AK Partili isimden dikkat çeken uyarı: Davutoğlu onu yaparsa hüsrandan beter olur

Yazar Fatih Altaylı, AK Partili bir isimle yaptığı görüşmenin detaylarını kaleme alarak eski başbakan Ahmet Davutoğlu'na ilişkin dikkat çeken ifadelere yer verdi.

15 Mayıs 2019 Çarşamba 12:39
AK Partili isimden dikkat çeken uyarı: Davutoğlu onu yaparsa hüsrandan beter olur

AK Partili bir isimle gerçekleştirdiği görüşmeyi aktaran Fatih Altaylı, Ahmet Davutoğlu'a ilişkin dikkat çeken değerlendirmeleri köşesine taşıdı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski bakanlardan Ali Babacan'ın parti kuracağı iddiası kulislerde konuşulmaya devam ediyor. Söz konusu iddialar yüksek sesle dile getirilirken iddiaların yalanlanmaması da dikkat çekiyor.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugün yayınlanan yazısında AK Partili bir isimle gerçekleştirdiği görüşmeyi aktardı. Altaylı, AK Partili kaynağını "3 dönem milletvekilliği yapmış, hâlâ parti içinde sevilip sayılan bir siyasetçi" ifadeleri ile nitelendirdi. Kaynağının Ahmet Davutoğlu'na ilişkin değerlendirmelerini aktaran Altaylı, dikkat çeken ifadelere yer verdi.

"Hüsrandan beter olur"

Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Sonrasında AK Parti içinden çıkacağı konuşulan yeni iki parti meselesini sordum. Yanıtı çok net, çok açıktı:

Ahmet Davutoğlu bir değil isterse iki parti birden kursun AK Parti’ye zarar veremez. AK Parti çevresinde Davutoğlu’nun entelektüel karşılığı var ama siyasi karşılığı yok. AK Parti’nin okumuş yazmış taifesi Davutoğlu’nu sever, saygı duyar ama asla siyaseten peşinden gitmez. Okumuş yazmışın bile peşinden gitmediği yerde, az okumuş ve okumamış hiç gitmez. Davutoğlu siyasi bir girişim yaparsa hüsran olur, hüsrandan beter olur.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mayıs 2019 Çarşamba 12:39

YORUM YAZ

 • islamı türkiye sevdalısıislamı türkiye sevdalısı6 gün önce
  davutoğlundan(güldende, babacandanda) hiçbir zaman lider olmaz liderlik ALLAH vergisidir. herkes parti kuruyor kuruyor da ne oluyor hiç kaldı ki burdaki parti kurma hevesi sadece ve sadece dava arkadaşlarına darbe vurabilirmiyim türkiyedeki dahili ve harici düşmanlara nasıl yaranırım dert bu lakin hizmet etmekse maksat küsmeden dava arkadaşınla devam etmektir.
 • yorgunyorgun7 gün önce
  Önce insanda bir yönetici sıfatı olması lazım Davutoğlunda yok birde konuşurken şaşırıyor kekeliyor olmaz bundan birşey vesselam
 • kafkasyalıkafkasyalı7 gün önce
  nankörlerle işimiz olmaz dava reisdir.reis'de davamızdır.gerisi angarya.
 • korkma sönmezkorkma sönmez7 gün önce
  Madem ki Bir değil İki Parti kursa bile AKP ye zarar veremez neden korkuyorsunuz
 • ahmed saidahmed said7 gün önce
  serseri..ALLAHA İNANIRIZ ama serseriler dedi diye değil..
 • Aydınlı vatandasAydınlı vatandas7 gün önce
  Yani o kadar doğru ki ODTÜ mezunu, doktoralı mühendisim (sanırım okumuş sayılabilirim) ve Davutoğlu'nu çok seve(rd)im. Ama asla peşinden gidip oy vermem...
 • Mehmet Mehmet 7 gün önce
  Ben de öyle düşünüyorum. Lakin adamların niyeti karşı tarafta iktidar olacak bir parti oluşturmak değil de , Ak partiden oy koparacak bir parti oluşturmak olabilir. Ayrıca hepsi değilse bile bunların birazı küstürülmeyebilirdi.
 • MehmetMehmet7 gün önce
  Bu yaramazların akibeti A.Latif Şener, Erkan Mumcu, İdris Şahin gibi olacak. ne demişler;"it ürür kervan yürür..."
 • Davut keçoğluDavut keçoğlu7 gün önce
  Davutoğlu nu parlatmaya buyütmeye uğraşan arkadaşlar yapmayın etmeyin yazıktır günahtır yahudiye hizmet etmiş olursunuz yahudinin yanı siyonızmın taktıği böl parçala idare et küçük guruplar daha rahat yönetilir biliriz heşimiz ama ego kibir esir alır bizleri bırlık beraberlik içinde farkedilmeme hırsı bitirıyor siyasi aktörleri allahım düşmanın hoşuna giden şeylerden koru bizi...
 • AHMEDAHMED7 gün önce
  Davutoğlu Hakkında çok doğru tespitler.
 • Nurullah EkerNurullah Eker7 gün önce
  Ben de aynı fikirdeyim. Ben de acaba derken, bir de İstanbul seçiminin yenilenmesine Sayın Davutoğlu'nun yorumunu görünce, "bu Davutoğlu milli bir proje değil" kanaatine vardım.✓ Allah (cc), Reise sağlık ve afiyet ve hayırlı ömürler ihsan etsin inşaallah.✓ Allah subhanahu başımızdan eksik etmesin Insha-Allah.✓ Allah subhanahu Reise "İttihad-ı İslam" kurma fırsatı versin Insha-Allah.✓ Allah subhanahu Reise. Ayasofya Camisinin aslına döndürmesini nasip etsin Insha-Allah.~ Amin, amin, amin Insha-Allah...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mayıs 2019