• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Soylu'dan DEAŞ açıklaması: Ne yaparlarsa yapsınlar göndereceğiz!

Katıldığı toplantıda, DEAŞ'lı teröristlerin ülkelerine gönderilmeleri konusunda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Ne yaparlarsa yapsınlar, arkadaşlarımız hazırlıklarını yapıyorlar, DEAŞ'lıları onlara göndereceğiz. Nasıl göndereceğimizi de biliyoruz." dedi.

Yeniakit Publisher
2019-11-05 13:03:00 -
Bakan Soylu'dan DEAŞ açıklaması: Ne yaparlarsa yapsınlar göndereceğiz!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hilton Garden Inn'de düzenlenen "Fahri Trafik Müfettişleri Değerlendirme ve Eğitim Toplantısı"nın ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Terör örgütü DEAŞ'ın elebaşısı Ebubekir el-Bağdadi'nin kız kardeşinin yakalanmasıyla ilgili soruya Soylu, "Dün akşam itibarıyla Ebubekir el-Bağdadi'nin kız kardeşi, eşiyle beraber Azez'de yapılan bir operasyon sonucu yakalandı. Azez'de bulunanlar gerekli tahkikatları gerçekleştiriyorlar." cevabını verdi.

İmamoğlu, CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kendisine yönelik sözlerine de cevap verdi. 

"DEAŞ'lı teröristleri göndereceğiz"

Hükümet olarak sorumlulukları olduğunu aktaran Soylu, şöyle devam etti:

"Bu millet bize sorumluluk vermiş durumda, bu kadar kolay mı? Bu insanlar, niye şu anda Rasulayn'da, Tel Abyad'da varlar? Bana bunun cevabını verir misiniz? Misket oynamaya mı gittik biz oraya? Bir terör koridoru oluşturmuşlar. Kim oluşturmuş? PYD/PKK. O PYD/PKK'nın Türkiye'deki, içerideki ortakları kim? Kimler bunlar? Konuşmayacağız, etmeyeceğiz, üzerimize saldıracaklar diye söz söylemeyeceğiz. O zaman bırakalım gidelim, 3-5 tane PKK köpeğine bu ülkeyi teslim edelim. Var mı öyle? Bedeli ne olursa olsun söylediğimiz her sözün arkasındayız. Yaptığımız her işin arkasındayız ve arkasında olmaya da devam edeceğiz."

Belçika yetkililerinin "DEAŞ'lılar, suç işlendiği yerde ifade edilsin" sözünü eleştiren Soylu, "Ne için? DEAŞ'lılar oraya gitmesinler, Avrupa ülkelerine gitmesinler. O zaman koskoca bir soru sormak isterim, Fehriye Erdal'ı bize niye vermediniz? Madem suç işlendiği yerde değerlendirilecekti, sorgulanacaktı. Çifte standardı Avrupa defalarca üretmeye çalışmaktadır. Ne yaparlarsa yapsınlar, arkadaşlarımız hazırlıklarını yapıyorlar, DEAŞ'lıları onlara göndereceğiz. Nasıl göndereceğimizi de biliyoruz." değerlendirmesini yaptı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

bilgin_

Terörle mücadele çok önemli ancak terörün sağ kolu ve avukatı chp ve chp deki hdp liler, chp deki terör hayranları, chp deki Türkiye düşmanlığıda önlenmedikçe engellenmedikçe iflah olmayız. Ekrem İmamoğlu Fransada resmen Türkiyeyi şikayet ediyor birde utanmadan diyorki Türkiyenin gerçeklerini söyledim. PKK da kendine göre gerçekleri söylüyor özgürlük hak adalet diyerek insanları öldürüyor mala cana zarar veriyorlar. Ekrem İmamoğlu suç işlemiştir Fransada.
 • Yanıtla

abdrhman

deaşlıların hamallığını bizmi çekelim mal küminse onlar taşısın. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23