• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

'Antrikot Ekrem' İBB’yi ikiye böldü! Müdürlere çift, işçiye tek çeşit yemek

Kameralar karşısında ‘Başkana antrikot personele musakka olmaz. Herkes aynı yiyecek’ sözleriyle şov yapan CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun bir yalanı daha ortaya çıktı. İBB’nin aylık yemek menüsünde İmamoğlu’nun emriyle kast sistemi uygulanıyor. Menüde, Genel Müdürlük personeline iki çeşit ana yemek verilmesi uygun görülürken, işçilere ise tek çeşit yemek verildiği belirlendi.

Yeniakit Publisher
2019-11-05 09:29:00 - 2019-11-05 09:30:17
'Antrikot Ekrem' İBB’yi ikiye böldü! Müdürlere çift, işçiye tek çeşit yemek

 Harun Sekmen  İstanbul 

Herkesi kucak-layacağız söylemleriyle halkı kandırmayı başaran CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) personeli arasında ayrımcılık yaptığı ortaya çıktı. Şaibeli bir şekilde göreve geldiği ilk günlerde ‘herkes aynı yemeği yiyecek’ sözleriyle siyasi rant devşirmeye çalışan İmamoğlu’nun, genel müdürlüklere iki çeşit, fabrikada çalışan işçilere tek çeşit ana yemek verilmesi talimatında bulunduğu bildirildi. Kameralar karşısında yaptığı şov nedeniyle ismi ‘Antrikot Ekrem’e çıkan CHP’li İmamoğlu’nun emriyle, genel müdürlüklere etin ağırlıkta olduğu menüler gönderilirken, işçilere ise tek çeşit yemeği dayattığı belirlendi. Beyaz yakalı personelin masasına seçebileceği iki çeşit yemek giderken, işçinin sofrasına musakka ağırlıklı olmak üzere tek çeşit yemeğin gittiği kaydedildi.

İşi gücü şov

Bir dediği bir dediğini tutmayan, terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı HDP’nin sözcüsü gibi davranan, İstanbul’u sel götürdüğü bir dönemde Bodrum’un kızgın kumsallarında güneşlenen CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun skandallarının ardı arkası kesilmiyor.

Hile ve çalıntı oylarla göreve geldiği ilk günlerde, kameralar karşısına geçerek, ‘Başkana antrikot, işçiye musakka olmaz. Herkese aynı yemek çıkacak’ diyerek ucuz bir tiyatro sergileyen İmamoğlu’nun gerçek yüzünü ifşa ediyoruz. Göreve geldikten sonra bizzat İmamoğlu’nun talimatıyla İBB çatısı altında kast sistemine benzer bir uygulamaya geçildiğini gözler önüne seriyoruz. İBB tarafından hazırlanan aylık personel yemek listesinde, genel müdürlüklere ayrı, işçilere ayrı yemek verildiği anlaşılıyor.

Hani herkes aynı yemeği yiyecekti?

Genel müdürlüklerde çalışan beyaz yakalı personele iki çeşit yemek verilmesi talimatı veren İmamoğlu, fabrikalarda ve dışarda binbir zorlukla çalışan mavi yakalı işçilere ise tek çeşit yemek verilmesini söylüyor. Genel müdürlüklerde çalışanlar haftanın belirli günlerinde iki çeşit yemek yiyebiliyorken, işçiler tek çeşit yemeğe talim ediyor. İlgili ayın ilk pazartesi günü genel müdürlükteki personele mantarlı et sote ve taze fasulye gönderiliyorken, İBB işçisi sadece yeşil fasulye ya da alternatifini sofrasında görebiliyor.

İşçiye tek çeşit yemek

Musakka üzerinden imaj çalışması yapan İmamoğlu, işçileri sürekli olarak musakka yemeye zorluyor. Her ayın ikinci pazartesi günü genel müdürlüklere islim kebabı ve patlıcan musakka giderken, İBB’ye bağlı fabrikalara yalnızca musakka ya da türevi servis ediliyor. Aynı kısır döngü gelecek ayın ilk pazartesinde de varlığını sürdürüyor. Beyaz yakalı personel orman kebabı ve musakka yiyebiliyorken, işçi bir çeşit yemeğe mahkum ediliyor. İBB personeli arasında gözle görülür bir ayrım yapan İmamoğlu’nun, bu tavrı Hindistan’daki kast sistemini hatırlatıyor.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

...

Bir İstanbullu böyle bir insana nasıl oy verebilir? Çok tuhaf. Benim bildiğim İstanbullu bir insan beyefendi bir insandır. Akıllıdır. Kendini aşmıştır. Eğriyi doğruyu ayırt etmesini bilir. Ne de olsa İstanbul'un havasından, külünden nasiplidir. Ama maalesef tecelli öyle olmadı. Anladığım kadarıyla İstanbul elden gitmiş.
 • Yanıtla

ERSİN

HALKTAN NE KADAR UZAKLAR
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23