• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Annelerin çantalarından eksik etmeyeceği ev yapımı dezenfektan nasıl hazırlanır?

Parka, bahçeye çocuklarınızla birlikte çıktığınızda mutlaka yanınızda taşıyacağınız antibakteriyel jel tarifi sizi çok şaşırtacak. İşte, iki malzeme ile yapılan antibakteriyel jel tarifi…

Yeniakit Publisher
2019-05-25 10:23:00 -
Annelerin çantalarından eksik etmeyeceği ev yapımı dezenfektan nasıl hazırlanır?

Çocuklarımız en kıymetli varlıklarımız. Onların zarar görmesini kesinlikle istemeyiz. Bu nedenle anneler evlatlarının üzerine fazlasıyla titret. Minik yavrunun ateşi azıcık yükselse ya da çocuk birkaç kez hapşırsa annelerin yürekleri ağızlarına gelir. Bu nedenle anneler yavrularını mikroplardan uzak tutmak için bir hayli çaba harcar. Özellikle de evden dışarı atım attıklarında.

Antibakteriyel jeller zararlı mı?

Uzmanlar ellerde ve tırnak altında bulunan mikropların hepsinin temizlenmesinin mümkün olmadığının altını çiziyor. Bu nedenle ellerin sabunla yıkanmasının yeterli olduğu ve kesiklikle antibakteriyel sabunların evlere sokulmaması gerektiğini ifade ediyor. Peki, aynı şey antibakteriyel jeller için geçerli mi? Bu konuda ise uzmanlar ellerin yıkanmasının mümkün olmadığı ortamlarda kesinlikle antibakteriyel jellerin tercih edilmesini uygun görüyor.

Antibakteriyel jel evde hazırlanır mı?

Çocukların hijyeni için önemli olan jelleri evde yalnızca birkaç malzeme ile hazırlamanız mümkün.

Ev yapımı antibakteriyel jel nasıl yapılır?

Malzemeler:

 • 1/4 su bardağı aloe vera yağı
 • 20 damla lavanta yağı

Malzemeleri bir şişe içinde güzelce birleştirin. Kullanmadan önce biraz çalkalamanız yeterli.

Neden esansiyel yağ kullanmak yeterli oluyor?

Piyasada bulunan jeller yüksek oranda alkol içerir. Bu yağlar özellikle çocuklar için çok ağır olabilir. Bolca kimyasal içeren jeller hem kötü kokusuyla hem de içerdiği maddelerle çocukların ciltlerine zarar verebilir. Bu nedenle doğanın bizlere sunduğu şifalı yağları kullanmak çok daha önemlidir. Esansiyel yağ kullandıktan sonra ellerinizin yapış yapış olacağından endişe etmeyin. Az miktar yağ bile mikroplardan arınmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca ellerinize damlattığınız yağ aynı el kremi gibi cildinizce hızlıca emilecektir.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı