• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Başörtülü kadınlara hakaret eden Yeşim Meltem Şişli suçunu inkar etti

İSMEK'te çalışan başörtülü kadınları ahlaksızca sözlerle aşağılayıp taciz eden İBB eski Genel Sekreter Yardımcısı CHP'li Yeşim Meltem Şişli, İstanbul Adliyesi'ne gelerek savcıya ifade verdi. Savcılık sorgusunun ardından adliyeden ayrılan Şişli’nin suçlamaları reddettiği öğrenildi.

Yeniakit Publisher
2020-02-11 15:17:00 - 2020-02-11 15:18:17
Başörtülü kadınlara hakaret eden Yeşim Meltem Şişli suçunu inkar etti

İSMEK'te çalışan başörtülü kadın personellere, "Bunları akşam itfaiyecilerle buluştursanıza. İtfaiyecilerle bir gece düzenleyin ne bu böyle herkes bekar..." sözleriyle hakaret eden İBB eski Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli, İstanbul Adliyesi'ne gelerek savcıya ifade verdi.

Suçunu inkar etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Kursları (İSMEK) çalışanlarının ‘hakaret’ ve ‘İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme' suçlarından şikayetçi olduğu Yeşim Meltem Şişli iddiaları kabul etmedi.

İftiraya uğradığını öne sürdü

İBB kararıyla dün açığa alınan Şişli, sabah saatlerinde avukatlarıyla birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayına geldi. Şişli, burada soruşturmayı yürüten Başsavcı Vekili Ömer Faruk Yıldırım'a şüpheli sıfatıyla ifade verdi. Yaklaşık bir saat savcılığa ifade veren Şişli’nin suçlamaları reddettiği öğrenildi. Şişli’nin İSMEK’ten çıkarılan işçilerin kendisine iftira attıklarını söylediği kaydedildi.

İBB’deki görevinden dün açığa alınan Yeşim Meltem Şişli, ifadesinin ardından basın mensuplarını yanıtsız bırakarak adliyeden ayrıldı.

Ne olmuştu?

Şişli'nin, geçen aylarda düzenlenen bir toplantıda İSMEK bölge sorumlusu kadınlara hakaret ederek, aşağılayıcı sözler sarf ettiği ve sonrasında çalışanların işlerine son verdiği iddia edilmişti.

Bu iddiaların basında yer almasının ardından, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, konunun soruşturulması için müfettiş görevlendirirken, İSMEK bölge sorumlusu 14 kadın da Şişli ve Hayat Boyu Öğrenme Müdürü Erkan Duyar hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

Soruşturma açılmıştı

Suç duyurusunu işleme koyan Başsavcılık, Şişli hakkında, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 115/3. maddesinde yer alan ve 3 yıla kadar hapis cezası öngörülen "inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" suçundan, Erkan Duyar hakkında ise TCK'nın 257. maddesi uyarınca 2 yıla kadar hapis cezası öngörülen "görevi kötüye kullanma" suçundan soruşturma başlatmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ERSİN

İTFAİYECİLERE NE OLMUŞ?
 • Yanıtla

3 maaş cukka

Kadın İBB' de 3 ayrı maaş alıyordu. Şimdi iki yerden maaş alacak. Erdoğanın maaşını sorgulayan bu zihniyet bu kadının 38 bin TL'lik maaşını sorgulasın. İşi de sekreterlik bildiğin sekreter. Ne yapar: - Aloo başkan tel bağlayayım mı? Yok kızım tatildeyim. Al sana 38 bin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı