• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Akit Gazetesinde daha önce okuduğum bir haberi nasıl bulurum?

Nerde bu haber? Daha dün okumuştum. Kaybolmadı ya! Hay Allah (c.c)! Bir türlü bulamıyorum. Oysa öylesine güzel bilgiler içeriyordu ki! Şimdi bu haberi nereden bulacağım…

2020-02-17 09:14:00 -
Akit Gazetesinde daha önce okuduğum bir haberi nasıl bulurum?

Gazetemizde bir haber okudunuz ve tekrar okumak istiyorsunuz. Bu bir yemek tarifi dahi olabilir. Fakat haberlerimiz sürekli güncellendiği için bir türlü bulamıyorsunuz. İşte size internet gazetemizde daha önce okuduğunuz bir haberi tekrar bulabilmenin tüyoları.

Öncelikle yeniakit.com.tr’ye girdiğinizde, sayfanın yukarısında sağ tarafta bir büyüteç simgesi göreceğinizden bahsedelim. Bu büyütece tıkladığınızda, aramak istediğiniz konuyu ya da makaleyi yazarak istediğiniz tüm haberleri bulabilirsiniz. Fakat bazen aradığınız konuda çok fazla haber olur ve birkaç gün önce okuduğunuz haberi bulmak güçleşir. Anahtar olarak kullandığınız kelimeleri de doğru seçemiyorsanız, onlarca/yüzlerce haber içinden aradığınız haberi bulmak güçleşir.

Öneri 1: Mümkün olduğu kadar doğru anahtar kelime kullanın. Örneğimizde sütlaç tarifi arıyoruz. Bir sürü sütlaç tarifi çıktı. Fakat bizim aradığımız fırında sütlaç. Bu durumda fırında sütlaç tarifi diye arattığınızda daha az ve ilgili sonuçlar gelecektir.

Öneri 2: Kullandığınız arama motorunda; anahtar kelimelerinizi kullandığınızda, farklı linkler de gelir. Fakat siz Akit Gazetemizde okuduğunuz bir haberi arıyorsunuz. Bu durumda sütlaç tarifi akit kelimelerini arattığınızda, arama motorunuz çoğunlukla Akit Gazetesi sütlaç tariflerini getirecektir.

Öneri 3: Arama motorunda Görsellere tıkladığınızda, sonuçlar resimlerle birlikte gösterilir. Bu durumda asıl aradığınız habere daha kolay ulaşabileceksiniz.

Öneri 4: Arama motorunda tırnak işareti kullanabilirsiniz. Örneğimizde özellikle fırında sütlaç tarifini arıyorsanız, anahtar kelimeleriniz fırında sütlaç tarifi akit şeklinde olabilir. Fakat daha ilgili sonuçların gelmesi için tırnak işaretleri içerisinde “fırında sütlaç tarifi” akit şekilde arayabilirsiniz. akit anahtar kelimesini tırnak işaretlerinin dışında bırakın. Tırnak işaretleri arama motoruna; ben özellikle bu kelimeleri arıyorum demiş olur.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı