• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Başkan Erdoğan: Paramparça ettik! Mazlum Kobani’nin Bağdadi’den farkı yok

Macar seferine çıkan Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin, “Türkiye’yi karşısına almak pahasına teröristlerin hamiliğini yapanları, kiralık katillere kol kanat gerenleri unutmayacağız. Ülkemiz, harekat ile 8 yıllık kirli planları, sadece 8-9 günde paramparça etmiştir” dedi.

Yeniakit Publisher
2019-11-08 09:52:00 - 2019-11-08 09:59:18
Başkan Erdoğan: Paramparça ettik! Mazlum Kobani’nin Bağdadi’den farkı yok

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan’a hareketinden önce düzenlediği basın toplantısında Barış Pınarı Harekatı’na değindi. Erdoğan, “Harekatın ilk anlarından itibaren Türkiye ile güçlü bir dayanışma sergileyen tüm dost devletlere buradan teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Tıpkı 15 Temmuz ihaneti sonrasında verilen destekler gibi bu süreçte de ülkemizin yanında duran tüm ülkeleri tabii ki hayırla şükranla yâd edeceğiz. Aynı şekilde Türkiye’yi karşısına almak pahasına teröristlerin hamiliğini yapanları, kiralık katillere kol kanat gerenleri de unutmayacağız. Tarihte bunları bu şekilde kayda geçecektir. Ülkemiz Barış Pınarı Harekatı ile 8 yıllık kirli planları, sadece 8-9 günde paramparça etmiştir” dedi.

Bir selâma bile tahammülsüzler

Ermeni tasarılarının hortlatılmasını ve milli sporcuların asker selâmını hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti: “Harekatla ilgili siyasetin, siyasetçilerin ve siyasi kurumların çoğu haksız ve hukuksuz da olsa eleştirilerini bir nebzeye kadar alıyoruz. Ancak gol attıktan veya maç kazandıktan sonra mutluluklarını göstermek için asker selâmı veren sporcularımızla ilgili akla hayale gelmedik eleştiriler, hatta disiplin kovuşturmaları yapılıyor. Bunu Macron’un bir sporcusu yaptığı zaman herhangi bir müeyyide işletmiyorsunuz, ama olay Türkiye olunca hava değişiyor. Bu da UEFA’nın bir an önce bu yanlıştan dönmesini gerektiriyor.”

Gün, dayanışma günüdür

ABD ziyaretine ilişkin de konuşan Erdoğan, şunları dile getirdi: “Muhalefette ben başından itibaren Sayın Bahçeli’nin duruşunu, attığımız adımlara verdiği desteği burada da şükranla yâd etmek durumundayım. Çünkü gün bir ve beraber olma günüdür. Gün, dayanışma günüdür. Bize müsaade etsinler de ‘Gidilmesi mi gidilmemesi mi faydalı’, bu konuları çok geniş kapsamlı bir değerlendirme yapma fırsatını ekibimle beraber bulduk. Nitekim akşamki telefon görüşmesinden sonra da gitme kararını verdik.”

Erdoğan: Mazlum Kobani’nin Bağdadi’den farkı yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi Toplantısı’nın ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Batılı ülkelerin Barış Pınarı Harekatı ile ilgili çifte standardına değinen Erdoğan, “Mazlum Kobani denilen adamın Bağdadi’den farkı yok. Bağdadi ne kadar önemli bir teröristse Mazlum Kobani de o kadar önemli bir teröristtir” dedi. Erdoğan, Suriyeli mülteci meselesine ilişkin de şunları söyledi: “Ülkemizde 4 milyon mülteci var. Bunlardan ciddi sayıda mültecinin özellikle Avrupa’ya göç etmesi mümkün. Güvenli bölge ihdasıyla atmak istediğimiz adım, bizdeki mültecilerin kendi evlerine kendi topraklarına dönmesini sağlamaya yöneliktir. Destek gelse de gelmese de misafirlerimize ev sahipliğine devam edeceğiz. Baktık bu iş olmuyor, kapıları açmak zorunda kalırız!”

 

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Türk

he he öyle oldu. Duyanda diyecek suriyedeki tüm pkklıları bitirdi. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23