AK Parti’ye oy vereceğini ilan eden Milli Görüşçülere, Milli Gazete tepki gösterdi

23 Haziran İstanbul seçiminden önce bir kısım Milli Görüşçüler, oylarını AK Parti’nin adayı Binali Yıldırım’a vereceklerini sosyal medya üzerinden ilan etti. Saadet Partisi’nin gazetesi Milli Gazete, bu duruma sert tepki gösterdi.

11 Haziran 2019 Salı 12:59
AK Parti’ye oy vereceğini ilan eden Milli Görüşçülere, Milli Gazete tepki gösterdi

 yeniakit.com.tr  23 Haziran İstanbul seçiminden önce saflar git gide sıkılaşıyor. Siyasi kesimlerin hangi adaya destek verecekleri yavaş yavaş kesinleşirken, Milli Görüş’ün büyük bir kısmı da AK Parti’ye oy vereceğini ilan etti. Seçimde hiçbir iddiası olmayan Saadet Partisi’nin bir kısmı kendi adaylarını destekleme kararı alırken, Necmettin Aydın, Ahmet Bilge, Suat Pamukçu, Mehmet Bozgeyik, Musa Okçu, Ahmet Feyzi İnceöz gibi Necmettin Erbakan ile uzun süre siyaset yapmış Milli Görüş’ün ileri gelen isimleri, AK Parti’ye olan desteklerini açıkladı. Buna bir de Saadet Partili bir grup da eklendi. AK Parti’nin İBB adayı Binali Yıldırım’a destek vereceğini ilan eden Saadet Partililer, sosyal medyadan kararlarını duyurdu. Bu duruma, Saadet Partisi’nin yayın organlarından biri olan Milli Gazete tepki gösterdi.

Saadet Partisi tabanı kime oy verecek? 3’e bölündüler!

Saadet Partisi'nin Batman adayı 'Oyum İmamoğlu'na' deyince alay konusu oldu

İlan ettiler: Oylarımızı Binali Yıldırım’a vermeye karar verdik

Saadet Partili Duyuru Sayfası” isimli sosyal medya hesabı, 23 Haziran seçimlerinde AK Parti’nin adayı Binali Yıldırım’ı destekleyeceklerini ilan etti. Grup kararını, “Biz Saadet Partililer olarak, 23 Haziran 2019 İstanbul büyükşehir belediyesi seçimlerinde oylarımızı AK Parti adayı Binali Yıldırım’a vermeye karar verdik.” ifadeleriyle duyurdu.

Milli Gazete’den sert tepki

Saadet Partisi’nin gazetesi Milli Gazete, oylarını AK Parti’ye vereceğini ilan eden Milli Görüşçülere sert tepki gösterdi. Durumu, “Kara propaganda” olarak niteleyen gazete, yazılanların asılsız bilgi olduğunu savundu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Haziran 2019 Salı 12:59

