Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı 'Bankamatik Memuru' çıktı! Bakın kim ortaya çıkardı

Atatürkçü Düşünce Derneği'nde yaşanan koltuk krizi, ülkenin gündemine değiştirecek bankamatik memuru gerçeğini ortaya çıkardı. ADD içerisinde yer alan muhalif bir grup tarafından yayınlanan bildiride, başkan Hüseyin Emre Altınışık'ın aynı zamanda Çankaya Belediyesinde çalıştığı bildirildi. Gerçeğin ortaya çıkmasının ardından yaşanan olay 'Bankamatik memuru olan Atatürkçüler, bankamatik memuru gerçeğini ortaya çıkaran yine Atatürkçüler' şeklinde yorumlandı.

11 Temmuz 2019 Perşembe 19:41
Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı 'Bankamatik Memuru' çıktı! Bakın kim ortaya çıkardı

Atatürkçü Düşünce Derneği içerisinde yeni başkana muhalif olan bir grubun yayımladığı bildiri, Başkan Hüseyin Emre Altınışık'ın Çankaya Belediyesinde çalıştığını ortaya çıkardı. "Bankamatik memuru" olduğu iddia edilen Altınışık,"ADD faliyetlerini mesai saatleri dışında yürüttüğümden memurluk yapmamda bir sakınca yok" dedi.

Bu yıl, kuruluşunun 30. yılını kutlayan Atatürkçü Düşünce Derneği'nde (ADD) bildiri krizi yaşanıyor.

Tansel Çölaşan'ın uzun süreli başkanlığının ardından 30 Temmuz 2018'de başkanlığa Prof. Dr. Süheyl Batum seçildi. Ancak Şubat 2019'da yapılan genel kurulda yapılan güvensizlik oylamasında 25 üyeden 17'sinin oyuyla Batum'un başkanlığı düşürüldü. Ardından Genel Başkanlığa Hüseyin Emre Altınışık getirildi.

Dikkat çeken sorular

Yaşanan bu gelişmelerin ardından, ADD içerisinde "Yeniden Milli Mücadele Grubu" ismi ile hareket eden kesim, bir bildiri yayımlayarak yeni başkana savaş açtı. Bildiride, "ADD Genel Başkanı olan Hüseyin Emre Altınışık, nüfus kayıtlarında ise Emre Altınışık olarak yazılı bulunan kişi, kendisi ile ilgili uzun zamandır ortalıkta dolaşan iddialara cevap vermek zorundadır" denildi. Altınışık'ın ADD web sitesinde ve internetteki hiçbir açık kaynakta özgeçmişinin bulunmadığı ifade edilerek, şu sorular soruldu:

"1-Hüseyin Emre Altınışık isimli kişinin mezuniyeti ve mesleği nedir?

2- 15. Olağan Genel Kurul için bastırılan aday tanıtım kitapçığında doğum tarihi 23 Nisan 1973 olarak yazmaktadır. Kimliğindeki gerçek doğum tarihi nedir?

3-Yıllardır kendisine mesleğini soranlara 'TBMM'de kadrolu danışman' olduğunu söyleyen Hüseyin Emre Altınışık 1999 yılından beri 'kadrolu' Çankaya Belediyesi çalışanı mıdır? Eğer öyle ise, Çankaya Belediyesi'nde odası, masası, makamı var mıdır, olmuş mudur? Yoksa işe gitmeden ATM'den maaş çeken kişiler için kullanılan 'bankamatik memuru' olarak ifade edilen kişilerden midir?"

Tartışılan isim konuştu

Yayımlanan bildirinin ardından, ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık'la konuştuk. Bildiriyi yayımlayanları art niyetli hareket eden bir grup olarak tanımlayan Altınışık, "Kaybettikleri mevzileri geri kazanmak adına marjinal bir grubun yarattığı algı operasyonudur. Bildiriye keşke imzalarını da atsalardı" dedi.

"ADD Başkanlığını mesai saatleri dışında yürütüyorum"

Altınışık, bildiride yer alan "Çankaya Belediyesi çalışanı mıdır?" sorusuna ise, "Evet kadrolu olarak çalışıyorum. Devlet memuruyum. Mesai saatlerim içinde belediyede özel kalem müdürlüğü ile açılış ve organizayonlardan sorumlu görev yürütüyorum. Mesai saatleri dışında da ADD başkanlığını yürütüyorum. Mesai saatleri dışında ADD faliyetlerini yürüttüğümden memurluk yapmamda bir sakınca yok. Ayrıca mesleğimi soranlara doktora yaptığımı hatırlatıp, önümüzdeki günlerde akedemisyenlik yapacağımı da duyurmak isterim" yanıtını verdi.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 19:41

