Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden büyük ihmal! Dehşete düşüren olay sonrası savcılık harekete geçti

Geçtiğimiz ay 3 kişinin sele kapılarak can verdiği Ankara'da, kapağı açık bırakılan kanalizasyon kuyusuna düşerek büyük ihmal sonucu hayatını kaybeden Suriyeli Salih Alşeyhhüseyin'in ölümünün ardından CHP'li belediyeye tepki yağıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASKİ tarafından kapağı açık bırakılan kanalizasyon kuyusundaki ölümle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Savcılık yaşanan olayla ilgili olarak ASKİ'ye müzekkere yazarak, ilgili sorumluların tespit edilerek, savcılığa bildirilmesini istedi.

11 Temmuz 2019 Perşembe 20:59
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden büyük ihmal! Dehşete düşüren olay sonrası savcılık harekete geçti

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Suriyeli Salih Alşeyhhüseyin'in (6) semt pazarında kapağı açık bırakılan kanalizasyon kuyusuna düşerek ölmesiyle ilgili soruşturma başlattı. Savcılık, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne (ASKİ), müzekkere yazarak, olayla ilgili sorumluların tespit edilerek, savcılığa bildirilmesini istedi. Öte yandan Salih'in düştüğü kuyu, ASKİ tarafından yeni kapak monte edilerek kapatıldı.

Olay, önceki gün Derbent Mahallesi'nde kurulan semt pazarına meydana geldi. 4 yıl önce Suriye'deki iç savaştan kaçıp 5 çocuklarıyla Ankara'ya yerleşen Hayat ve Hasan Alşeyhhüseyin çifti, akşam saatlerinde atık meyve ve sebze toplamak için pazara çıktı. Çiftin yanında götürdüğü Salih Alşeyhhüseyin, bir anda ortadan kayboldu. Ailenin, çocuklarının kapağı açık olan kanalizasyon kuyusuna düşmüş olabileceğini söylemesi üzerine polis ve itfaiyeden yardım istendi. ASKİ, Ankara Emniyet Müdürlüğü Sualtı Arama Kurtarma Ekipleri ve itfaiyenin yaptığı aramalar sonucu küçük Salih’in cesedi, düştüğü yerden yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Hatip Çayı'nda bulundu.

Savcılık soruşturma başlattı

Olayın ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Savcılık, ASKİ’ye müzekkere yazarak, kanalizasyon kapağının açık bırakılmasının sorumlularının tespit edilmesini istedi. Savcılık, ayrıca bilirkişi oluşturarak, olay yerinde inceleme yapmasını ve inceleme neticesinde kusur oranının belirlenmesini de talep etti. Savcılık kaynakları, ASKİ’ye yazılan müzekkerenin cevabı ve bilirkişi raporunun ardından sorumlular hakkında işlem yapılacağını belirtti.

Öte yandan Salih'in düşerek yaşamını yitirdiği kanalizasyon kuyusu, ASKİ tarafından yeni kapak monte edilerek kapatıldı.

Muhtar: Kapakları alıyorlar

Boğaziçi Mahallesi Şeref Sipahi, Suriyeli ailenin, pazar dağıldıktan sonra ihtiyaçlarını karışlamak için pazara geldiğini söyleyerek, "Aile o sırada çocuklarının ortadan kaybolduğunu fark ediyor. Sağa sola bakınırken rögar kapağının olmadığını fark ederek yetkili birimlere bildiriyor. Yapılan incelemede çocuğun kapağı olmayan kuyuya düştüğü, yaklaşık da 2 kilometre ilerde bulunduğu bildirildi. Normalde pazar yerimiz ayaküstü olduğu için kapak olmaması mümkün değil. Fakat bu Salı günleri pazar kurulduktan sonra gerek pazarcı tezgahları toplanırken, gerekse hurdacılar bunu sık sık yapıyorlar, kapakları alıyorlar. O gün belki farkına varılmamış olabiliyor; ama ertesi gün biz veya duyarlı bir vatandaşın talebi ile kapak konuyordu. O gün kapak vardı; çünkü olmaması mümkün değil, pazarın içi. Yani binlerce kişi orada yürüyor. Maalesef böyle bir olay yaşandı" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 20:59

YORUM YAZ

 • Mac Mac 9 gün önce
  Bu ne akparti düşmanlığı yaaa ..
 • adam olmakadam olmak10 gün önce
  Birazcık insanlık gerek herkese. Melih Gökçek dönemindeki olayların başlığını neden şu şekilde atmadınız.Örnek veriyorum. AKP Lİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN BÜYÜK İHMALİ SONUCU VAHİM OLAY.Neden yaw neden anlamıyorum. Bu kadar mı zor tarafsız olmak,adam olmak,insan olmak. Çok mu zor. Her iki tarafında iyisini kötüsünüadam gibi anlatın.
 • TurkTurk10 gün önce
  Demek.ki bld sucu degil hirsizlar sucluymus bu arada akit bilmem hatirlarmisiniz ankarada akp doneminde dogalgazdan insanlar oldu sele kapilip bogulanlar oldu ist akp doneminde aynilari oldu akp zamaninda olunca kader chp doneminde olunca chp suclu oylemi
 • FerhatFerhat10 gün önce
  Çok onursuz insanlarsınız. Chp belediyesiymiş , açık unumuş kuyuyu hiç Allah korkunuz yok mu?Muhtar herşeyi çok güzel anlatmış. Vebaliniz çok büyük
 • Malcolm xMalcolm x10 gün önce
  25 yıldır böyle kazaları ve ihmalleri akape belediyesi diye kaleme almıyordunuz, ama sizin ağzınızdan CHP Ankara Büyükşehir yazılmasıda güzel positiv haberlerin yazılması dileğiyle. Yandaşşak medya
 • OguzhanOguzhan10 gün önce
  Doğru söylüyonuz 25 yildir ankarayi chp yönetiyor Sizin gibi yalama yalancilar yüzünden insanlar CHP li oldular ve insanlar islam dininden soğudular Sebebi sizin gibi yalama çakma yalancilar yüzünden Allah bin türlü belanizi versin inşallah!!!!!!!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019