Bakandan Mehmet Şimşek açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yaptığı görüşmenin yeni parti ya da bakanlık teklifiyle ilgili olmadığını söyledi.

11 Temmuz 2019 Perşembe 20:31
Bakandan Mehmet Şimşek açıklaması!

Habertürk Yazarı Nagehan Alçı, yeni parti iddialarına ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmeyi aktardı.

Alçı, eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile ilgili olarak yaptığı araştırmaya ilişkin kaleme aldığı yazısında, "Birkaç gündür kulağıma, çok da önemsediğim ve güvendiğim kaynaklardan bir dedikodu geliyordu. Rivayete göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve işadamı Cemal Kalyoncu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bilgi ve isteği doğrultusunda Mehmet Şimşek’e gidip, yeniden hükümette görev alması ve ekonominin başına geçmesi konusunda nabız yoklamışlar. Bu iddia bayağı “iddialı çevrelerde” konuşulmaya başlayınca ben de kaynağına, Sayın Fahrettin Koca’ya sordum. “Var mı bu söylentinin aslı astarı?” dedim." ifadelerini kullanarak şöyle devam etti:

Bakan Koca bana gülerek şunları söyledi:

“Cemal Kalyoncu’nun düğününde Mehmet Şimşek ile yan yana oturduk. Masada sohbet sırasında Sayın Şimşek ‘Sizi Bakanlığınız için tebriğe gelemedim, müsaitseniz uğramak isterim’ dedi. Ben de bundan memnuniyet duyacağımı ifade ettim ve bir hafta sonrası için bir tarih verdim. Ancak tam o tarihte Sayın Cumhurbaşkanı ile birlikte katılmam gereken bir program çıktı ve randevuyu iptal etmem gerekti. Daha sonra da Mehmet Bey yurt dışına gitti.

"Bir teklif söz konusu değil"

Bundan 3-4 hafta önce buraya geldiğinde aradı ‘Ben buradayım, o zaman görüşememiştik’ dedi ve bunun üzerine ziyaretime geldi. Ancak ziyarette bahsettiğiniz gibi bir konu hiç açılmadı. Bir nezaket ziyaretiydi. Sayın Cumhurbaşkanının talimatı ya da isteği söz konusu olmadığı gibi bir teklif de söz konusu değil.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 20:31

YORUM YAZ

 • FuatFuat9 gün önce
  Bu yalanci bakani bana getirin onu karim yapayim gotunun deligini magraya cevireyim turk halki na gun dogsun
 • Mehmet CoşkunMehmet Coşkun9 gün önce
  Mümkün değil.Çünkü insanların umuduyla oynuyorsunuz,yayınlayamazsiniz .
 • NejmiNejmi10 gün önce
  Bu Kalyoncu millete küfür eden adam değilmi.bakanlar düğününde ihaleleri o alır.neguzel Türkiye.vay halimize
 • Mehmet Mehmet 10 gün önce
  Çabuk kurun partiyi.Meclis toplansın ve seçim yapılsın yoksa batıyoruz.Filli boya ve denizbankta yabancıların
 • AliAli10 gün önce
  Nagehan hanım da kendisini olaylar üstükonumdagörüp ikiüçkişiyi bir arada görür görmezhemen kafasına göreyorumlar uyduruyorama bu durumlarda duvara toslamak ta malesef var ....
 • AyşegülAyşegül10 gün önce
  Öküz altında buzağı arayıp durmayın
 • Yunus 16 Yunus 16 10 gün önce
  NAGEHAN IN KLASİK CÜMLESİ "Birkaç gündür kulağıma, çok da önemsediğim ve güvendiğim kaynaklardan bir dedikodu geliyordu." HER ZAMAN AYNI CÜMLEYİ KURUYOR!! YANİ ÜST AKLI AYNI KİŞİLER! NAGEHAN I PENSİLVANYA DAN YÖNETİYORLAR!! YAZIK YAŞI ÇOK KÜÇÜK VE ACEMİ!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019