AK Parti'den 18. yıl paylaşımı: Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde kurulan AK Parti'nin bugün 18. yıldönümü kutlanıyor. Partinin Twitter hesabından paylaşılan videoda Erdoğan'ın 18 yıl önce kuruluşta söylediği "Bugünden sonra Türkiye’mizde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Türkiye Sevdasıyla" notu düşüldü.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 13:39

Siyaset sahnesine Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2001 yılında giren AK Parti, reformlar ve seçim başarılarıyla dolu 18 yılı geride bıraktı. Parti, 18 yıllık tarihinde 4 başbakan, 2 Cumhurbaşkanı çıkardı.

Hep birinci olmayı başardı

AK Parti, 3 Kasım 2002'deki genel seçimlerden bu yana 17 yıldır girdiği tüm seçimlerden birinci parti çıktı. Türkiye, bu süreçte her alanda önemli kalkınma hamleleri yaparak 2023 vizyonunu ortaya koydu.

Türkiye'nin kaderinin değiştiği o an

AK Parti,17 yıllık iktidarında Danıştay saldırısı, e-muhtıra, kapatma davası, Gezi kalkışması, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimleri karşısında milletin gücünü ve duasını alarak demokrasinin yılmaz bekçisi oldu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'n liderliğinde 14 Ağustos 2001'de kurulan AK Parti, bugün 18. yaşını kutluyor. Partinin resmi sosyal medya hesabından paylaşılan bir videoya "Bugünden sonra Türkiye'mizde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Türkiye Sevdasıyla" notu düşüldü.

"AK parti ve Türkiye'nin kaderi bütünleşmiştir"

Hatırlanacağı üzere Başkan Recep Tayyip konuşmalarında, "Türkiye'nin en küçük bir zafiyet göstermesi halinde, üzerimize çullanmak üzere el ovuşturanlara bekledikleri fırsatı, Allah'ın izniyle vermeyeceğiz. Bunun için öncelikle bize, AK Partililere çok büyük görev düşüyor. Türkiye'nin kaderiyle AK Parti'nin kaderi, birbiriyle bütünleşmiştir bunu böyle biliniz." ifadelerini kullanmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ağustos 2019 Çarşamba 13:39

YORUM YAZ

 • cemile dogan cemile dogan 2 gün önce
  iyiki varsin reyiz kutlu olsun onsekizinci yildonumun nice onsekiz yillara insallah pep arkandayiz evettttt
 • A .k.A .k.2 gün önce
  Doğrusöyler artık her şey eskisi gibi.Olmayacak çünküakpolmayacak
 • 17-25 hırsızlık 17-25 hırsızlık 2 gün önce
  Tek yüzükle gelip karun oldu
 • ahmetahmet3 gün önce
  İşte bütün servetim bu yüzük. İstanbul’a hizmete hazırım.Bugün: DÜNYANIN EN ZENGİN LİDERLERİ ARASINDA.Allahin yolunda yürümek insani böyle zengin ediyor demekki.Hz. Peygamber (s.a.s.), üzerinde kul hakkı bulunan kişilerin, hak sahibi olan mazlumlardan helallik almalarını öğütlemiştir.
 • Dadaş 25Dadaş 253 gün önce
  Ah deyip durdum.Şimdi uzaklardan bakan ben oldum.Türküsü akılıma geldi.
 • Ak partili Ak partili 3 gün önce
  REİS candır
 • CANAN AKSEDEFCANAN AKSEDEF3 gün önce
  ALLAH RAZI OLSUN SENDEN UZUN ADAM .Dediğin gibi oldu hiçbişey eskisi gibi olmadı,olamadı...Çok şükür YA RAB,çok şükür YA RAB,çok şükür YA RAB

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ağustos 2019