YORUM YAZ

 • OsmanOsman13 gün önce
  Bunca yıldır saadete oy verdik de neye yaradı. Erbakan Hoca'dan sonrakilere hep zoraki verdik. Erdoğana ne kadar kızsak da karşı taraf daha kötü.
 • iyildiziyildiz13 gün önce
  Münakıklar cehennemin en alt tabakasındakilerdir...
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM13 gün önce
  MİLLİ GAZETEYE FETÖCÜLER YERLEŞMİŞ.CUMHUR İTTİFAKI GÜVENCEMİZ DESTEKLİYORUZ
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer13 gün önce
  Ey..Milli.Gazete..Ey..Saadet..Yöneticileri..aklınızı..başınıza..alın..EKREM..denilen..riyakarı..destekleyenler..İslam..düşmanları..sünnetsizler..Pkk..İTrail..ABD....Siz..nasıl..müslümansınız..desek..ağır..kaçar.mı..
 • lalelilaleli13 gün önce
  RTEDÜŞMANLIĞI sizin gözünüzü kör etmiş yazıklar olsun
 • MuhsinMuhsin13 gün önce
  Kuyruk acısı olan Saadet Partililer daha doğrusu bunaklar Ak Partiyi desdeklerse ayıp olur !..onlar CHP yi desdeklesinler .. bu gidişle nasıl olsa Partileri olmayacak ki birileri Partilerini kapatmaya çalışsın ve hayat hakkı tanımasın ..zavallılar!.. Rahmetli Erbakan Hocanın kemikleri sızlıyordur..
 • ibrahimibrahim13 gün önce
  ÖNCEKİ SEÇİMDE DE AKP VERDİM ŞİMDİ YİNE VERECEĞİM, HDPKK CEHEPE yimi verelim salakmıyız biz gezi zerkalılar
 • ibrahimibrahim13 gün önce
  ÖNCEKİ SEÇİMDE DE AKP VERDİM ŞİMDİ YİNE VERECEĞİM, HDPKK CEHEPE yimi verelim salakmıyız biz gezi zerkalılar
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu14 gün önce
  Artık sözde imamoğlunu destekleyen saadetçilerin kıblesindende şüpheliyim.
 • ValiVali14 gün önce
  Ham cumhuriyet gazetesi ha milli gazete, arada herhangi bir fark görebiliyor musunuz?
 • AbdullahAbdullah14 gün önce
  Avrupada milli görüş cemiyetinde idareci olarakda görev yapmış biri olarak biliyorum hocanın çizgisinden çıkmış bir sadet partisi var daha çok chp yaklaşmış aslından kopmuş chp,ye de uyum sağlayamamış ortada deli dana gibi dolaşan bir topluluk haline gelmişler allah feraset versin.
 • bayzedbayzed14 gün önce
  milsan haram para üzerine kurulmuş bir basımevi. 1975-76 larda selamet köy arsaları adı altında arsalar satıldı. toplanan para ile kuruldu. arsa sahipleri hala hisseleriniş alabilmiş değiller. o insanların ahı peşinizi bırakmayacak. önce bunun hesabını verin...yazıklar olsun sizlere...
 • SuleymsnSuleymsn14 gün önce
  Ak partiye oy vermeyen milli görüşçü milli görüşçü olamaz. Olsa olsa pkk yada din düşmanı CHP olur. Yani münafık olur ferö gibi.
 • FeritFerit14 gün önce
  Bu gazetede yeni asya gibi kendi ayağına kurşun sıkan tiplerdendir.Bunlar Erdoğan düşmanlığından gözleri kör ve basiretlri kapanmış zavallı bir konuma düşmüşlerdir.
 • KkkKkk14 gün önce
  Bahsi geçen sayfa Millî Görüşlü insanlara Ak Partiyi ve Erdoğan'ı şirin göstermek için var ve bunu sayfaya bakarak anlayabilirsiniz . Saadet partisinin yöneten, içinde Asiltürk ve Kutan gibi isimler mi "bir kısım saadetli" ? Algıda sınır tanımıyorsunuz, tebrikler. Son olarak "iddiası yok" demişsiniz o sizin sığ kafalılığınız değil kazanma yönteminiz. Adamlara devlet destek vermiyor (yüzde beşin üzerindekilere veriyorlarmış. Ne ihtiyaçları varsa artık) medyada iftira atmak dışında yer vermiyorsunuz, anketçiler yok sayıyor. Amaç net: Vatandaşa iki seçenekleri olduğuve kendinize oy vermek zorunda olduğu algısını oluşturmak ! Allah hepimizi afvetsin
 • Adem EvliyaAdem Evliya14 gün önce
  Daha önce niye VERMEMİŞLER!
 • son sözson söz14 gün önce
  saadetçilere söylenecek tek söz. zavallı ve nankörsünüz
 • erdem-75erdem-7514 gün önce
  SAADET malesef Necmeddin Erbakana ihanet ettiği gibi mütedeyyin kesime ihanet ediyor. Sağduyulu her Milli görüşçü elbette doğru kararla Bin Ali Beye oy vermesi gerekir.
 • ÖMER YUSUFÖMER YUSUF14 gün önce
  AKP YE UMUTLARV AZALIYOR.REİS GÖSTERGE DERDİ UNUTUVERDİ..SÖZ VERDİN Mİ TUTACAN BİRDE AYRICALIKLI SINIFLARI KAYMAK YİYİCİ TABAKAYIN ÇOĞALTMIYACAKSIN.ADALET HERKESE EŞİT PAYLAŞILMALI..MİLİ GAZETE KİN VE NEFRET İÇİNDE NEFSANİ..YA AKP İCRAATLARI HANİ İNSAN ODAKLILIK..EMEKLİ ÇALIŞAN SİSTEMİ HALA KURULMADI ADİL Mİ..YAHU EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRETTEN AZ OLURMU DONDUR 7/8 BİN YUKASRSI MAAŞLARI AL SANA KAYNAK..HEPİMNİZ BU ÜLKE İNSANIYIZ.. ÇALIŞ EMEKLİ OL MAAŞIN YARIYA DÜŞSÜN YADA YAŞINI BEKLE ÖL SÜRÜN.BU NE MERTHAMET YAHU..ADAM KARI EVLENİR 5-6 ÇOCUK AYRILIR ÇOCUKLAR DEVLET BAKAR BUNLARA SINAVSIZ İŞ VE KADRO VARKISKANMIYORUZ..ANA BABASINA CEZA YOK..İŞ BAŞI YAPINCA ÇIKIVERİYORLAR OERTAYA..DAR GELİRLİNŞİN ÇOCUĞUNA BU KADARCIK KIYAK YOK.AİLEDEN BİR KİŞİ KAMUYA AYNI STATÜDE İŞE NEDEN ALINMAZ..ENAYİMİ DAR GELİRLİ..YETİŞTİRSİN ASKER ETSİN..EV HANIMLARININ ADI HALA YOK..AİLE ÇÖKMÜŞ EVLENME AZALDI..AHLAK ÇÖKÜK..KADINI HER ALANDA İŞE SÜRMEK NEYE..ÖNCELİK İŞTE ERKEK OLMALI..EVLENENİN MAAŞI YARIM MAAŞ ARTMALI.. KREŞ PARASI SÜT İZİNİ VB.. YOZLAŞTIKÇA GELİR ARTIYOR..HANİ MÜSLÜMAN İDARCİ SEÇİYORDUK.
 • mahmutmahmut14 gün önce
  BU nlara yazan milli görüşçüdeğiltamda iftiracısınız ak partiyerey verecek olan lar saadet çi değildirler sahtekarlardır. ha ak ha chp ikiside aynıdır.
 • anadolu kurduanadolu kurdu14 gün önce
  milli mahşerede lanetli milli adi şerefsizlerin gazetesi takma sakallı münafıklar  narsistler
 • MUŞLUADAMMUŞLUADAM14 gün önce
  Ulu Hakan Sultan AbdülHamid Han a KİN, NEFRETLE SALDIRAN Bağnaz, Hazımsız Müslümanlara verilen rol neyse (İNGİLİZLERİN, YAHUDİLERİN EMELLERİNE BİLEREK VEYA BİLMEYEREK HİZMET ETTİLER)Recep Tayyip Erdoğan a kin, nefretle, BAĞNAZCA, HAZIMSIZCA SALDIRAN Müslümanlarında durumu, konumu aynıdır. Çoğu gerekçeleri de aynıdır, tek adam, diktatör,… YAZIKLAR OLSUN SİZİN GİBİ MÜSLÜMAN KİSVESİNE BÜRÜNEN ZAVALLILARA…..Hadi Recep Tayyip Erdoğan ı devirdiniz yerineÇarkçı keMALi mi?Çapsız İT.OĞLU nu mu getireceksiniz.İngilizlerin milli damadı Temeli getireceğiz demeyin,Size bir damla suyu çok görür bunlar,AKLINIZI BAŞINIZA ALIN,TÖVBE İSTİĞFAR EDİN.
 • mustafamustafa14 gün önce
