ANAP Genel Başkanı Çelebi: Bizzat şahit oldum! Yavaş, Kılıçdaroğlu'nu bırakıp kaçtı

Çubuk’taki şehit cenazesinde yaşanan olaylarla ilgili konuşan ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi, protesto sırasında sivil birinin Mansur Yavaş’ın yanına gelerek "Başkanım seni buradan çıkartmamız lazım" dediğini, ardından Yavaş’ın Kılıçdaroğlu’nu alanda bırakarak kaçtığını söyledi.

25 Nisan 2019 Perşembe 13:28
ANAP Genel Başkanı Çelebi: Bizzat şahit oldum! Yavaş, Kılıçdaroğlu'nu bırakıp kaçtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruklu sal­dırıya yönelik tartışmalar devam ederken, cenazede bulunan isim­lerden Ana­vatan Partisi Genel Başkam İbrahim Çelebi, yaşanan olay­ları tüm çıplak­lığıyla Diriliş Postası’na anlattı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun cenaze alanına gelişini, sivil plakalı araç kullandığı için kimsenin fark etmediğini dile getiren Çelebi, şunları söyledi:

"Araçtan inince gördük"

“Çubuk’tan o köy yoluna döndüğümüzde, önümüzde biz bilemedik tabi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun arabası varmış. Kendisi sivil plaka bir araç içerisindeymiş. Önde bir escortu var, arkasında da iki koruma arabası var. Biz de bakan mıdır başka birimidir diye kendi aramızda, yorum yaparak gidiyoruz, sonra araya MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya girdi ve peş peşe köye girdik. Biz arkadaşlarla şehidin cenazesinin kaldırılacağı camiye doğru giderken, birden Kemal Kılıçdaroğlu’nu gördük. Orada­ki ahali arabadan inen Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu görünce tamamen protestoya başladı. Hatta tabutun arkasında şehit ailesi varda oraya bile sokmadılar Kemal Beyi.” Çelebi, kendisinin de önündeki 3-4 arabalık konvoyun CHP Genel Başkanına ait oldu­ğunu arabadan indikten soma anladığım aktardı.

Bizzat aradan sıvıştı

Çelebi, Ankara Büyükşehir Be­lediye Başkanı Mansur Yavaş'ın protesto sırasındaki tuhaf tutumu­nu da paylaştı. Yavaş’ın Kemal Kılıçdaroğlu’nu yalnız bıraktığını belirten ANAP Genel Başkanı, “Yoğun protestolar altında cenaze namazım kıldık. Sonra bize dedi­ler ki top arabasında şehidimiz ge­çecek onu selamlayacağız. Kemal Kılıçdaroğlu benim hemen yanım­daydı zaten, hemen sağımdaydı. Top arabası geçerken de yoğun

protestolar devam etti. Top arabası geçti, o esnada sivil bir arkadaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkam Mansur Yavaş’ın yanma gelerek 'Başkanım seni buradan çıkartmamız lazım’ dedi. Biz buna bizzat şahidiz. Mansur Yavaş da orada genel başkanını bıraktı, onu uyaran kişiyle beraber kalabalığın içerisinden tabiri caizse sıvıştı, kaçtı. O kişi geldiğinde daha sözlü protestolar vardı” dedi.

"Sopa falan yoktu"

Çelebi, olayların dışarıdan organize edildiği yönündeki iddi­alara ise karşı çıktı. Kılıçdaroğlu'nu protesto edenlerin hepsi aynı mahalleden olduğunu kaydeden ANAP lideri, “Protesto edenler de tamamen köylülerdi. Spontane gelmiş bir olay. Diyorlar ki vay sopalar vardı falan, hiç bir şey yoktu” diyerek CHP’yi yalanladı

(Diriliş Postası)

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 13:28

YORUM YAZ

 • CehepeCehepe1 ay önce
  Yazıklar olsun sizi destekledik sen Istanbula iş yapma veri kopyala bizi kime satiyordun kopyalama neden yapılır kesinlikle masum değil
 • Özcan AlpÖzcan Alp1 ay önce
  Bu arkadaş herşeyi görmüşOrdakilerin kim olduğunu biliyor daKılıctaroğlu na niye yardım etmemiş.İçinde insanlık duygusumu kalmamış.
 • ÜmitÜmit1 ay önce
  Şaşırdımmı yoooo
 • GüneyrüzgarıGüneyrüzgarı1 ay önce
  Mansur YAVAŞ,Kemal KILIÇDAROĞLU ve partinin görüşlerini savunduğu için değil,koltuk ve makamı savunduğu için oraya yazıldı,onlar da Mansur YAVAŞ'ı sevdiklerinden değil,kazanabilecek çapta aday yoktu ellerinde,elleri mahkumdu.
 • antikemalistantikemalist1 ay önce
  Bir kemalist atasözü der ki:"rakı buldun iç, dayak buldun kaç"
 • nilgun canikoğlunilgun canikoğlu1 ay önce
  Ne yapsın oyle bir ortamda, Mansur Yavas da mılınc edılseydı? Sıvısmak adı altında kullandıgı kelıme de cok yanlıs
 • Oktay Oktay 1 ay önce
  Mansur yavas kacmasa belkidebelediye baskanligini tatmadan obur dunyaya gidecekti bir laf varyaanini kurtar yetet

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019