• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Altını olanlar köşeyi döndü! Kuyumcular fiyat verdi

Güvenli liman olarak bilinen altın, yaşanan küresel gelişmelerin etkisiyle yükselişe geçti. Kuyumcular, bu gelişmelerden dolayı altının yıl içinde 320 TL'yi görebileceğini söyledi.

2020-01-24 15:57:00 -
Altını olanlar köşeyi döndü! Kuyumcular fiyat verdi

Geçtiğimiz günlerde ABD ile İran arasından yaşanan gerginlikten dolayı 300 TL bandının üzerine çıkan altın, küresel piyasalarda yaşanan olumlu hareketlenme ile 15 TL civarında düşüş yaşamıştı. Son 24 saatte dünyada yaşanan olaylar, küresel altın piyasasına da yükseliş olarak yansıdı. Çin'de yaşanan Coronovirüs salgını, İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth, Avrupa Birliği'nden ayrılmasını içeren tasarıyı onaylaması altının onsunun bin 558 dolar civarında seyretmesine neden oldu.

Türkiye'nin altın alım-satım ve imalatında önde gelen merkezlerinden Kuyumcukent'teki kuyumcular, altında yükselişin ABD ile İran gerilimi, İngiltere'nin AB'den çıkışının onaylanması olduğunu belirtirken, altının yıl içinde 320 TL'yi görebileceğini belirtti.

"Altın yıl içinde 320 TL bandını görebilir"

Altının yükselişi devletler arasında yaşanan gerginlikten kaynaklandığına vurgu yapan Kuyumcu Nasri Amcalar, "300 TL bandını geçmesinin sebebi ABD-İran arasında yaşanan gerginlik. Yaşanan olumsuzlukların ardından ABD'nin uzlaşıya açığız açıklamasıyla altının gramı 15 TL civarında düştü. Şimdi yükselişin temel sebeplerinden bir tanesini İngiltere'nin AB'den çıkışı olarak söyleyebiliriz. İngiltere Kraliçesi çıkışı onayladı. Bu yaşananlar altının ons fiyatını yükseltiyor. Altın için kısa vadede bir şey söylemek zor, uzun vadede kazandırır ve bu yıl içinde 320 TL bandını görebilir. Şu anda gram altın 297 TL civarında, çeyrek altın 480 TL civarında, yarım altın 960 TL civarında ve cumhuriyet altını 2 bin TL civarında seyrediyor" dedi.

"Altın bir gördüğünü bir daha unutmaz"

Bir diğer Kuyumcu Mustafa Yalçıntaş ise şöyle konuştu:

"ABD ile İran arasında yaşanan gerginlik piyasaları kötü etkiledi ve altını 307 TL'ye kadar çıktı. Olumlu açıklamalar sonrası fiyatlar geriye yaslandı. Şu anda da bir yükseliş bandına girdi, 297 TL civarında, piyasa hareketleri şu anda yukarı yönde. Vatandaşlar bilinçli, altın yukarı çıktığında bekliyorlar. İngiltere'nin AB'den çıkışını İngiltere Kraliçesi'nin onaylaması altında yaklaşık 4-5 TL civarında oynama yaptı. Yatırımcıyla her zaman atının fiyatı ne olursa olsun almalarını öneriyoruz. Çünkü altın bir gördüğünü bir daha unutmaz. Hiçbir dönemde geriye gitmedi."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Maral

KINA YAKIN BİR HAFTA SONRA EKMEK FİYATI İKİ KATINA ÇIKARSA BU .....LER NİYE ZAM YAPIYOR DİYE BAĞIRIRLAR UNUTMA ELİNDEKİ METALİN DEĞERİ 100 LİRA ARTAR 3-5 BİN KAR EDERSİN AMA SENİN YILLIK HARCAMAN 3 KATINA ÇIKAR 10000 BİNLERCE LİRA ZARAR EDERSİN OLAN HERKESE OLUR AYAĞINIZA SIKMAYIN.
 • Yanıtla

mustafa divarcı

ALTIN NEYE YARAR YENMEZ İÇİLMEZ,HİÇBİR HASTALIGA ŞİFA DEGİLDİR.MADDEDE MANADADA ZEHİRDİR.ALTIN DEGERİNİN ÇOK ÜSTÜNDE DÜŞECEK.ALTINI OLAN SATSIN ALACAK OLAN BEKLESİN.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı