Almanya’nın %52’si İslamı tehdit olarak görüyor

Almanya’daki sosyal algılar üzerine araştırmalar yapan Bertelsmann Stiftung Vakfı son raporunu yayınladı. Rapora göre Almanya’nın %52’si İslamı tehdit olarak görüyor.

11 Temmuz 2019 Perşembe 22:39
Almanya’nın %52’si İslamı tehdit olarak görüyor

 Oğuzhan Çağlar  yeniakit.com.tr 

Almanya'daki toplumun sosyal bakış açılarını ölçmek üzere araştırmalar yapan Alman merkezli Bertelsmann Stiftung Vakfı, Almanya'daki İslam’a bakışına ilişkin rapor yayınladı. Raporda, Alman toplumunun yüzde 52’sinin İslam’a tehdit gözüyle baktığını açıklandı.

Batı Almanya, Doğu Almanya’dan daha ılımlı

Türkiye’den Almanya’ya işçilerle başlayan göçler sonrası Almanya’da Müslüman nüfusta artış olmasına rağmen, Alman halkı İslam’a bakış açısını değiştirmedi. Bertelsmann Stiftung Vakfı toplumun İslam’a bakışı üzerine yaptığı araştırmanın sonucunu açıkladı.

Rapora göre Almanya genelinde İslam tehdit olarak görülürken, Batı Almanya’nın İslam’a daha ılımlı baktığı açıklandı. Doğu Almanya’da İslam’ı tehdit olarak görenlerin oranı yüzde 57 olarak belirlenirken, Batı Almanya’da bu oran yüzde 50 olarak tespit edildi. İslam’ı zenginlik olarak görenlerin oranı ise Almanya genelinde yüzde 29’da kaldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 22:39

YORUM YAZ

 • hsyn2802hsyn28029 gün önce
  Ger geçen gün dünya müslüman oranı artıyor. Bu artış gavurları korkutuyor. Korkunun ecele faydası yok hepiniz bir gün müslüman olacaksınız.
 • HakanHakan9 gün önce
  Heryerde oldugu gibi almanyadada günumuz muslumanlari üzerinden degerlendirmeler yapiliyor muslumanlara bakarak islami degerlendiriyolar halbuki islamla musluman arasinda fark var muslumani görerek idlsmi degerlendirmek cok yanlis
 • osmanoğlu2023osmanoğlu202310 gün önce
  alman radyoları ülkemizi hergün karalıyor delil olarakta ya fetö yada pkk gösteriliyor... sapkınlıkları ortada!
 • Omer ApelOmer Apel10 gün önce
  İnanmayın.Gerçek değil.Doğrusu 18% dir.18% de çok ama bunlar MEDYA nın ve POLITIKACI ların davranışları ile yükselen Oranlar.Avrupa da hergün Karalama Kampanyaları,Haberleri yapılıyor.BURADA FETO CULAR DÜŞÜNMÜYORLARMI?”NEDEN “HOCA”MIZ ISLAM’I TANITMA GAYRETLERI VERMIYOR?”DIYE,AVRUPA DAKI DINI KURULUŞLAR PARA TOPLAMAKTAN BAŞKA NE YAPMIŞLAR?NEDEN BU KÖTÜ ALGIYI DEĞİŞTİRECEK GAYRETLERI YOK?NEDEN BİRLİK OLAMIYORUZ?BENİM CEMIYETIME DAHA ÇOK PARA GELSIN DİYE ÇALIŞMA YERİNE GERÇEK GÜNDEMLERLE İLGİLENMELİLER.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019