  bu gazeteyi kimlere bıraktılar bilmiyorum ama ben ihl öğrencisi olarak verdiğim 20 tl haram olsun...zaten o gazetenin başında bulunan densiz ramazanda en büyük ihanetini yapmıştı...
 • millimilli14 gün önce
  sp nin dışındaki irili ufaklı bütün sol partiler adaylarını geri çektilerde siz sp neden aday çıkardınız chp yle görüştükten sonra demekki oylar akp ye gitmesin diye sizmi akıllısınız yosa diğer çekilen sol partilermi ama tabanınız bu oyununuzu bozacak görecez az kaldı
 • chpputa tapıyorchpputa tapıyor14 gün önce
  Atatürk ü fazla abartmayın DERKEN bazı sapıklar Atatürkünheykelinin nünde eğiliyorsecde ediyor. bu onların sapık olduğunu gösteriyor. Atatürkü sev say değer ver kiymet verdua etrahmet oku ama önündesecde etme. bu söz bazı ama epey sapığa dokunmuş. Allah ın ccpeygamberinin önğnde secde edilmiyor edilmesi yasak olurken Atatürkün önünde eğilmek ona secde etmek sapıklıktır.bunu eminimki Atatürk de asla kabul etmezdiyaşasaydı.
 • miqiforovmiqiforov14 gün önce
  siyonizmin bineği olmuşlardan milli görüş olmaz olsa olsa pillî görüş olur o da kısa bi süre sonra tükenir
 • doğrucudoğrucu14 gün önce
  logoda hak geldi batıl zail oldu yazıyorda bunlara hiç hak falan gelmedi direk MÜSLÜMANA ZALİM OLDU
 • 14 gün önce
 • HarunHarun14 gün önce
  Kardeslerim gun ayrilik gunu degil imamoglunun ilk icraati 35 yildir kurulan ramazan kitap panayirini yasaklamak oldu bu adama firsat verilsin vallahi sakali basortusunu sokakta yasaklar dikkat edin
 • İs-hakİs-hak14 gün önce
  vaybe yıllardır koynumuzda akrep beslemişiz ulan siz bukadar alçak bukadar şerfsiz bukadar basiretsizmiidiniz tamam kendi adayına ver ama dindüşmanını desdeklemek bu neyinesi yuh oksun eğer doğruise
 • aliali14 gün önce
  komik komik hareketler:) ben de gidip sizin logonuzla parasını verip sponsorlu reklam yaptırsam akit okurları bilmem neyi destekliyor desem onu da mı savunacaksınız? gerçi ben akit okurları adına konuşabilirim benden başka okuyan yoktur zaten dndjfjkkd
 • Hakkı t.Hakkı t.14 gün önce
  Vay satılmıslar pkkyı desteklemeye tepki göstermiyorlarda müslümana oy verilmesine tepki veriyorlar.. sehitlerimiz pkkyi destekleyenlerden hakkıni bunlara oy verenlerden yakalarına yapışarak alılar insallah.
 • EKOLL EKOLL 14 gün önce
  Adından başka neren milli senin? Yaptıklarınızın ve söylemlerinizin hangisi merhum hocam Erbakan ile uyuşuyor? Hadi ordan, hadi ordan
 • muratmurat14 gün önce
  demek ki Milli Gazete artık "milli" değil "yunanlı". ne de olsa destekledikleri aday Yunanoğlu
 • YILMAZYILMAZ14 gün önce
  Yalan dolan bunlar.... bir Saadet Partili olarak AKPveya adayına oy vermeyi ALLAH'ı şirk koşmaya eş değer sayarım imandan sonra küfür ne kötü bir iştir.
 • hizipsavarhizipsavar14 gün önce
  eğer saadet partisi siyasi arenada devam etmek istiyuorsa cumhur ittifakına destek verir fikirleride mhp gibi destek görür ve gündeme alınır. yoksa yok olup gider. bu seçimde hasbel kader istanbul işgal edilirse ne saadet kalır nede seçmeni.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019