Seçim 2019 Sayfası

Alman gazetelerinde Diyanet ve Erdoğan hakkında kirli propaganda

İslamofobinin hızla yükseldiği Almanya'da yayın yapan Kölnische Rundschau gazetesi yaptığı bir haberde Almanya’da bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİP) ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alıp kara propaganda yaptı.

14 Ocak 2019 Pazartesi 12:08
Alman gazetelerinde Diyanet ve Erdoğan hakkında kirli propaganda

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

Almanya’da yayın yapan Kölnische Rundschau gazetesi yaptığı bir haberde Almanya’da bulunan ve Avrupa'da yaklaşık 900 cami derneğinin bağlı olduğu Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİP) ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alıp kara propaganda yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı’na, İslam’a ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılan bu saldırıların yeni bir şey olmadığını söyleyen Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, “Bu saldırıların ayyuka çıkmasının sebebi Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, İslam toplumunun huzuru için yaptığı çalışmaların başarılı olmasını kabul edemediklerinden kaynaklanıyor. Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar Diyanet İşleri Başkanlığı’nın varlığı gün geçtikçe etkinliğini arttıracak ve Avrupa’da bulunan vatandaşların refahı ve dini özgürlükleri de artacaktır. Biz bu saldırıları İslamofobi adı altında, İslam’a karşı yapılan saldırılar oralar kabul ediyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı kurumlar üzerinden kara propaganda siyaseti ile Türkiye’nin başarısını gölgelemek istiyorlar” dedi.

Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz ise, “Almanya hükümetini bizim milletimiz kadar koruyan başka bir millet görmedim. Almanya hükümeti zahmet edip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, Avrupa’da görevlendirdiği din adamlarını yakından, samimi olarak gözlemlemiş olsaydı, bu tür serzenişlere gerek kalmazdı. Avrupa devletlerinin bu tür söylemleri tamamen Türkiye’nin son zamanlarda elde ettiği başarısına yönelik yapılan saldırı olduğunu düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ocak 2019 Pazartesi 12:08

YORUM YAZ

  • aliali3 ay önce
    diyanet işlerinden endişelenmelerine hiç gerek yok gerçekten.suya sabuna dokunmadan ne güzel geçinip gidiyorlar.fetöye bile asla tık bile diyememişler ve belki bir çok konuda kuyruklarından ayrılmamışlardı.saymaya gerek yok.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019