Ak Partili Mehmet Ali Şahin’den Ali Babacan, Davutoğlu ve Abdullah Gül hakkında çarpıcı açıklamalar!

2009–2011 yılları arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı yapan Mehmet Ali Şahin yeni parti çalışmalarını sürdüren Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül ile ilgili konuştu.

13 Ağustos 2019 Salı 18:04
Ak Partili Mehmet Ali Şahin’den Ali Babacan, Davutoğlu ve Abdullah Gül hakkında çarpıcı açıklamalar!

AK Parti kadrolarında Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Meclis Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunan, şimdilerde ise Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olanMehmet Ali Şahin, yeni parti kurma hazırlığındaki eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan’la ilgili olarak “Şahsen sevdiğimiz bir arkadaşımızdır, böyle bir davranış içerisinde olmasaydı çok daha iyi olurdu” ifadelerini kullandı.

“Üzüntü duyuyoruz”

Kurban Bayramı’nı geçirdiği Karabük’te gazetecilerle bir araya gelen Şahin, yeni parti kurulması konusunda da en somut adımın Babacan tarafından atıldığını belirterek, “Partiden istifa etti. 1-2 basın açıklaması olmuş çalışmayı yapıyoruz diye. Böyle bir davranış içerisinde olmasaydı çok daha iyi olurdu. Çünkü aynı kabinede görev yaptık. Şahsen sevdiğimiz genç bir arkadaşımızdır. Öyle bir çıkış yapmasından dolayı üzüntü duyuyoruz” dedi.

“Bunların Türkiye'de yönetime gelmeleri mümkün değildir"

AK Parti’nin kurucularından, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da yeni parti hazırlığında olduğunu hatırlatan Şahin, “Bunların Türkiye'de yönetime gelmeleri mümkün değildir. Çünkü yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi iktidar olmak için yüzde 50 artı bir öngörüyor. Bunlar ne kadar oy alacak. Bizden biraz koparacaklarını umuyor. Peki ne yapmış olurlar? 2023’e gelmiş olalım, parti kurabilirler belki cumhurbaşkanına aday çıkarabilirler. Belki ilk turda Recep Tayyip Erdoğan'ın seçilmesini engelleyelim diye bir gayret içerisinde olabilirler. Recep Tayyip Erdoğan’sız Türkiye istiyor birileri. Yıllardır Erdoğan'la yola çıkmış ve Türkiye'ye hizmet etmiş olan bu arkadaşlarımız Erdoğan'sız bir Türkiye projesine destek vermiş olmaları üzüntümüz arttırıyor. Bir netice almaları mümkün değil” diye konuştu.

CHP ile ilgili de yorum yapan Mehmet Ali Şahin, "CHP artık Abdullah Gül'e oynamaz, çünkü İmamoğlu'nun İstanbul'daki başarısı onları başka arayışlara iter" dedi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kurulacak yeni partilerde rolüne dair iddialara da değinen Şahin, şunları söyledi:

"İddia diyoruz çünkü elimizde bir veri yok. Belki 2023'te yeni kuracakları partinin adayı olarak ya da Cumhuriyet Halk Partisi'nin başında bulunduğu Millet İttifakı ile temasa geçerek Abdullah beyin cumhurbaşkanı aday olmasını düşünüyor olabilirler. Ancak köprünün altından çok sular geçti. Dolayısıyla bu yeni partinin Abdullah Gül’ü cumhurbaşkanı yapması ve bu hedefe ulaşması pek mümkün görünmüyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ağustos 2019 Salı 18:04

YORUM YAZ

 • ÇetinÇetin6 gün önce
  İş bukadar açık ken niye davut bey abdullah niye partide tutuluyor.
 • Hakan Hakan 6 gün önce
  Sayın Gül sen Dışişleri bakanıyken niye parti kurmadın . Davutoğlu sen başbakanken niye parti kurmadın. Sayın Babacan sen bakanken niye parti kurmadın. Hepiniz makamları kaybedince Ak Parti kötü parti oldu öyle mi?Biz makam için memleket satanlara asla oy vermeyiz.
 • DermanDerman6 gün önce
  15 temmuzun,uzerinden uc yil gecti hala bilinmeyen fetocu,aranmakta fakat yeni parti kurmak isteyenlerde,fetocu diye hedef gosteriliyor bir dogu perincege ajanmisin diye soranlar neden bu yeni parti kurmaya yiten sebeb ne sizbu partiden ayrilali yillar oldu madem ulke iyi yoneltimiyor neden parti icinde kalip basari gosterseydiniz akp ihtidarda ikincisi neden bunlardan fetocu deniyorsa hic sorgulanmiyor yoksa bunlara bir diyetmi var.hel parti kurulsun ozaman butun fetoculer ayni cati altinda olursami sorulacak renk vermeselerde, bizden olmadiklari belli ama memleket deyip kurtarici rolune soyunuyor memleketi kimden kurtaracak.
 • Emre BayındırEmre Bayındır6 gün önce
  Bu şahıs vaktiyle hanımı kanser hastalığının pençesinde can çekişirken, hayatının son anlarında yanına gitmeyen şahıs değil mi? Memlekete hizmet aşkı o denli büyük ki, hastanede yatan hanımını ziyarete gitmek yerine Meclis'te çalışmayı tercih etti demişti vaktiyle Davutoğlu, Mehmet Ali Şahin için. Ve çalışma azmiyle dolu olan bu şahıs, eşinin vefatından kısa bir süre sonra kendisinden neredeyse 40 yaş küçük bir bayanla evleniverdi. Siz önce ahlaki değerlerinizi kontrol edin muhterem. Herkes istediği gibi davranır. İnsanlar üzerinde tasarruf hakkına sahip değilsiniz...
 • gül ve engül ve en6 gün önce
  Gül' ün düştüğü şu duruma bak! Zübük bile onun pabucunu dama atmış olacak bu durumda! Bence farketmez ama, aynı seviyedeler; .. de yaşı var işte onun biraz.
 • Aydin usta Aydin usta 6 gün önce
  Abd babaları var arkasında ingiliz pici en buyuk destekcileri 2023 olmasında ne olursa olsun yeterki o zamana kadar akp hükümetini dagitalim bizim için Türkiye önemli değil bizim için abd ve İngiliz pici diyorlar
 • Lütfi beyLütfi bey6 gün önce
  Burslu veya kendi imkanlarıyla yurtdışında özellikle de ABD ve İngiltere'de üniversite eğitimlerini tamamlayanlar ne hikmetse dış güçlerin elini siyasetin içine soktuğu an bunlar kendilerine biçilen rolü profesyonelce oynuyorlar. İnsan düşünüyor acaba yurt dışı eğitimleri siyasette oyuncu yapmasak mı?
 • Kılıçdaroğlu U dönüşü yaptı.Kılıçdaroğlu U dönüşü yaptı.6 gün önce
  Erken seçim diyen sol kanat, Davutoğlu'nun muhteşem dönüşü ile geri adım attı. Şimdi seçim istemiyoruz diyorlar. Davutoğlu'nun karşısına CHP+AKP+MHP+IP+BBP birleşsin çıksın.Bunada mı cesaret edemediniz? Davutoğlu hazırdı, millet de hazırdı. Sizin İmamoğlu vardı ya! Ne oldu?
 • Saadet Geliyor.Saadet Geliyor.6 gün önce
  Türk kadınını kısırlaştırmak, Türklerin soyunu kurutmak ve demografik yapısını bozmak için ömür boyu nafaka cezası kestiler. Böylece erkeklerin ocaklarını başlarına geçirdiler. Milyonlarca yuva dağılınca çocuk doğmasını da engellediler. Saadet, Türklerin soyunu kurutmayı amaçlayan ömür boyu nafakayı kaldırmak için iktidara gelmelidir.
 • Orhan Orhan 6 gün önce
  Bundan böyle akla gelmiyecekler olacak OLMALI DA
 • Vakur Celal Batumlu Vakur Celal Batumlu 6 gün önce
  İkinci bir saadet faciasına hazır olalım, İnşaAllah. Niyet belli, ama 2023'e kadar seçim olmasın artık yeter ya.
 • Bilal KaHKahaBilal KaHKaha6 gün önce
  Yik te görevli olan ve daha önce TBMM başkanı olan bir kişinin demokratik Hakkı kullanmak isteyen kişi hakkında kısıtlayıcı açıklama yapması üzüntü vericidir.
 • Yunus 16Yunus 166 gün önce
  AYRILIKÇI FETÖ CÜLERE, SAĞ GÖRÜŞ MİLLİ MUHAFAZAKAR OYLARI BÖLÜCÜLERE, ERDOĞAN I SIRTINDAN HANÇERLEYENLERE!! ALİ AHMET ABDULLAH A HALÂ KARDEŞİM DİYOR, BARİNÇ DA KARDEŞİM DİYE HİTAP EDİYOR!!! İSTİŞARE KURULUYMUŞ SİZ KİMSİNİZ? DANIŞIKLI DÖĞÜŞMÜ YAPİYORSUNUZ? YİNE ERDOĞAN I KANDIRIYORSUNUZ!!! SİZ DAHA FETÖ CÜLERE! FETÖ CÜ diyemiyorsunuz!!! KARDEŞİM MİŞ MİŞ MİŞ .... DÜNYANIN EN DANDİK KURULU'NUN ASİL ÜYELERİ BARİNÇ, MALİ, AKADİR,CİÇEK.....
 • Leyla Leyla 6 gün önce
  Bu kansizlar hainlik peşindeyazıklar olsun sırtımızdan aldıkları para, yedikler içtikleri haram zıkkım olsun .Allah bunlara bu hainliklerinin cezasını verecek inşallah hep birlikte göreceğiz.zaten bunların Akp deki geçirdikleri boş zamanları şöyle bir baktığımızda hatırımızda kalan bir faydaları, bir çıkışlarını hatırlayan varmı..feto bunlara harcadığı para zaten haram para ,...yıkılır bu bir atâ sözü dur birlikte göreceğiz.
 • Leyla Leyla 6 gün önce
  Bu kansizlar hainlik peşindeyazıklar olsun sırtımızdan aldıkları para, yedikler içtikleri haram zıkkım olsun .Allah bunlara bu hainliklerinin cezasını verecek inşallah hep birlikte göreceğiz.zaten bunların Akp deki geçirdikleri boş zamanları şöyle bir baktığımızda hatırımızda kalan bir faydaları, bir çıkışlarını hatırlayan varmı..feto bunlara harcadığı para zaten haram para ,bokla yapılan si...kle yıkılır bu bir atâ sözü dur birlikte göreceğiz.
 • HasanHasan6 gün önce
  Ey Şahin sen bu adamım bilderberk yahudisi olduğunu bilmiyormusunda konuşuyorsun
 • YENİ TÜRKİYE*LİYENİ TÜRKİYE*Lİ6 gün önce
  Buradan Başkan ERDOĞAN*a çağrımdır:; Son gelişmeler hem Akpartinin hem sizin ve dolayısıyla TÜRKİYE*miz aleyhinedir. Akpartideki yetkililer ise kaçak güreş yaparak süreci iyi yönetemiyorlar. Süreç maalesef parti kuracağım ayaklarına takılanların lehine çalışıyor. Bu M. A. Şahin'i zaten herkes ne olduğunu biliyor ve söylediklerine hiç kimse itibar etmiyor, bende etmiyorum. Sokaktaki bir çok insan yönlerini o tiplere çevirmiş durumdalar. Dahası var da.....neyse.Durum iyiye gitmiyor. BENDEN SÖYLEMESİ.
 • Zeynel Zeynel 6 gün önce
  Feto sizin için Türkiye dende değerli memleketi Feto için satmaya bile razısınız. Ülkesini dostlarını 1 dolara satan hainler sizden kimseye fayda gelmez sıkıntı yok topunuz gelin
 • HasanHasan6 gün önce
  Hep birlikte kopek gibi havlamaya basladilar.Erbakan,i arkadan hancerlerken oyle demiyorlardi.Dilipak dedi akp bir projedir diye.Israil abd ingiliz projesidir.
 • AliAli6 gün önce
  Niye korkuyorlar ? Parti kurmak yasak , illegal değil ki. Her isteyen parti kurabilir. Reyis de ayrılarak parti kurmuştu.
 • Mehmet GökdemirMehmet Gökdemir6 gün önce
  Bunların kıskançlıgı Erdoğan düşmanlığını doğurdu gözlerini görmez etti akıllarını başlarından aldı daha kötüsü arkadaş düşmanı oldular yazık böyle vefasızlık böyle kalleşlik görünmedi
 • Mersin Hocasının yanında.Mersin Hocasının yanında.6 gün önce
  CHP'nin kalesi Mersin Yörükleri, artık hoca parti kurarsa, MHP, İyi Parti ve CHP'den ayrılıp Davutoğlu'nu destekleyecek.
 • Erken Seçim nezaman?Erken Seçim nezaman?6 gün önce
  Davutoğlu'nun bu millette karşılığı %70'dir.Davutoğlu'nu durdurmaya gücünüz artık yetmez. Gümbür gümbür geliyor. Türk Milleti kararını verdi.
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu6 gün önce
  M: Ali Şahin iyi bir Fetö yalakasıdır. Bir zamanlar Fetö ve okullarını öve öve bitiremiyordu.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ağustos 2019