Bakan Akar'dan son dakika Barış Pınarı Harakatı açıklaması

Milli Savunma Bakanı Akar, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin "Amacımız Fırat'ın Doğusunda DEAŞ ve PKK/KCK/PYD-YPG'nin varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak bir barış koridoru tesis ederek ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimizin de bir an önce kendi topraklarına evlerine dönüşlerini gerçekleştirmektir." ifadelerini kullandı.

09 Ekim 2019 Çarşamba 23:47
Bakan Akar'dan son dakika Barış Pınarı Harakatı açıklaması

Milli Savunma Bakanı Akar: Amacımız Fırat'ın Doğusunda DEAŞ ve PKK/KCK/PYD-YPG'nin varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak bir barış koridoru tesis ederek ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimizin de bir an önce kendi topraklarına evlerine dönüşlerini gerçekleştirmektir.

Bakan Akar'ın açıklamalarından öne çıkanlar: 

Sadece ülkemizin ve milletimizin güvenliğine değil, bölgede yaşayan diğer dini ve etnik grupların da güvenliğine çok büyük önem atfediyoruz.

Hedefimizde sadece adı değişse de birbirinden farklı olmayan ve bölgeyi istikrarsızlığa kaosa sürüklemeyi amaç edinen DEAŞ ve PKK/KCK/PYD-YPG gibi terör örgütleri bulunmaktadır.

Bugüne kadar olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı'nda da sivil, masum insanlar, tarihi eserler, kültürel ve dini yapılar ve çevre dokunulmazdır.

HABER7

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Ekim 2019 Çarşamba 23:47

YORUM YAZ

  • Ali ÇelikAli Çelik7 gün önce
    Allah yar ve yardımcımız olsunKılıç, ya yalındır, ya kındaYiğit, tank üstünde, akındaRütbe, şehitlik, ya da gazilikZafer, muhakkak ki, yakında
  • CorumluCorumlu7 gün önce
    Herşeyimizle kayıtsız şartsız baskomutan, hükümet ve kahraman ordumuz ve onu asil askelerinin yanındayız. Evet bizim ordumuz her gittiği yere selam selamet huzur guvenlik ve kardeşliği götürmüştür. İnşaallah bu hareket 100 yıl önce bağlantımız kesilmiş topraklar ve oralarda yaşayan kardeşlerimizle tekrar buluşmamıza kuçaklaşmamızın başlanğıcı olaçaktır. Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019