• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Aytuğ Atıcı kimdir nerelidir? Aytuğ Atıcı hayatı biyografisi

Aytuğ Atıcı CHP genel başkan adayı mı oldu? Aytuğ Atıcı, CHP’nin seçimli kongresinde Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı aday olduğunu son dakika olarak açıkladı. CHP Mersin eski Milletvekili Aytuğ Atıcı, OHAL’i protesto için 2 yıldır uzattığı sakallarını, OHAL’in kaldırılması nedeniyle Meclis berberinde kestirdi. Peki CHP Genel Başkan Adayı Aytuğ Atıcı kimdir nerelidir? Aytuğ Atıcı hangi görevlerde bulundu? İşte Aytuğ Atıcı hayatı biyografisi.

2020-02-26 11:20:00 - 2020-02-26 11:26:06
Aytuğ Atıcı kimdir nerelidir? Aytuğ Atıcı hayatı biyografisi

Aytuğ Atıcı CHP genel başkan adayı mı oldu? Aytuğ Atıcı, CHP’nin seçimli kongresinde Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı aday olduğunu son dakika olarak açıkladı. CHP Mersin eski Milletvekili Aytuğ Atıcı, OHAL’i protesto için 2 yıldır uzattığı sakallarını, OHAL’in kaldırılması nedeniyle Meclis berberinde kestirdi. Peki Aytuğ Atıcı kimdir nerelidir? Aytuğ Atıcı hangi görevlerde bulundu? İşte Aytuğ Atıcı hayatı biyografisi.

Eski Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, 28-29 Mart tarihinde yapılacak CHP Olağan Kongresi'nde Genel Başkanlığa aday olacağını açıkladı. 

Aytuğ Atıcı kimdir?

Aytuğ Atıcı, 23 Kasım 1964’te Adana’da doğdu. Baba adı Şahap, anne adı Lütfiye’dir. Tıp Doktoru, Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede doçent oldu.Mersin Üniversitesinde Başhekimlik, Dekan Yardımcılığı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve İlk Yardım Araştırma ve Uygulama Merkezi Kurucu müdürlükleri, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı, Neonatoloji Bilim Dalı Kurucu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Mersin Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği, Gebe Eğitim Merkezi Kuruculuğu, Sağlık Bakanlığı Danışma Kurulu üyelikleri ile 2 dönem Mersin Tabip Odası Başkanlığı yaptı. 24. Dönemde CHP Mersin Milletvekili yaptı. Dışişleri; Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler komisyonlarında görev aldı. Ayrıca Sağlık Çalışanlarına Yönelik Artan Şiddeti Araştırma Komisyonu, Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu ve Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyesi oldu. Nükleer Savaşa Karşı Uluslararası Doktorlar (IPPNW) ve Nükleer Silahsızlanma İçin Parlamenterler Birliği (PNND) Konsey Üyesidir. İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilen Atıcı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı