Araplar şokta! Prenses saraydan kaçtı, ‘‘Babam en pis insan’’ dedi

BAE Devlet Başkanı Yardımcısı Muhammed bin Raşid Âl-Mektum’un kızı Prenses Latife, zorla tutulduğu saraydan kaçarak Güney Hint okyanusunda bir yata sığındı. Yıllardır özgürlüğünün kısıtlandığını ve 3 yıl boyunca hapishanede işkence gördüğünü anlatan Prenses Latife, ‘‘Babam, hayatımda gördüğüm en pis, en şerli insandır. Nice insanları katletti!’’ dedi.

12 Mart 2018 Pazartesi 14:36
Araplar şokta! Prenses saraydan kaçtı, ‘‘Babam en pis insan’’ dedi

yeniakit.com.tr  özel

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) en önemli emirliklerinden Dubai Başbakanı Muhammed bin Raşid Âl-Mektum’un kızı Prenses Latife Âl-Mektum, tutulduğu saraydan kaçarak İngiliz Daily Mail gazetesine şok ifşaatlarda bulundu.

Dünyanın en zengin ülkelerinden BAE’nin Devlet Başkanı Yardımcısı ve iki önemli emirliğinden Dubai’nin Başbakanı Muhammed bin Raşid Âl-Mektum’un kızı Prenses Latife Âl-Mektum, zorla tutulduğu saraydan kaçarak Güney Hint okyanusunda bir yatta çektiği videolarla babasının gerektiğinde aile içinde bile uyguladığı işkence metodlarını ifşa etti.

33 yaşındaki Prenses Latife çektiği video ile ailesinin ve babasının kendisine uyguladığı işkencelerine dair şok ifşaatlarda bulundu.

‘‘SANDIĞINIZ GİBİ ÖZGÜR DEĞİLDİK’’

Prenses Latife, video kaydında ‘‘Bizim elimizde sandığınız gibi hiçbir özgürlük yoktu. Sokağa çıkma yasağım vardı. Saraydan çıktığımda gözlem altındaydım ve eve belirli bir saatte dönmek zorundaydım. Annem benden (günlük yaptıklarıma dair) rapor alıyordu. Ve tabii şoförden nerelere gittiğimizi öğreniyordu. Şoför ayrıca babamın ofisine de bu raporları gönderiyordu’’ dedi.

‘‘BABAM HAYATIMDA TANIDIĞIM EN PİS, EN ŞERLİ İNSAN!’’

İfşaatlarına devam eden Prenses Latife, ‘‘Babam hayatımda tanıdığım en pis insan… Bana işkence edenlerden biri ‘Baban bize sana işkence etmemizi emretti’ dedi. Bunu emretmiş! İşte bu onun kendisinin verdiği fotoğraftır. Babam, hayatımda gördüğüm en pis, en şerli insandır. Babamın kişiliği pislikten ibaret! Hiç bir iyi şeyi barındırmıyor. Nice insanların hayatını yıktı. Nice insanları katletti! Nice insanları soğukkanlılıkla katletti. Babamdan korkmuyorum. Hesap verecek’’ dedi.

İLK OLARAK 16 YAŞINDA KAÇMAYA ÇALIŞTI

İlk olarak 16 yaşındayken kaçma girişiminde bulunan Prenses Latife, bu girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasından sonra defalarca işkence gördüğünü anlattı. ‘Babasının adamları’nın kendisine işkenceler yaptığını anlatan Latife, Dubai’de 3 sene 4 ay boyunca hapiste kaldığını açıkladı. Hapisten çıkmasının ardından bir daha kendisine şahsi pasaportunun asla verilmediğini söyleyen Prenses, 2000 yılından bu yana hiç yurtdışı seyahatine çıkmadığını belirtti. Kendisine araba kullanma izni verilmediğini söyleyen Prenses Latife, bütün hareketlerinin saatlik dilimler içerisinde gözlem altında tutulduğunu belirtti.

‘‘BÜYÜK MEKTUM HAPİSHANESİNDEN KURTULUŞ’’

Gelişme Arap dünyasında Latife’nin ‘Büyük Mektum Hapishanesinden kurtuluşu’ olarak yorumlandı. 5 Aralık 1985 doğumlu Prenses Latife Dubai Başbakanı'nın Cezayirli eşi Huriye’den doğdu. Dubai Başbakanı Muhammed Bin Raşid Âl-Mektum’un 6 karısından tam 30 çocuğu bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Günün Özeti

Haber Tarihi: 12 Mart 2018 Pazartesi 14:36

YORUM YAZ

 • AbdiAbdi9 ay önce
  1001 gece masallarinin sonuna geldik galiba,?Arap halklari uyanacakmi?ikindi oldu.
 • ibrahim aydemiribrahim aydemir9 ay önce
  Baba, Dede, Amcalar ingiliz soytarisi olunca böyle oluyor. Balikcidan kral olursa köyden devlet olursa...., bunu sadece ingilizler basarir.Hayatlari ni zenginlik icinde fakat namus vicdan ve seref bakimindan fukara olarak gecirmeye mahkum bu araplar.
 • Gökhan ErGökhan Er9 ay önce
  iste firsat. al türkiye ye ver koruma, anlatsin osmanliyi kötüleyenlerin ic yüzünü dünya ya.
 • kalelikaleli9 ay önce
  bunlar debdebeden usanmış ne yapacaklarını bilmez halde bunalım içindedirler kızı güzelce ifade etmiş tanıtmış.
 • Ismail hakki efendiIsmail hakki efendi9 ay önce
  suratindan belli surat insanin aynasidir
 • Çağla Çağla9 ay önce
  Buyrun bir müslüman bababunlar kimi örnek alır bu nasıl baba nasıl müslümanEfendimiz S.A.V kızlarınanasıl davranırdı nasıl eşti buradan biri diyorki harama girmiş 6 eş almış kızına işkence etmesine ses yok 6 eş almışmış yüce kuranda tek eşlilikte hayır vardır diyor Rabbimey akılsızlar nefisleri uğruna yanacak çoğu erkek dehşetsiniz !!!
 • YORUMYORUM9 ay önce
  Laf olsun diye söylendiğini zannetmediğim bunların ateist olduklarıdır.Yani din düşmanı yani islam düşmanı........anlaşılmayan???????
 • IkraIkra9 ay önce
  6 es ile evlenen zaten kur.an i kerimin hukumlerini cignemistir..neyi soruyorsun?
 • ismail yılmazismail yılmaz9 ay önce
  BAE DEN KAÇAN BİRİ İÇİN EN GÜVENLİYER TÜRKİYE....
 • halil45halil459 ay önce
  resim yanlislikmi var? , Resimdeki zat KATAR prensi deyilmi? BAE prensin tip baskaydi, (Editörden: Fotoğrafta yanlışlık yok. Bilgilerinize...)
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu9 ay önce
  Doğruyu söylediği ne malum.... Bir de babaya sormak lazım.
 • Tarkan Tarkan 9 ay önce
  Hemen Turkiye harekete gecip bu kadini Turkiyeye davet edip birde vatandaşlik vermeli.
 • i.bayrami.bayram9 ay önce
  BAEDünyanın satılmış ülkesidiringilizlerin ...i başka şeye gerek yok
 • yazıYORUMyazıYORUM9 ay önce
  Türkiye bu kızcağıza hemen siyasi sığınma ve vatandaşlık vermeli, BAE nin başındaki pisliklere en güzel cevap böylece verilmiş olur
 • PolisPolis9 ay önce
  Varın anlayın arapların müslümanlıkla ....
 • akrepakrep9 ay önce
  Tipinden belli zaten .... ne .... olduğu.
 • abdoabdo9 ay önce
  bu pislik mahluk yazık etmiş kıza.
 • abdoabdo9 ay önce
  bu nasıl baba birde müslümanım diyor. merhamet müslümanlığın temelidir. bu herif bile diyemeyeceğim mahluk müslümanlık maskesi takmış yahudi şeytanıdır.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Aralık 2019