• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Arınç hakkında çok ağır sözler: Kumpasın ortağı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytunç Çıray, Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’a yönelik çok sert değerlendirmelerde bulundu. Çıray, Bülent Arınç’ı FETÖ'nün Kozmik Oda kumpasının ortağı olmakla suçladı.

2019-11-22 06:55:00 -
Arınç hakkında çok ağır sözler: Kumpasın ortağı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Komisyonda görüşülen Milli Savunma Bakanlığı bütçesi üzerine söz aldı. Çıray, Bülent Arınç’ı FETÖ'nün Kozmik Oda kumpasının ortağı olmakla suçladı.

Çıray, FETÖ’nün 2009 yılında “Bülent Arınç’a suikast yapılacak” iddiasıyla Genelkurmay Başkanlığı’ndaki Kozmik Oda’ya girmesine değinerek, sert bir konuşma yaptı.

Çok sert sözler

2012 yılının Ocak ayında dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un tutuklandığını hatırlatan Çıray, “Kozmik oda kumpasının ortağı Sayın Bülent Arınç’ın bugüne kadar bu konuda tek kelimeyle ifadesi bile alınmadı. Ne hikmetse bizim FETÖ Komisyonunda yazıp çizdiğimiz bütün bu gerçekler bizde var ama Meclis’in şeylerinde bulunamıyor. İktidar partisinin en has adamları bile suçluların para karşılığı aklandığı bir FETÖ borsasının varlığından bahsediyor. Bunu Adalet ve Kalkınma Partili saygın milletvekilleri söylüyor. Yani Türkiye'nin hem içeride, hem dışarıda bir kuşatma içinden geçtiğinden şüphe yok” ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Zeki Gedikoğlu

doğru olabilir, fetonun uşağı söyliyi bunu
 • Yanıtla

sutcu imamin torunu

o kumpasin ortağı ise siz neyi oluyorsunuz yortta sulhcular chpkk ile nasıl ortak oldunuz seçimlerde sen onu anlat yavuz hırsız ev sahibini evden kovarmis
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23