• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Almanya'dan flaş Türkiye açıklaması

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Türkiye’nin, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine yeşil ışık yakmasından memnun olduklarını söyledi.

Yeniakit Publisher
2022-06-29 19:32:00 -
Almanya'dan flaş Türkiye açıklaması

Türkiye’nin dün Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya üyeliğine yeşil ışık yakmasının ardından Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, İspanya’nın başkenti Madrid’deki NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’nde açıklamalarda bulundu.

Baerbock, Türkiye’nin, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya muhtemel üyelikleri için destek vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, NATO ülkelerinin birbirinden farklı yapılarının olduğunu ve hepsisin ortak özelliğinin ise ortak savunma anlayışı olduğunu açıkladı.

"Almanya olarak üyeliğe giden sürecin uzamamasından yanayız"

Baerbock, “Bu iki kuzey ülkesinin güçlü liberal demokrasiler olmakla birlikte güçlü ordulara sahip olduklarını, dolayısıyla bu ülkelerin üyeliğinin NATO’nun gücüne önemli ölçüde güç katacaktır. Bu iki ülkenin aynı zamanda da hassas durumda olduklarını ve Rusya’nın Ukrayna’ya karşı açtığı saldırı savaşı karşısında kendi güvenlikleri için kaygılandıklarını olduğunu biliyoruz. Almanya olarak üyeliğe giden sürecin uzamamasından yanayız” dedi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Turan

Memnun olsan ne yazar, memnun olmasan ne yazar! Ruslar yakında domuzunuzu kızartır.....

siz de pkk-fetö-cia ajani turkiye dusmani fasist teror kaynagisiniz buvun alman katil derin devleti kimbilie hangi camiye saldiracak

.. .....
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23