• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Altılı masada yeni kriz! Bakın bu seferki kavganın sebebi ne

Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçiş için bir araya gelen altılı masa olarak tanımlanan muhalefet partileri, bugün Meral Akşener'in ev sahipliğinde beşinci toplantısını yapacak. Bu arada 6’lı masa, şimdi de ‘iletişim kriziyle’ karşı karşıya. 6’lı masanın ‘ortak söylem’ belirleme konusunda müşterek bir zeminde buluşamadığı değerlendirmesi yapılıyor.

Yeniakit Publisher
2022-07-03 12:34:00 -
Altılı masada yeni kriz! Bakın bu seferki kavganın sebebi ne

Muhalefet partilerinin oluşturduğu 6’lı masa, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğinde bugün beşinci toplantısını yapacak.

Daha önce Cumhurbaşkanı adayının ismini konuşmadan yetkilerini tartışan altı siyasi parti lideri, bu toplantıda Cumhurbaşkanı’nın geçiş süreci sonrasındaki yetkilerini ele alacak.

Partilerin tabanlarından ‘Adayı açıklayın’ baskıları gelmesine rağmen bu toplantıda da aday isminin gündeme gelmesi beklenmiyor. Bu arada 6’lı masa, şimdi de ‘iletişim kriziyle’ karşı karşıya. 6’lı masanın ‘ortak söylem’ belirleme konusunda müşterek bir zeminde buluşamadığı değerlendirmesi yapılıyor.

Bu kapsamda DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın çalışmaların kamuoyuna daha iyi duyurulabilmesi için, altı partinin ortak bir “iletişim stratejisi” oluşturması önerisini bugünkü toplantıya taşıyacağı belirtiliyor. Toplantıda ayrıca, altı partinin temsilcilerinin hazırladığı güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş konusundaki komisyonun raporunun ele alınması bekleniyor.

Altılı masanın bir diğer gündem başlığı ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, cumhurbaşkanı adaylığı konusunda hazırlattığı kamuoyu araştırmaları olacak.

Toplantının ardından liderler “bir aday açıklamayacak”, “aday belirleme süreci” ağustos ayında Saadet Partisi’nde yapılacak yedinci zirvenin gündeminde olacak.

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

kim güçlüyse üffffffffffff

demedi deme ibrahim bu dalton 7 liler yılbaşına kalmadan kim kimi masa altında yakalarsa çok fena şey yapacaklar gücü gücüne yeten yetene olacak

asim keskin

tamamda, Datonlar arasinda su krizi cikti bu krizi cikti deyip duruyorsunuz da e bunlar niye ikidebir toplaniyor ozaman kriz var ise.yani biraz gercekci olun. Daltonlar calisiyor.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23