Bakan Soylu: İstanbul'da Gezi zihniyetine iktidar yapmak istiyorlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Gezi ruhunu 23 Haziran'da İstanbul'da iktidar yapmak istiyorlar. Bu kadar açık ve net. Buna teslim olacak mıyız, olmayacak mıyız? Karar İstanbul'un kararı." dedi

12 Haziran 2019 Çarşamba 01:27
Bakan Soylu: İstanbul'da Gezi zihniyetine iktidar yapmak istiyorlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Haliç Tersanesi'nde Şehir Hatları ve tersane çalışanlarıyla bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada, dünyanın en büyük barajlarının, tünellerinin Türkiye'ye yapıldığını, tüm bu hizmetlerin ülkenin ayaklarının üzerinde sağlam durabilmesi için gerçekleştirildiğini aktardı.

Soylu, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu eleştirerek, "Çok büyük bir gayret ortaya koymalıyız, çok çalışmalıyız. Endişem şudur; İstanbul'un gücü üzerinden 23 Haziran seçimlerini bir ideolojik kavgaya döndürecekler. Endişem budur. Bakın hemen büyük bir güç zehirlenmesi üzerine girdiler. Hadiseyi görüyorsunuz" ifadelerini kullandı.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu'nun belediye ve bağlı kuruluşların veri tabanı kayıtlarının elektronik olarak kopyalanmasını içeren kararını eleştirerek, böyle bir şeyin devlet ciddiyetine uymadığını dile getiren Soylu, şunları kaydetti:

"Bunun yüzünün İstanbul tarafından anlaşılmasını istiyorum. Bunun içinin de İstanbul tarafından anlaşılmasını istiyoruz. Atatürk portresini Büyükşehir Belediyesinden kendisi aldırıyor, dedikodu ediyor. Diyor ki 'Vali ilk geldiği gün onu indirdi' diyor. Allah'tan kameralar var da kendi adamlarını gönderdiği ve aldırdığı apaçık ortada. Yalanı Kılıçdaroğlu'nu arattırmıyor. Bunu çok net söylüyorum. Şurada gördüm ben 1,5-2 aydır takip ediyorum. Yalanı Kılıçdaroğlu'nu arattırır bir noktaya geldi. Böyle bir şey olabilir mi? Gitti işte Trabzon'a inerken bize yapmak istedikleri kumpas apaçık ortadaydı".

'Photoshoplarla yaparsınız tabii'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da kendisine yönelik tehdit söylemlerini değerlendirerek, "Orada da çıktım sözümü söyledim. 'Ben Kato Dağı'ndan geliyorum, Selahattin Demirtaş'ın kucağından buraya gelmiyorum.' dedim. Ertesi gün Trabzon'da dünyanın en büyük mitingini yapmış. Rakamlar elimizde belli. 12 bin kişi Trabzon'da var ki günlerdir çağrı yapıyorlar her taraftan insanları toplamışlar, 8 bin kişi Ordu'da, 5 bin kişi de Giresun'da vardı. Karadeniz'de kıyamet kopmuş, dünyanın en büyük mitinglerini yapmışlar. Photoshoplarla yaparsınız tabii ya." değerlendirmesinde bulundu.

İmamoğlu'nun VIP'e alınmadığı iddialarını da değerlendiren Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sen gel orada devletin valisine 'it' de. Şimdi bakın, sonra da kendisini gülünç bir duruma düşürebilecek bir şekilde 'Ben basit' dedim diyor. Ayıp. Çağın bu kadar geliştiği bir dönem içerisinde çocuklar senin dediğine kanmaz. Yazık ya. Bu kampanyacılar var, kampanyacılar adamı şaklabana çevirirler. Millet her şeyi anlar. Samimi kimdir, kim değildir bunu net bir şekilde anlar ve ortaya koyar. Hakikaten burada bunun bir anlamı var. Anlamı şu, Gezi olayları burada yaşanmadı mı? Büyük bir bölümü, ana merkez burası. Peki dünyanın en önemli televizyonları buraya geldi mi gelmedi mi? Şimdi Almanya'nın Deutsche Welle'si kime çalışıyor? Bunlara, bizim karşımızda. İngiltere'nin BBC Türkçesi kime çalışıyor? Bunlara çalışıyor, bizim karşımızda. FETÖ o gün ihanet içerisindeydi, bugün de ihanet içerisinde sosyal medyadan bunlara çalışıyor. Kandil o gün gelip Atatürk Anıtı'nın üzerine Apo posterini asmaya çalıştı mı? Kandil bunlara çalışıyor. Koç o gün otelini, bugün de uçağını tahsis ediyor. Olay aynı olay, gezi ruhunu 23 Haziran'da İstanbul'da iktidar yapmak istiyorlar. Bu kadar açık ve net. Buna teslim olacak mıyız, olmayacak mıyız? Karar İstanbul'un kararı. Onun için hakikaten bu seçim önemli bir seçim. Arkasında Canan, Sezai, Kılıçdaroğlu... İstanbul bunlara teslim edilemez. Onun için çok çalışmamız lazım. 23 Haziran'a kadar gayret göstermemiz, mücadele etmemiz lazım".

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba 01:27

YORUM YAZ

 • KeremKerem5 gün önce
  Konuştukça Reis'e puan kaybettiriyorsun. Benden söylemesi.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat5 gün önce
  İslamda Allahın hükümlerini istemeyen luti destekleyicileri ve canından emin olmadığın pkk destekçileri geçecek diye oy yarışına girmek sonrada kim çoğunluk olursa ona tabi oluruz demek mümkün değildir Bu yolun yanlış olduğunu ve fasit olduğunu görmüyor musunuz? Top yekün Allahın hükümlerine geçelim Çünkü Allahın hükümleriyle hükmetmeyenler kafirlerdir. Küfür ise sizin çirkin gördüğünüz tüm işlerin en çirkinidir Çünkü zaten ebedi cehennemlik yapar.
 • ÖzkanÖzkan5 gün önce
  Mazbatayı iptal ettirmenin ucu İmamoğlu nu gelecekte CB. taşıyacaktır. Sıcakkanlı oluşu o na artı getiriyor. Biz böyle insanları özledik. Asık suratlı, sürekli ayar veren, kibir abidesi, sözde halkı düşünen ama ceplerini şişiren tiplerden illallah diyoruz.
 • Ali ayvaliAli ayvali5 gün önce
  Trt de kurulus dizisi vardi.oradaki en cok hosuma giden laf..avun osmancik avun du.hayir biz ayni kalmak istiyoruz.Universite mezunu cocuklarimiz is bulamazken kendilerini yetistirmis akil kupu. Cemil ciceklerin abdulkadir aksularin bu yastan sonra bile vazgecilmez oldugunu gosteren yonetimle yol yuruyecez...
 • Mehmet TANRIVERDİ Mehmet TANRIVERDİ 5 gün önce
  Birakin cogunluk istiyorsa gelsin,dert etme.kafalarina Chp vura vura adam eder.
 • GaripGarip5 gün önce
  sizden gayrisi terörist sizden gayrisi müslüman değil sizden gayrisi hain nereye kadar sürecek bin kindar tavır ülkeme yazık gariban ülkem
 • ihsanihsan5 gün önce
  allah fırsat vermesin bu sapık chp ye
 • halisdemirhalisdemir5 gün önce
  çavuşoğlunun dün kuzey ırak kürdistanı ziyareti ve kürdistan şehitleri için saygı duruşunda durmasına ne demeli peki ? !
 • hülyahülya5 gün önce
  milli irade ne derse o olur.
 • Mehmet Mehmet 5 gün önce
  Rum patrine istanbul u hükümet teslim etti imamogluna da fotoğraf çektirmek kaldi
 • hasanhasan5 gün önce
  gezi zihniyeti iktidar olsa memlekete bahar gelir soysulu
 • NİLHANNİLHAN5 gün önce
  DÜN KÜRDİSTAN ŞEHİTLERİ ANILIRKEN Kİ SAYGI DURUŞU HAKKINDA NİYE 1 ŞEY YAZMIYORSUNUZZZZZ
 • ahsenahsen5 gün önce
  Onlarda bu ülkenin yarısıdır ve eninde sonunda ülkeyi yöneteceklerdir. Sizin dinlenme zamanınız geldi, yavaştan yavaş topuklayın çünkü bu ülkeyi sizden daha çok seven diğer yarısına terörist dediniz.
 • erhan karahanerhan karahan5 gün önce
  yazık. ülkenin bakanının düştüğü hale bakın.bu soylunun işi gücü yok sanırım.
 • ahmedahmed5 gün önce
