Aziz Kocaoğlu'ndan 'İzmirli' açıklaması: İki kadeh rakıya indirgiyorsanız...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 50 yıldır İzmir'de yaşadığını belirterek, "Bütün işim gücüm burada. İzmir’i sindirmek, hissetmek, İzmirliyi tanımak, İzmir’in duruşunu, hassas değerlerini bilmek gerek. Siz eğer ‘Aziz Kocaoğlu gibi İzmirli’ gibi bir sıfat takmak istiyorsanız, İzmirlinin çizgisini, duruşunu, vazgeçmediği değerleri iki kadeh rakıya indirgiyorsanız, ancak bu kadar İzmirli olursunuz." ifadelerini kullandı.

08 Aralık 2018 Cumartesi 19:46
Aziz Kocaoğlu'ndan 'İzmirli' açıklaması: İki kadeh rakıya indirgiyorsanız...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Büyükşehir Belediyesinin Gaziemir ilçesinde yaklaşık 40 dönümlük alanda düzenlemesini yaptığı Zeytin Park Yaşam Korusu’nun açılış töreninde konuştu.

İzmir’in yerel seçime giderken ayrı bir özelliğinin olduğunu söyleyen Kocaoğlu, “Büyükşehir ve büyük ilçelerin tamamı CHP’de. Zaman zaman aday adayı arkadaşlar Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirmeye, kendi ilçesindeki belediye başkanını da eleştirerek kendine yer açmaya çalışıyor. Bu siyasette doğru değil. Belediye başkanının arkasında durmak zorundasınız. Belediye başkanı kötülenerek siyaset yapılmaz, başkan hiç olunmaz. Kendi partisini kötüleyen adamı, başkan yapmazlar. Saçma sapan haberleri bir tarafa bırakarak otursun beldesinde, ilçesinde ne gibi projeler yapacak lokmayı nasıl büyütecek onu yazsın, onu çalışsın. Sizin ilçenizdeki kavga kimseyi ilgilendirmiyor. Partiyi aşağıya çekmekten oy kaybına uğratmaktan başka bir şey olmaz. Tavsiyem projelerinize odaklanın. Bırakın bunları bunlar zararlı şeyler. Kötü söz sahibine aittir onu aşağıya çeker” diye konuştu.

'İki kadeh rakıya indirgiyorsanız ancak bu kadar İzmirli olursunuz'

AK Parti İl Başkanı’nın Aziz Kocaoğlu ne kadar İzmirliyse, Nihat Zeybekçi de o kadar İzmirli” sözünü değerlendiren Başkan Kocaoğlu, “Ben 1968 senesinde üniversite okumak için İzmir’e geldim. 1978 senesinde ticarethane kurdum. 50 senedir de İzmir’de yaşıyorum. 30 Ağustos 1978’den beri de bu kentte vergi mükellefiyim. Bütün işim gücüm burada. İzmir’i sindirmek, hissetmek, İzmirliyi tanımak, İzmir’in duruşunu, hassas değerlerini bilmek gerek. Siz eğer ‘Aziz Kocaoğlu gibi İzmirli’ gibi bir sıfat takmak istiyorsanız, İzmirlinin çizgisini, duruşunu, vazgeçmediği değerleri iki kadeh rakıya indirgiyorsanız, ancak bu kadar İzmirli olursunuz. Kimsenin buna hakkı da yoktur haddi de değildir. Herkes tarafından böyle bilinsin” diye konuştu.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Aralık 2018 Cumartesi 19:46

