AK Parti'den 'Binali Yıldırım'a görev' açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Binali Yıldırım ile ilgili ortaya atılan 'Cumhurbaşkanı yardımcılığına getirecek' şeklindeki iddialara cevap verdi.

11 Temmuz 2019 Perşembe 22:05
AK Parti'den 'Binali Yıldırım'a görev' açıklaması

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının devam ettiği esnada basının karşısına geçen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Binali Yıldırım ile ilgili iddialara cevap verdi.

Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanımızın takdirinde"

Çelik, Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı yardımcılığına getireceğine yönelik bazı haberlerle ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine, kimin hükümette nasıl bir görev alacağının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takdirinde olacağını, bu konuda kendilerinin bir şey söylemelerinin söz konusu olmadığını vurguladı.

Yıldırım’ın başbakanlık yaptığını, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi kahramanca direnişi örgütleme konusunda bir başbakan olarak üzerine düşen gayreti gösterdiğini dile getiren Çelik, “Değerli bir şahsiyet. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde netice ne olursa olsun, milletimizin ne kadar teveccühünü kazandığı, projeleriyle nasıl anıldığı da görüldü. Cumhurbaşkanımız, Bosna dönüşünde ‘tabii ki kendisinden istifade edeceğiz’ dedi. Bu istifadenin nasıl olacağı, mekanizmasının nasıl olacağı ve nasıl bir makam olacağı Cumhurbaşkanımızın takdirlerinde olacak bir konudur” ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 22:05

YORUM YAZ

 • Kocayusuf Kocayusuf 9 gün önce
  1950 öncesi CHP, geliri olmayan vatandaştan, köylüden topladığı vergilerle saltanat sürerken... 1950-2002 arası, iktidarlar, askeri darbeler gölgesinde, düşe-kalka devlet yönetip, ciddi yatırımlar yapamazken... 2002 sonrası/17 yıllık AKP döneminde, Türkiye'miz, seksen senede yapılan yatırımların seksen misline mazhar oldu. Ve bu yatırım ve projelerde, sayın Binalı Yıldırım'ın payı pek büyük olmasına rağmen, olgunluğu ve mütevaziliği sebebiyle, hizmet kadrosuyla harmanlanıp, asla hodfuruşluk yapmamıştır... Sayın Yıldırım, Devlet-Yönetimi'nde, her makam ve göreve layıktır... Allah (c.c.), Milletimiz'i, ve samimi hizmet ehli devlet yöneticilerimizi, ilel'ebed payidar eylesin...
 • Bundan böyleBundan böyle9 gün önce
  Ak partinin istanbula yaptığı hizmetlerden sonra Binali bey gibi birine görev vermemiş olması Istanbulda yaşayanlar hakkında çok şey ifade ediyor ama buraya yazılmaz.
 • VATANDAŞVATANDAŞ10 gün önce
  SAYIN BAKANANIM BİR AÇIKLAMA'DA İSSİZ VATANDAŞ İÇİNUNDE AÇIKLAMA YAPARMISINIZ?SELAMLAR
 • uyan tcuyan tc10 gün önce
  nasılsa para devletin cebinden çıkıyor şahısın değil. ne yardımı yapacakmış binali bey. zaten kızı danışman sümeyye erdoğan maaşı devletten. hanımı sıfır atık projesi başkanı maaşı devletten , damadı bakan maaşı devletten. sülale boyu yeyin sonrada hazinede para yok deyin vergiler salın.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019