  UNUTTUK BE. SİZ NEYE "BAKAN" SINIZ SAYIN SOYLU?AKP İSTANBUL İL SEÇİM KOORDİNASYON BAŞKANLIĞINIZ DA MI VAR?BİLEK YANİİ.ANKARA'DA BU ÜLKENİN İŞLERİYLE UĞRAŞACAK "BAKAN" KALMADI BE. BÜROKRAT TA KALMADI TABİİ.
 • güvengüven5 gün önce
  GEZİ DEHERTARAFI KIRIP DÖKEN YAKAN YIKAN ZİHNİYET DÜŞÜNSENİZE TÜRKİYEYİ YÖNETİYOR!!!! ALLAH KORUSUN. DİREK İÇ SAVAŞ DİREK BÖLÜNME DİREK ÇÖKÜŞ DEMEK OLUR. ALLAH KORUSUN.
 • Akif Akif 5 gün önce
  Binali bey Ekümenliği tanıyan tweet attı bakan Çavuşoğlu barzani ile birlikte kürdistan şehitliğine gidip saygı duruşunda bulundu. Bunlara da bir sözünüz olacak mı acaba? Dp de iken akp ye havlayıp duruyordun şimdi akpye katıldın karşıya havlayıp duruyorsun.
 • Dadaş Dadaş 5 gün önce
  Yorum yazanlara bakıyorum idoloji. Ve Cumhurbaşkanı düşmanlığı gözlerini kör etmiş tarihin en büyükterörle mücadelesi yapılıyor ekonomik savaş veriliyor bunlar hep dış kaynaklı
 • Murat DemirelMurat Demirel5 gün önce
  Disisler bakanı Barzani ile Kürdistan şehitleri ile saygı duruşunda. Sayın Bahçeli de katılmalı.
 • NecatiNecati5 gün önce
  7-8 tane rum patrik ile fotograf çektirip öpülüp koklaşan soylu mu diyor bunları?
 • tayfurtayfur5 gün önce
  onun farkına ben sizden çokk önce farkına varmışım ki, İstanbulda tasaruflu bir yönetim, gökdelenlere, 16 9 ' lara izin vermeyen ( yatay mimariden bahsediyorsunuz, gidin de mesela bir Esenyurttaki inşaat halindeki ucube binaları görün) bir yönetim olsun diyordum.Bir şehir kadar suriyeli İstanbulun sosyal yapısını değiştirir zaten fazlasıyla karışık bir şehir bunu kaldırmaz diyordum.ama yokk.ısrar ettiniz.yazıklar olsun size de İstanbul aşkınıza da.Şimdi 1453 de zulum geldi diyenlere bu yönetim geçerse hakkımı helal etmicem sorumlululara
 • kadrikadri5 gün önce
  Sayın Ic isleri bakanımız . AKP IBB adayınız fener rum patriğinin doğum gününü kutlayıp birde kendisinden ekümen diye bahsediyor olması hakkında bi sözünüz olacak mı?
 • İbrahimİbrahim5 gün önce
  İSTANBULU BU zihniyete(CHPKK) Teslim edene HAKKIM ZEHİR ZIKKIM OLSUN...Müslüman uyanık olur ağa
 • Pençe Pençe 5 gün önce
  Memleketin haline bak iç işleri bakanı bütün işleri bırakmış İstanbul belediye başkanlığıyla uğraşıyo ne rantmış be kardeşim cumhurbaşkanından tut bütün bakanlar yandaş medya kanallar adama atmadıkları çamur kalmadı ayıp ayıp zannedersinki kurtuluş savaşını bile bunlar kazanmış siz kimsiniz be 17 yıldır yönetmeye çalıştığınız memleketin hali ortada sizi tarih beton rant fetö okçu olarak tarihe yazacakE
 • Selim Trabzon Selim Trabzon 5 gün önce
  Hadi ordan senin ne mal ne dönek olduğunu bilmeyenmi var se iç işleri bakanımısın İstanbul adayımı yok sa terör işbirlikçi bölücümü sizin hesabınız kesildi

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019