• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Akar'dan son dakika Barış Pınarı Harakatı açıklaması

Milli Savunma Bakanı Akar, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin "Amacımız Fırat'ın Doğusunda DEAŞ ve PKK/KCK/PYD-YPG'nin varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak bir barış koridoru tesis ederek ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimizin de bir an önce kendi topraklarına evlerine dönüşlerini gerçekleştirmektir." ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2019-10-09 23:47:00 -
Bakan Akar'dan son dakika Barış Pınarı Harakatı açıklaması

Milli Savunma Bakanı Akar: Amacımız Fırat'ın Doğusunda DEAŞ ve PKK/KCK/PYD-YPG'nin varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak bir barış koridoru tesis ederek ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimizin de bir an önce kendi topraklarına evlerine dönüşlerini gerçekleştirmektir.

Bakan Akar'ın açıklamalarından öne çıkanlar: 

Sadece ülkemizin ve milletimizin güvenliğine değil, bölgede yaşayan diğer dini ve etnik grupların da güvenliğine çok büyük önem atfediyoruz.

Hedefimizde sadece adı değişse de birbirinden farklı olmayan ve bölgeyi istikrarsızlığa kaosa sürüklemeyi amaç edinen DEAŞ ve PKK/KCK/PYD-YPG gibi terör örgütleri bulunmaktadır.

Bugüne kadar olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı'nda da sivil, masum insanlar, tarihi eserler, kültürel ve dini yapılar ve çevre dokunulmazdır.

HABER7

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Corumlu

Herşeyimizle kayıtsız şartsız baskomutan, hükümet ve kahraman ordumuz ve onu asil askelerinin yanındayız. Evet bizim ordumuz her gittiği yere selam selamet huzur guvenlik ve kardeşliği götürmüştür. İnşaallah bu hareket 100 yıl önce bağlantımız kesilmiş topraklar ve oralarda yaşayan kardeşlerimizle tekrar buluşmamıza kuçaklaşmamızın başlanğıcı olaçaktır. Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin.
 • Yanıtla

Ali Çelik

Allah yar ve yardımcımız olsun Kılıç, ya yalındır, ya kında Yiğit, tank üstünde, akında Rütbe, şehitlik, ya da gazilik Zafer, muhakkak ki, yakında
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23