Balkanlıoğlu Hocayı rahmetle anıyoruz

Türkiye’nin ve İslam dünyasının önemli alimlerinden Abdulmetin Balkanlıoğlu Hoca’yı Hakk’a irtihalinin 1. sene-i devriyesinde rahmetle anıyoruz.

20 Haziran 2019 Perşembe 09:02
Balkanlıoğlu Hocayı rahmetle anıyoruz

 Sebahattin Ayan  İstanbul 

İsmail Ağa cemaatine yakınlığıyla bilinen tanınmış İslam alimlerindenAbdülmetin Balkanlıoğlu Hocayı ebedi aleme göçüşünün yıl dönümünde dualarla anıyoruz. Sempatik kişiliği ve coşkun hitabet gücüyle gönüllerde taht kuran Balkanlıoğlu hoca geçirdiği kalp krizi sonrası geçen sene bugün ruhunu Rahman’a teslim etmişti.

Ömrünün her anını İslam davası uğruna mücadeleyle geçiren ve yetiştirdiği talebeler vasıtasıyla ilahi hakikatlerin savunuculuğunu yapan Abdulmetin Balkanlıoğlu Hoca’nın vefatının üzerinden bir sene geçti.

Balkanlıoğlu Hoca, bugün Zeytinburnu Merkez Efendi Türbesi’nde saat 17.00’de başlayıp yatsı namazı vaktine kadar sürecek “Şahitler Buluşması”nda  anılacak. Programda İhsan Şenocak ve birçok değerli âlim konuşma yapacak.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Haziran 2019 Perşembe 09:02

YORUM YAZ

 • isaisa26 gün önce
  türbe değil ki
 • MehmetMehmet26 gün önce
  Ah Hocam, sen gittin, Üstad Kadir Abi gitti, Bayram Hoca gitti...Kendimi o kadar yanlız hissediyorum ki, Efendimiz Muhammed Mustafa gittiğinde sahabi efendilerimiz ne kadar üzüldü, kim bilir , kim anlar?
 • ÇUKUROVA FATİHİ ÇUKUROVA FATİHİ 26 gün önce
  Allahımgani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah
 • Fatih Fatih 26 gün önce
  Kabri her daim nurlarla dolsun amin.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Temmuz 2019