YORUM YAZ

 • mahmutmahmut3 ay önce
  Bence ak partililer izmir i terk etmeli..tek başlarına seçime girip %99 la seçilsin chp nin adayı. Bir kaç şehir kaldı ellerinde onu da alırsa ak parti iyice depresyona girerler..
 • mahmutmahmut3 ay önce
  Bence ak partililer izmir i terk etmeli..tek başlarına seçime girip %99 la seçilsin chp nin adayı. Bir kaç şehir kaldı ellerinde onu da alırsa ak parti iyice depresyona girerler..
 • BurhanBurhan3 ay önce
  İlkonce kendine bak aziz kocaoglusen halka nasil davrandiginicok iyi biliyoz iyi biri degilsin
 • 1 isi1 isi3 ay önce
  Ha ha ha yurudugun yol yanindakiler boş beleş ayyas takımı ne bekliyorsun azizim.
 • Mesut SarpMesut Sarp3 ay önce
  Ne kadar olumsuz şeyler yazılsada gercek şu ki İzmirliler hallerinden çok memnunlar. Hiç bi şeyinde değişme taraftarı değiller hatta ne yurt icinden ne de başka ülkelerden yani Suriye muriyeden felanda göç istemiyorlar. Devir peygamber devri değil ensarda değiller meraklısı olan Ak partili kentler alsın mültecileri diyorlar.
 • kyky3 ay önce
  zeybekçi umut tabakhane denizli dolar artış kabul etmiyorum suni ,rakı 135tl,konya şeyh (içki haşaaa)badeleme ,gülsuyu,rezil pislikler
 • HmdHmd3 ay önce
  P. Efendimiz sav siz nasılsanız öyle yöneticileriniz olur buyurduğu na göre , nihayetinde ızmir laik olduğu bld. başkanına kavuşacaktır. Rabbimiz içimizdeki beyinsizlerin yüzünden bizide cezalandırma Amin.
 • ali ali 3 ay önce
  BEN MUĞLA'NIN FETHİYE İLÇESİNDENİM. BİZİM İLÇEMİZ ve EGENİN,ve BATIAKDENİZİN.TİCARET MERKEZİ,HER TÜRLÜİŞLERİNİN GÖRÜLDÜĞÜ HEDEF ŞEHİRİZMİRDİ.. ANCAK AZİZİ KOCAOĞLU'NUN BELİRTTİĞİ DEĞERLER YÜZÜNDEN İZMİR BÜYÜK BİR KÖY'E DÖNÜŞTÜ. TÜM CAZİBESİNİ KAYBETTİ. ZEYBEKCİ BİR FIRSAT ve UMUT. İZMİRLİLERİNTAŞIN ALTINA ELLERİNİ KOYMA ZAMANI GELDİ GEÇİYOR. BIRAKSINLAR 18. YÜZYIL KAFASINI. GELECEK NESLEYAZIK EDİYORLAR. HALA " KORDONDA RAHATCA KÖPEKLERİMİZİ GEZDİREBİLECEKMİYİZ" TERCİHİ Mİ ? YOKSA "HİZMET İSTİYORUZ " TERCİHİMİ ? SEÇİM BU.
 • pizzaci selimpizzaci selim3 ay önce
  bizim buradaki (DK) gavurlarda iciyor ama hepsi efendi ve saygili, cevreye etrafa zararlari yok, zararlari tek kendi vücudlarina.. bu aziz gibide kutsamiyorlar ickiyi. zaten gitgide alkol kullananda azaldi avrupada, hani bu konuda neden örnek almazlar, herzaman örnek olarak gösterdikleri avrupayi ?
 • SadeddinSadeddin3 ay önce
  İzmir ikinci EFSANE istiyorsa ....Bir bayana ABAZAYIM diye mesajı atan. Muharrem İnce yakışııırrrrr
 • SadeddinSadeddin3 ay önce
  Burhan özfatura,nın yaptığı metronun üstüne Bornova yönüne 3,f.altay yönüne 5 toplam 8 durak ekleyeyebildin.temiz körfez,den çamur deryası , körfeze, trafiği altüst eden hilkat garibesi tramvayı yaptın .b.k kokusundan geçilmeryen İzmir
 • Mesut SarpMesut Sarp3 ay önce
  Demek ki sn. başkanın hünerleriizmirlinin hoşuna gidiyor ve izmirli EFSANE olsun istiyor. Acikcası sn. Zeybekciyi izmirli taşralı olarak görüyor ve izmirde şansı yok.
 • AliAli3 ay önce
  Tayyib ve akpliler ...
 • İzmirliİzmirli3 ay önce
  Allah aşkınaizmir e hangi hizmeti yaptınız her taraf çöplükten pis kokudan geçilmiyor yazık
 • SadeddinSadeddin3 ay önce
  Sayın başkan iki kadeh rakıya indirgemek sizleri kesmez, zamparalık yapıp,kalp krizi geçirip EFSANE olmak ta var....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019