BAE'li ajanlar, Hac otobüsünü bombalayacakmış!

İstanbul'da tutuklanan iki BAE'liden biri olan olan Semir Şaban isimli kişinin 2008'de Gazze'de, Muhammed Dahlan adına casusluk yaparken tutuklanan dört kişiden biri olduğu ortaya çıktı.

20 Nisan 2019 Cumartesi 00:17
BAE'li ajanlar, Hac otobüsünü bombalayacakmış!

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün ortak operasyonuyla gözaltına alınan Birleşik Arap Emirlikleri uyruklu iki şüpheli, çıkarıldığı Nöbetçi Hakimlikçe tutuklandı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) için çalıştığı iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra, çıkarıldıkları  İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği Mahkemesi'nde  "askeri, siyasi ve uluslararası casusluk" suçlarından tutuklanan iki kişiden bir olan Semir Şaban isimli kişinin;  2008 yılında Gazze'de Hamas hükümeti tarafından Muhammed Dahlan adına casusluk yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan dört kişiden biri olduğu bildirildi. Semir Şaban adlı kişi, Gazze'de Hacca gitmek üzere hazırlık yapan hacıların otobüslerine bombalı eylem yapmak üzereyken yakalandığı bildirildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Nisan 2019 Cumartesi 00:17

YORUM YAZ

 • ÖzkanÖzkan1 ay önce
  Tryi senelerdir oyun tablosu görüyorlar, elini kolunu sallayıp pislik yapıp gideriz zannediyorlar. Pişman edin , bizde oyuntabloları kuralımartık gözlemek olmaz daha beterini yapalım
 • SelimSelim1 ay önce
  Bu itleri bir güzel konuşturup canlı canlı köpeklere ve domuzlara yem edin.
 • ................1 ay önce
  tur otobüsünde kullanacakları bombaları bağlayacan biyerlerine sonra patlatıcan...ses nerden çıkacak ilk diye bekleyecen..ilk ses nerden geldiyse o ülkenin adamlarıdır...
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Onlara ayı demek ayıya hakaret olur.Onlara domuz diyeceksin ki bir şeye benzeyecek.Domuzun bile bir sürü faydası vardır.İşte toprağı havalandırırlar.leş yerler,çok yavru dünyaya getirdiklerinden diğer vahşi hayvanların yaşamlarını idame ettirmelerini sağlarlar. Yani domuz eti yemek haram olması domuzun tabiat için faydasız olduğu anlamına gelmemektedir.Neyse bu bae şerefsizleri hayvandan bile aşağı olan yaratıklardır.ONLAR ESFELES SAFİLİNDİR.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Maaşallah Türkiyede yaklaşık 2 yıldır sıfırlanmış durumda.Artık teröristler kanlı eylem gerçekleştiremiyorlar.İçişleri bakanımız Süleyman Soylu ya ve güvenlik güçlerimize teşekkürü bir borç biliriz.Allah onların yar ve yardımcısı olsun.Ama abd Türkiyede kanlı bir eylem yaptırmak istiyor.Bunu anlamak için müneccim olmaya gerek yok.Şimdi Güvenlik güçlerimizin içindeki hainler temizlenince artık güvenliğimiz daha iyi hale geldi.Teröristler bir bir gebertiliyor ya da teslim oluyorlar.İçeride kanlı eylemler yaparsan halkın huzurunu bozarsın.Bir de buna temel gıda maddelerinde artışlar had safhaya ulaşırsa o zaman içeride sokakları hareketlendirmek kolay olur.İşte abd bunu yapmak istiyor.Bunların hepsinin arkasında abd olduğunu bilmek lazım.Bae nin abd ye kayıtsız şartsız köpek gibi hizmet ettiğini bilmek lazım.İçeriye terörist giremediğinden böyle turist gibi gelip içeride eylem yapacak kötü niyetli kişiler gelebilir.Aman dikkat.SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ.
 • AşağılayanAşağılayan1 ay önce
  Sanayiyi yok edip, turist gelsin de üç beş kuruş bıraksın mantığının sonu. Çorbacı zihniyet. Ulan bu köpekleri buraya neden aldınız? Biz hac için bile oraya gidemezken, bu domuzların burada işi ne?
 • HasanHasan1 ay önce
  Bu ayılar bu ülkeye ne için girer..? Ne yapmak için girer.? Hiç bir Arap kabilesi ülke, ülkesine bir kişiyi ne için geliyorsun diye sorgulamadan vize vermezken,arabistana hac ve umre için gidenlerin pasaportları sınırda ellerinden topluca alınıp çıkarken verilirken bu bedevilerin ülkemde ellerini kollarını sallayarak dolaşması beni yaralıyor...yeter ama artık bu yüzden seçimde tokat yedin ey akp...
 • Ke-mal Ke-mal 1 ay önce
  Inşaallah bunuda abd li rahip ajan gibi serbest bırakmazsınız
 • M. Turk M. Turk 1 ay önce
  Bunlar fazla semirmiş. Törpülemek lazım.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019