YORUM YAZ

 • Süleyman Süleyman 8 gün önce
  ADD. Derneği en ulvi görevler içinen değerli en demokrat en ilerici , ülkemizde sağlam ve halkçı bir Demokrasi din ve vicdan hürriyeti varsa o yolda devrim şehidi olanlar tarafından kurulmuştur. Muammer Aksoy başta olmak üzere diğer aydınlarımız çok yüksek ve demokratik idealleri bu dünyada halkımıza vermek sınıf farkını insani koşullarda tutmayı hedeflemişlerdi. Yani herkesi okuryazar (çoban ve hamal dâhil.) yapmak için kolları sıvamışlardı.Kendisi ülkemizin toros dağlarından zor koşullarda İbradı ,dan okuyarak gelmiş. (AYDINKENT) Fakat şu günlere gelindiğinde dernek çocuk ve gençler için Atatürk'ün halkçı toplumcu plitikalarını uygulayamamakta aileler üzerinde bir yol göstericilik için sosyal bağ kurmazlarken bu boşluğu bağnazların ve yobazların eline vermekte yarın ve bugünlerin gericilerine ülkeyi bırakmaktan beis duymamaktadırlar. Umarım bu işi bilen yurtsever ve Atatürkçülerbu olumsuz durumudüzeltir.Dernekten kişisel sıkıntı ve hışımları uğruna bir girişimle dernekten atılan ve mahkemeye verilens.soylu.Haksız yeredavalar ADD. nin de adı yöneticilerin marifeti ile sık sık geçmektedir.
 • Ebu Harun Ebu Harun 10 gün önce
  Belli oldu kimmiş bankamatik faresi.. Ha ha ha. Vesselam
 • EmrklEmrkl10 gün önce
  CHP liler ataist laik onlarda nasıl çıkmazda dindar namazında orucunda olan AKP lilerde çıkar endişesiyle akp nin binlercesine karşılık oda doğruysa CHP dende 1 tanecik bankamatik memuru çıkıversin gayri gençliğin neden deistliği seçtiği örneklerden biridir bu
 • OzanOzan10 gün önce
  Siz ancak balkona cikarirsiniz. Insanligi ogreneceksiniz
 • Mustafa Mustafa 10 gün önce
  Tüyü bitmemişlerin hakını yerler ama yedirmezler..
 • MALCOMX RUMUZLU BEYİNSİZEMALCOMX RUMUZLU BEYİNSİZE10 gün önce
  "Malcolm x 1 saat önce eklendi.Pislik akape'liler, CHP lilerede öğrettiniz Bankamatik memurluğuna. Bütün kötülüklerin anasıda babasıda akape lidir" Şerefsiz pislik, siz yolsuzlukta bunları tersten okutursunuz... Bunlar yiyorlarmış. Yemiyorlar demiyorum. Bunlar yiyerek bu kadar yatırım yapıyorlarsa... 80 yıldır siz ülkenin bütün gelirlerini yemişsiniz ki heykelden başka bir şey bırakmadınız.
 • Malcolm xMalcolm x11 gün önce
  Pislik akape'liler, CHP lilerede öğrettiniz Bankamatik memurluğuna. Bütün kötülüklerin anasıda babasıda akape lidir
 • DELİ DUMRULDELİ DUMRUL11 gün önce
  Delibey sen olayı çarpıtıyorsun. Hırsızın hiç mi suçu yok. Akpartiyi kötülüycem derken bankamatikçiyi mi AK-lıyorsun?
 • Eren Eren 11 gün önce
  Tüyü bitmemiş yetim hakkı yiyenin Allah binbir belasını versin. Atatürk maskesi ardında her türlü pisliği yapıyorlar adi pislikker
 • Adımı yazmamAdımı yazmam11 gün önce
  İslama kin kusmaları boşuna değil. Harama inanırlarsa bunları yapamayacaklar.
 • Artık "KADEM" varArtık "KADEM" var11 gün önce
  Bu derneklere ihtiyaç yok artık.Artık,yıllardır KADEM var.Ve arkasında da REİS var (Hükümet var.)
 • DELIBEYDELIBEY11 gün önce
  hadi ordan akit çamur at bakalım tutabilecek mi ))akpakitçi bankamatikçileri atıyorlarya sözüm ona kendi pisliğinizi örtceniz yimezlerrr
 • MilletMillet11 gün önce
  BU CHPKK VE BİR GRUP MEZHEPÇİNİNZİHNİYETİ ŞÖYLEDİR; TÜRK DEVLETİ ,TÜRK MİLLETİ VE MÜSLÜMAN DİNDARLAR DÜŞMANDIR. DOLAYISI İLE DEVLETİN MALI DENİZ YEMEYEN DOMUZDUR. DEVLETTEN ÇALINAN PARA ÇALMA DEĞİL GANİMETTİR. VALLAHİ BİLLAHİ BU İTLER AYNEN BÖYLE DÜŞÜNÜR. FIRSAT BULMAYA GÖRSÜNLER ÇALMADA ÇIRPMADA HUDUT ,SINIR TANIMAZLAE. HEPSİNİN.....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019