ülkelerinde bundan 60-70 sene önce yaptığı katliamları bütün dünya biliyor. Elleri değil, vücutlarının tamamı kan içinde. Mazlumların kanı boyunlarını aşmış durumda. Buna rağmen Türkiye'ye yönelik bu karalama kampanyalarını devam ettiriyorlar." ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesinde yapılan saldırıya ilişkin de Destici, "Şehit cenazesine birisi geliyorsa ona saldırmak, fiili müdahalede bulunmak için harekete geçmek yanlış. Doğruyu da hep birlikte söyleyeceğiz. Doğru ne? Siyasi bölücülerle, PKK’nın siyasi uzantılarıyla kim açık ya da örtülü iş birliği yapıyorsa onu da söyleyeceğiz. Onu da ifade edeceğiz. Ama bu yanlışlığı ifade etmenin yeri şehit cenazesi değil." değerlendirmesini yaptı.

"Türkiye ittifakı çerçevesinde buluşabiliriz"

Destici, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Kızgın demiri soğutmak" sözleriyle ortaya koyduğu kucaklaşma mesajını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

"Türkiye İttifakı" açıklamalarını da değerli bulduklarını vurgulayan Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Siyasi bölücüler dışında, al yıldızlı bayrağın altında bir ve beraber yaşama iradesi ortaya koyan herkesle her siyasi görüşe sahip insanla büyük, güçlü Türkiye idealinde Türkiye ittifakı çerçevesinde buluşabiliriz. Türkiye üzerinde oynanan çok büyük oyunlar var. Bizim bu oyunların üstesinden gelebilmemiz adına, Türkiye'de bölücülüğü yenebilmemiz adına, terörü yenebilmemiz ve kökünü kazımamız adına, Türkiye'nin her coğrafyasında güvenliği sağlama adına bizim birlikten başka çıkar yolumuz yok. Onun için bir olacağız. Bütün meseleleri birlikte aşacağız."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Nisan 2019 Çarşamba 12:53

YORUM YAZ

  • Ax111Ax1111 ay önce
    Yabancı yapım olan zihin kontrolü çalışmalarını sürdürdüğü müddetçe işimiz zor. Köylü teyzenin elinden cep telefonu düşmüyor. Gençlik deseniniz mahv bir halde. İnternetin yanlış sokaklarında geziniyor habire.Diğer yandan sosyal medyanın taarruzu altında. Türkiye İttifakı nın işi zor. Çok acil sohbet metodu uygulanmalı. Tekkeler açılmalı. Sosyal medyaya alternatif olarak, gençlerin ahlak ve maneviyatla içiçeleşmesi için tekke ve medreselerin açık olması lazım. Canı sıkılan genç kendini kafeteryaya, cep telefonuna, internete mahkum görmemeli. Gidip tekkede veya medresede huzur bulma hakkına sahip olmalı. Orada yemeğini yiyip, çayını içip sohbetini dinleyebilmeli. Pornodan, içkiden, uyuşturucudan, zinadan daha zevkli şeylerin olduğunu onlara sunulmalı. Ha, isteyen de isteği gibi yaşamalı. Orası ayrı. Kimse kimsenin özel yaşantısına karışamaz. Saygı duyulmalı.Ama alternatifler esirgenmemeli. Birisi çıkıp bana tekke ve medreselerin laikliğe aykırı tarafını gösterebilir mi?Tekke ve medreselerin açık olması bilakis laikliğin gereği değil mi? Takdir insanım diyenin. Ne diyeyim?
  • TarafsızTarafsız1 ay önce
    Ben bu addamı her gördüğümde sayın Erdoğan'a sitem ediyorum. Adam sanki TBMM nde büyük bir gurubu var gibi her hafta bir mesaj veriyor, akp yi desteklemek adına kırk takla atıyor, seçim öncesi ittifak mittifak çağrıları yapıyor, tam destekle arkanızdayız diyor, daha ne yapsın? Tıpkı akp nin sözcüsü gibi, Erdoğan'ınözel kalem müdürü gibi her gün medyada.Ama kimse seçimlerde ciddiye almıyor, ne bir vekilli, ne bir makam veren yok. Allah rızası için sayın Erdoğan şu adama hiç olmazsa bir muhtarlık falan verse olmaz mı?
  • HedefHedef1 ay önce
    Sevgili mümin türk ve kürt kardeşlerim. Sınır ötesinde her gün ırkımıza bakmadan ırzımıza geçen kafirler var. Bizim hedefimiz kudüs olursa bütün oyunları bozarız.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019