AK Parti’den CHP’ye açık teklif! İsmini verip kınayabilir misiniz?

DHKP-C'li teröristler tarafından TBMM'de gerçekleştirilmeye çalışılan eyleme ilişkin değerşlendirmelerde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "CHP, DHKP-C'nin ismini vererek saldırıyı kınayabilecek mi?" dedi.

15 Mayıs 2019 Çarşamba 16:03
AK Parti’den CHP’ye açık teklif! İsmini verip kınayabilir misiniz?

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Bugün bakıyorsunuz DHKP-C, milli iradenin tecelligahı TBMM'ye saldırıyor. Merak ediyorum CHP, DHKP-C'nin ismini vererek saldırıyı kınayabilecek mi?" dedi.

Muş, DHKP-C'li teröristlerce TBMM'de gerçekleştirilmeye çalışılan eyleme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Saldırı girişimini şiddetle kınadığını belirten Muş, "Gazi Meclis, Kurtuluş Savaşı'nı yönetmiştir, 15 Temmuz'da ikinci kez Gazi olmuştur. Ne Kurtuluş Savaşı yıllarındaki işgalciler ne de 15 Temmuz'daki darbeciler Gazi Meclise hiçbir şey yapamamışlardır. Terör örgütü DHKP-C'li olduğu iddia edilen iki kişi de Gazi Meclise hiçbir şey yapamazlar. Burası milli iradesinin tecelligahı, millet iradesinin tecelli ettiği bir yer. Burayı darbeciler ele geçirememişler, DHKP-C'liler hiç geçiremez." diye konuştu.

Daha önce İstanbul'da yaşanan bir olayı hatırlatan Muş, şöyle devam etti:

"Hafızalarımızı zorlayalım, daha önce CHP, 'öğrenciler, parasız eğitim istediği için gözaltına alındı' diye ortalığı ayağa kaldırdı sonra bunların DHKP-C üyesi olduğu ortaya çıktı. Bunlardan biri daha sonra polise saldırı düzenledi. O zaman CHP'nin il örgütü bunların etrafında pervane olmuştu. Polis, bunlar DHKP-C'li oldukları için müdahale etmişti. Maalesef CHP, DHKP-C'li olan bu terör örgütü üyelerine o gün sahip çıkmıştı. 'Yaptığınız yanlıştır, bunu yapmayın, etmeyin' dedik. İzah edemedik. Oturma eylemleri yaptılar. Milletvekilleri gitti, il başkanları gitti, Kılıçdaroğlu tweet attı. Bugün bakıyorsunuz DHKP-C, milli iradenin tecelligahı TBMM'ye saldırıyor. Merak ediyorum CHP, DHKP-C'nin ismini vererek saldırıyı kınayabilecek mi?"

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mayıs 2019 Çarşamba 16:03

YORUM YAZ

 • Rabia Zafer Rabia Zafer 6 gün önce
  CHP, Kanka Olduģu Hiç Bir Örgūtū Kınamaz Şerefsizler.
 • DadaşDadaş6 gün önce
  Kahpenin kahpeyi sen kahpesin diye kınadığı nerede görülmüş.
 • aliali7 gün önce
  terör ile iltisaklı ise dhkpc yi kınamaz
 • TÜRK MİLLETİTÜRK MİLLETİ7 gün önce
  Terör örgütün ismini veremezler,chp'li belediyelerin hemen hemen hepsinde anılan örgüt üyeleri mevcut ve halende işe alıyorlar. Bazı milletvekillerine gelincede açık açık o örgütü desteklediler ve eylemlerinde onlara destek verdiler.Bu konu enine boyuna araştırılmalı ve gereği yapılmalıdır.Bunlardan her pislik beklenir,çünkü hepsi vatan haini,balık baştan kokar.
 • SelimSelim7 gün önce
  Tabiki kınayamazlar çünk üchp onların arka bahçesi sıkışıca hemen oraya kaçarlar. Tek bunları da değil PKK ve FETÖ yü de aynı şekilde kınayamazlar.
 • HalitHalit7 gün önce
  Kınamazlar kınayamazlar çünki chpkk zaten yandaşları
 • HaydarHaydar7 gün önce
  Kınamazlar. Sevenleri it sürüsü gibi sağdan soldan her yönden var.Allaha havale vatan-millet düşmanları...
 • HaşmetHaşmet7 gün önce
  İnsan kendini kınarmı hiç
 • YiğidoYiğido7 gün önce
  chp yi biliyoruzda Temel amca ne diyor
 • ertürkertürk7 gün önce
  kınıyorum, kınıyor, kınayacak, kına, kınamayla bitmiyor. Mesele bu mu. Mevzu bu değil mevzu iktidarı elinde tutmak için insanların daha ne kadar kötüleşeceği

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mayıs 2019