• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Aliyev’den Karabağ’da altın vurgunu yapanlara çağrı

Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ’da Ermeni işgali sırasında altın üreten yabancı şirketlerin tazminat ödemesi gerektiğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2021-07-23 04:50:00 -
Aliyev’den Karabağ’da altın vurgunu yapanlara çağrı

Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, Azerbaycan devlet televizyonuna açıklamasında, “Bildiğiniz gibi yabancı şirketler uzun yıllardır altınlarımızı ve diğer madenlerimizi yasadışı olarak sömürdüler. Bu bir suç ve bunu daha önce de söyledim. Bir kez daha bu şirketlerin iki seçeneği olduğunu söylemek istiyorum, ya bize tazminat ödeyecekler, şartlarımızı kabul edecekler ya da başka bir alternatif, bu sorunu yasal alanda çözmek” ifadesini kullandı.

Azerbaycan lideri, “Zengilan ve Kelbecer bölgelerinde yabancı şirketler tarafından yasadışı olarak sömürülen tüm altın yataklarımız analiz edildi. Uluslararası uzmanlar davet edildi. Bir kez daha söylemek istiyorum ki zararı gönüllü olarak gidersinler, zararı Azerbaycan devletine ödesinler, ancak o zaman rahat yaşayabilirler. Aksi takdirde bu firmaların ticari itibarı ciddi şekilde zarar görecek” diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Madenlerimiz

Türkiye'yi sömüren şirketlere izin veriliyor sadece yüzde bir iki pay almak için madenlerimiz talan edildi ve ediliyor...
 • Yanıtla

Yalan tezgahın alası

Danışıklı dövüş buna derler. Ülkeyi içerinden siz yiyorsunuz dışarıdan Ruslar birde martaval okuyorsunuz altın madenlerini Rusya sömürdü başka hangi ülke yiyebilir? Ülkede teröre gerek yok yandaşlarınız yetiyor terör estirmeye utanmadan yüzsüzlüğünüz pişkinliğiniz arşı geçmiş. Bence ayna da da yüzünüzü göremiyorsunuz bence Azerbaycan halkına direk sorun sebebleri sorunları kimler çıkarıyormuş güya siyaset yapıyorsunuz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23