Seçim 2019 Sayfası

Ankara'da 'soğan' operasyonu! 45 depoya baskın

Tarım ve Orman Bakanlığı, Ankara'da soğanı stok yapan 45 depoya baskın düzenledi. İzinsiz ve stok yapan üreticilere büyük cezalar verildi.

21 Kasım 2018 Çarşamba 15:45
Ankara'da 'soğan' operasyonu! 45 depoya baskın

Tarım ve Orman Bakanlığı Ankara İl Müdürü Bülent Korkmaz, "Soğanı depoda stok yapan 45 depoya denetim yapıldı. İzinsiz ve stok yapan üreticilere gerekli cezai işlem uygulanacak" dedi.
SOĞAN fiyatlarına ilişkin spekülatif hareketlerin oluşması üzerine Çorum'un Alaca ilçesindeki soğan depolarına yönelik de denetimler yapıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın talimatı üzerine, Çorum Vergi Dairesi Müdürlüğü ekipleri, soğan üretiminin yapıldığı Alaca ilçesindeki depolara yönelik denetim çalışması başlattı.

İlçenin büyük soğan üreticisi konumundaki kişilere ait depolarda denetimde bulunan ekipler tarafından stoklardaki ürün miktarları belirlendi. Depo denetimlerinde, hasat döneminden itibaren soğanın alış ve satış fiyatları ile spekülatif fiyat gelişmelerinin yaşandığı son dönemdeki alış ve satış fiyatları incelendi. Evrak denetimleri de yapılarak, tutanak tutuldu.

Vergi Dairesi Müdürü İsrafil Sezgin'in de katıldığı denetim sonuçları, vergi incelemeleri için veri teşkil edecek, gerekli bilgiler Ticaret Bakanlığı ile de paylaşılacak.

Sezgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çorum'un tüm ilçelerinde denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini belirterek, soğan fiyatlarına ilişkin spekülatif hareketlerin önlenmesi için gerekli yaptırımların uygulanacağını söyledi.

"Depoları basacağız"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugünki 'Muhtarlar Buluşması'nda stokçulara yönelik şu açıklamayı yapmıştı:

Kara kuvvetlerimizde, donanmamızla, özel kuvvetlerimizle, jandarmamızla, istihbaratımızla, ilaç ve tıbbi cihaz sanayimizle, otomotiv, bilişim, gıda, tüm sektörlerimizde ülkemizi tasarımcı ve üretici konumuna taşımak zorundayız.

Bu bir mecburiyettir. İşte dün söyledim, bakın dedim stok yapıyorsunuz, sebze, meyve stokluyorsunuz. Bundan sonra aldığımız ihbarlar sebebiyle stokların yapıldığı depoları basacağız. Kimse benim vatandaşıma halkıma, pahalı ürün yedirme hakkına sahip değildir. Ondan sonra da ne diyorlar? Hastalıklı, çürüktü. Sen çürüttün be...

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Kasım 2018 Çarşamba 15:45

YORUM YAZ

 • BeçoBeço5 ay önce
  Yunus 16; Hiç kimseyi bilmeden, anlamadan bu tür suçlamalar yapamazsınız.Bu insani ve ahlaki değerlere tecavüzdür.İnsanlar işlerine gelmeyen bir yazı, eleştiri, makaleolduğunda, anlamaya çalışmak yerine, .... yaparlar..
 • BeçoBeço5 ay önce
  Mert; Bir şeyleri çözmek yada anlamak için yaşanmışlık gerekmez. Günümüz dünyasında en büyük sorunumuz; karşımızdaki kişinin söylediğini anlamamak için büyük çaba sarfetmemizden kaynaklanıyor. Daha açık söyleyeyim. Serbest piyasa ekonomisinde ticaret yapan fırsatları değerlendirir. Bunu sadece soğana endekslememek lazım.İkinci sorunuza cevaben; Eğer böyle stokculuk yapıldığını düşünüyorsanız, bunudahakkaniyet çerçevesinde ve günün şartlarına göre sert ve katı kanunla yasalaştırıp gereği yapılabilir. Sanırım anlaşılmışımdır.
 • BialBial5 ay önce
  Herkes kimin ne yaptığını nasıl bi kişiliğe sahip olduğunu görüyor oyununu da ona göre kullanın sonradan aman böyle olmuş geçmiş demeyin aklınızı başınıza alin başka şekilde ezilmeye mahkumsun
 • Mert’ten Beço’yaMert’ten Beço’ya5 ay önce
  Yorumu yazarken ne yaşadın dostum! Başta stokçuları savunuyorsun, sonra stokçulara sıkı yaptırım istiyorsun. Kendin ol! Aklın yolu bir.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş5 ay önce
  hatice değil netice bekliyoruz vede en ağır cezayı verin bunlara
 • OsmanOsman5 ay önce
  Hiçgerek yok  market lere bakın zam zam
 • Yunus 16 Yunus 16 5 ay önce
  YORUMCU BEÇO; SENDE FETÖ KOKUSU VAR. AMERİKAN ÇOCUĞUMUSUN
 • tuzcutuzcu5 ay önce
  Yanlış şey stokluyorlar....Üstelik stok izine tabi imiş bunu da öğrendik....Ama para stoklamak malumumuz ki şimdilik serbest....Bunların aklı yok soğan stokluyor....Üstelik soğuk depoda kullanmıyorlar ve bozuluyor....Satsana kardeş...Hemen dolara çevir avro yap varsın yen olsun....Akılsız adam....Şimdi ne oldu....Stokçu oldun malın bozuldu ceza girdi falan....Pehh
 • Yunus16Yunus165 ay önce
  BU KALPAZANLAR RUSYA DA OLSA, PUTİN ............GÖMER. MADEN OCAKLARINDA ZİNCİRLİ AMELE OLURLAR. KUZEY KORE DE OLSA KÖPEKLERİN ÖNÜNE ATARLARDI. BİZİM HZ. ÖMER ADALETİNE İNANMIŞ LİDERİMİZ VAR
 • BeçoBeço5 ay önce
  El insaf yahu..Adam ticaret yapıyor. Bedelini ödeyip satın almışmı soğanı? Almış... Hırsızlıkmı yapmış? Hayır.. Ticaret bu, işine gelir alırsın, işine gelmez almazsın.Adam isterse deposunda soğanı çürütür, isterse dereye, denize döker... Ürün adamın ürünü. İstediğini yapar.Benim; elektirik, telefon, su v.b giderlerimde kazık yiyormuyum. Evet yiyorum. Fazlasıyla.. Önce yöneticiler, örneklik gösterip gereğini yapacaklar! Sonra milletten talep edecekler. Yoksa! Kimseyi inandıramazsın. YadaÖyle bir yasa yapacaksın kistokculuğun s'sini duyunca hop oturup hop kalkacak. Ömür boyu ticarat yapamayacak, yaşamı alt üst olacak. Öyle market zamlarına ceza keser gibi cezalandırırsan bu iş devam eder.Haa kimseyi üzmeyeyim, bana lazım, benim adamım dersen, o başka! o zaman siyaset yapmaya, halkı ikna etmeye veya kandırmaya devammm..
 • farukfaruk5 ay önce
  Kim senin işi çözmeye niyeti yok, maksat bir şey yapmıyorlar denmesin.
 • hasanhasan5 ay önce
  devletten tesvik almayi biliyorsan stok yapamazsın kardesim. dogru karar..Elektrik dagitim sirketlerinede ayni baskınları bekliyoruz.
 • Mehmet KaçmazMehmet Kaçmaz5 ay önce
  Tarım bakanlığı Reyis den emir almadan kendi iradesiyle kendine düşen vazifeyi yapsaydı daha inanılır olurdu. Neyse. Bunada şükür
 • hercaihercai5 ay önce
  Stok yapanlara omur boyu ceza verilmeli!!!
 • hıdır dikerhıdır diker5 ay önce
  baskın yapıpda ne yapılıyorki üç beş kuruş ceza tamam .ama u ve bunun gibilere elindeki malları alıp onun 10 misli para cezası yazılıp sonrada 10 sene ne ceza yatırılmalıki bakın bakalım daha yapılıyormu.
 • tuğrul tuğrul 5 ay önce
  Tarım Bakanlığı el koy kardeşim, bedeli mukabilinde vatandaşın bütçesine uygun bir şekilde satışa çıkart. Senin soğuk hava depon yok mu? Derhal el koy depoya kaldır. Ceza ile olmaz
 • AbdullahAbdullah5 ay önce
  SOnuç ne? Hala soğan 6 lira.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Nisan 2019