• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Altın ve dolar öngörüleri bir bir çıkan Haluk Özdil’den yeni tahmin: Ciddi bir darbe gelmek üzere

Altın ve dolar için önemli tahminlerde bulunan araştırmacı yazar Haluk Özdil, emlak sektöründe büyük bir darbenin yolda olduğunu söyledi.

Yeniakit Publisher
2022-01-09 11:04:00 - 2022-01-11 09:07:51
Altın ve dolar öngörüleri bir bir çıkan Haluk Özdil’den yeni tahmin: Ciddi bir darbe gelmek üzere

Araştırmacı yazar Haluk Özdil, emlak sektöründe büyük bir darbe yaşanacağını belirtti.

Dolar kurundaki dalgalanma sonrası uçuşa geçen ev fiyatları vatandaşların tepkisini çekiyor. Uzmanlar doların düşüşe geçmesiyle konut satışlarında gerileme yaşandığını ifade ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Haluk Özdil, "Emlak sektörünün yetkili isimlerinden birisi, 'Evler şu an durgunluğa girdi ve ev satılmıyor' dedi. Yani ev satışlarında kriz varmış. Şu an evlerde, emlak sektöründe ciddi bir darbe gelmek üzere. Durum böyle olacak. Köpük almakla bu iş bitmeyecek. Yurt dışı ayrı bir dert, yurt içi ayrı bir dert. Her tarafından sorun fışkıran bir dünyadayız. Artık bu gidişin ekonomi ile bir bağlantısı kalmadı. 2. Dünya Savaşı öncesine benziyor bu durum. Dünyada büyük bir yıkım geliyor" dedi.

"Devletimizin dikkatli olması lazım"

Ekonomist Cem Özüak ise gıda krizine dikkat çekerek ihracat konusunda bazı kısıtlamalar getirilebileceğini ifade ederek, "Emlak piyasasında fiyatlar düşmüyor. Sıkıntı orada. Yeni projeler almış başını gidiyor. Devletimizin dikkatli olması lazım. Gıdamızı almamız lazım. Meyve, sebze ihracatımıza dikkat etmek gerekiyor. Gıda söz konusu olduğunda bu ihracat olayı kısılmalı. Mesela fındık zengini bir ülkeyiz, fındık alamıyoruz. Yine zeytin yağı zengini ülkeyiz, bunu almakta zorlanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

kamil mersin

müteahhitler ev satamadıkları için erdoğan dan iki kez faiz indirimi talep ettiler. erdoğan da faizleri düşürdü. Müteahhitler de ev fiyatlarını fahiş miktarda artırdı.halkı sömürmelerine izin verdiniz.acısı sizden çıksın

ottoman

dünyada asıl krizi gıda alanında cikarticaklar çin dünyadaki gıdanın çok büyük kısmını depoladı ve devam ediyor depolamaya gidişat belli hükümet acilen tedbirler almalı
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23