Ahmet Sever kimdir?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Basın Başdanışmanı Ahmet Sever kimdir? Ahmet Sever'in yeni kitabı "İçimde Kalmasın Tanıklığımdır: Kapalı Kapılar Ardındaki Siyasi Sırlar" yayınlandı.

18 Mayıs 2018 Cuma 04:45
Ahmet Sever kimdir?

Ahmet Sever 1960 yılında Konya’da doğdu. 7 yıl boyunca Cumhurbaşkanı Gül’ün basın başdanışmanı olan Sever, evli ve ikiz çocuk babasıdır. Brüksel Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Sever, 1983-1998 yılları arasında Milliyet gazetesi Brüksel muhabirliği ve temsilciliğini yaptı.

Mehmet Ali Birand’ın 32. Gün ekibinde yer alan Sever, BBC Köln ve Almanya’nın Sesi radyolarında da çalıştı. 1998 yılında Türkiye’ye dönerek Milliyet ve CNNTÜRK’te haber müdürü olarak görev yapan Sever, CNNTÜRK ve TRT’de Avrupa Birliği üzerine programlar gerçekleştirdi.

CUMHURBAŞKANI GÜL'ÜN BASIN BAŞDANIŞMANI

Cumhurbaşkanı Gül, Sever'i, 18 yıl Çankaya Köşkü'nün basınla ilişkilerini yürüten Metin Yalman'ın istifasıyla boşalan Medya, İletişim ve Halkla İlişkiler Başmüşavirliği görevine atadı. 2003 yılı Ocak ayında başbakanlığı döneminde Abdullah Gül’ün basın ve iletişimden sorumlu başdanışmanlığı görevinde de bulunan Sever, 2004-2007 yıllarında Gül’e bağlı Avrupa Birliği İletişim Grubu başkanlığını yürüttü.

Ahmet Sever'in yeni kitabı "İçimde Kalmasın Tanıklığımdır: Kapalı Kapılar Ardındaki Siyasi Sırlar" yayınlandı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 04:45

YORUM YAZ

  • AKINCIAKINCI8 ay önce
    İŞTE buyrunyine gazeteciüniversiteyineredeokumuş dışarıda ALLAHIN AŞKINA devletinyönetimininiçinde gazetecininne işi varyahu bu kadar profösör dururken.ALLAHVE MUHAMMEDaşkına işi ehline verin
  • kurtkurt8 ay önce
    İngilizin sinsi uşağı tarih çöplüğüne giderken son bir hamleyle oyuncağının kurma kolunu kurmuş .ZAVALLI
  • haydahayda8 ay önce
    amerikan k.peğidir tasmasız...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ocak 2019