Ali Babacan'ın partisi "başka bahara kaldı!"

Ali Babacan'ın parti kurmasının ertelendiği belirten Muharrem Sarıkaya, "Babacan'ın partisi sonraki bahara..." ifadesini kullandı.

12 Temmuz 2019 Cuma 09:39
Ali Babacan'ın partisi "başka bahara kaldı!"

AK Parti'den istifa ederek yeni parti için kolları sıvayan Ali Babacan kararını ertelemek zorunda kaldı. AK Parti karşıtlığı yapan ve el altından muhaliflere çalışan HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Babacan'ın ekibinin verdiği bilgilere göre partinin kuruluş tarihinin kış veya ilkbaharın ilk aylarına kaydırıldığını iddia etti.

İşte ‘çaktırmadan’ İmamoğlu’na çalışan gazeteciler!

Sarıkaya, Babacan'ın şimdilik geri adım atmasının nedeni olarak, olası ekonomik krizin sebebi olarak görünmek istememeleri, erken seçime gitmeye neden olarak bir tabloya sebebiyet vermeyi talep etmemeleri ve AK Parti hareketi gibi görünmek istemedikleri halde, diğer seçmenlere ulaşamamalarını söyledi.

"Kemal Derviş görüntüsüne düşmeyi arzulamıyor"

Sarıkaya, "Babacan'ın partisi sonraki bahara..." başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Önce birkaç ay sonra bir ekonomik krizin daha çıkması ihtimaline dayanan bu bakışın temel ilkesi, ‘Ekonomik soruna gerekçe olarak gösterilmeyelim, üzerimize kalmasın ‘ yaklaşımı üzerine kurulu.

Böyle bir zeminin ortaya çıkması sonrası erken genel seçimle iktidara gelen kim olursa olsun Yunanistan’da bu seçim iktidarı kaybeden Çipras’tan farklı olmayacağına inanılıyor.

Yani, ekonomik acı reçeteyi halka içiren, bir diğer anlatımla 1999 ekonomik krizi sonrası kararları alan Kemal Derviş görüntüsüne düşmeyi arzulamıyor. O nedenle partileşme sürecini daha ağırdan alan, ekonomik gelişmelerin seyrini izleyip, riskini üstlenmeyen pozisyona geçmeyi daha uygun buluyor."

"AK Parti hareketi gibi algılanmak istemiyorlar"

Ertelemenin bir diğer boyutunu da yazan Sarıkaya, Babacan ekibinin AK Parti hareketi gibi algılanmak istemediklerine değinerek, "Çünkü bugüne kadar hep AK Parti kadrolarına yönelim olduğu, diğer kesimlere ulaşma konusunda yeterli zengin fihriste ulaşamadıklarını belirtiyorlar." ifadelerine yer verdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Temmuz 2019 Cuma 09:39

YORUM YAZ

  • aişeaişe5 gün önce
    Ne demesini bekliyordunuz?Hayrunnisa hanım ne buyurursa ona göre birşeyler yapacağız. Ondan gelecek emirleri bekliyoruz mu demeliydi.
  • EmeklEmekl6 gün önce
    Seçimlere erken seçime gidilmezse 4.5 yıl varne farkeder
  • Yunus 16 Yunus 16 7 gün önce
    DAHA ÖNCE DE DEFALARCA YAZDIM! ÜÇ KALLEŞLERİN, ASIL AMAÇLARI PARTİ KURMAK DEĞİL! PARTİ KURMA BLÖFÜ İLE ERDOĞAN I İSTEDİKLERİ ÇİZGİYE GETİRMEK! YANİ FETÖ SORUŞTURMALARINI YAVAŞLATMAK DURDURMAK. EĞER PARTİ KURMAKTAN VAZGEÇERLERSE! ALİ, AHMET, ABDULLAH TAVİZ KOPARMIŞTIR ERDOĞAN FETÖ MÜCADELESİNDE GERİ VİTES YAPMIŞTIR!! PARTİ KURULURSA, ERDOĞAN EN UFAK BİR TAVİZ VERMİŞTİR. 2+2 = 4 BU KADAR NET

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019