• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Başsavcılıktan Selahattin Demirtaş için buzdolabı açıklaması

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, terör tutuklusu HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın buzdolabı talebinin reddedildiği iddiasına ilişkin açıklamada bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-08-09 17:04:00 -
Başsavcılıktan Selahattin Demirtaş için buzdolabı açıklaması

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan terör tutuklusu HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın buzdolabı alma talebinin cezaevi idaresince reddedildiğini ileri sürmüştü.

Tanrıkulu'nun iddiası üzerine Edirne Cumhururiyet Başsavcılığından açıklama geldi. Başsavcılığın yazılı açıklamasında, Demirtaş’ın odasında buzdolabının zaten bulunduğu bildirildi ve şunlar kaydedildi:

“Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki her odada hükümlü ve tutuklunun talebi doğrultusunda bir adet buzdolabı bulundurulmaktadır. İlgilinin odasında da isteği doğrultusunda bir adet buzdolabı bulunmakta olup kendisinin 2. buzdolabı talebi, yönetmelik gereğince ceza infaz kurumu yönetimi tarafından uygun görülmemiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Millet

Emrine hizmetçi de verelim, 52 kişinin katiline
 • Yanıtla

Mesut Sarp

Bu adam Kürt bir siyasetcide olsa Cumhurbaşkanlıgı secimleri adayligına kadar siyaset yapmış bir kişi. Neden bu söz konusu dolabı en büyük bir buz dolabıyla degiştirilip bu tür kücük sorunların gündeme taşınması önlenmez ki. illa Reizden emir mi gelmesi gerekiyor, zaten adamın işleri başını aşmış gitmiş.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı