Ahmet Davutoğlu'ndan yeni parti açıklaması: Bugün parti, siyaset...

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, 15 Temmuz programı nedeniyle TBMM'deki özel oturum programına katıldı. Programa geliş sırasında bir gazetecinin yeni partiyle ilgili olarak sorduğu soruya, "Bugün parti, siyaset, ihtilaf konuşma günü değil, milletimiz için bir hüzün, onur ve muhasebe günüdür." cevabını verdi.

15 Temmuz 2019 Pazartesi 17:33
Ahmet Davutoğlu'ndan yeni parti açıklaması: Bugün parti, siyaset...

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, "Bugün parti, siyaset, ihtilaf konuşma günü değil, milletimiz için bir hüzün, onur, birlik ve muhasebe günüdür." dedi.

Davutoğlu, 15 Temmuz Özel Oturumu için TBMM'ye gelişinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 251 vatan evladının toprağa verildiğini, bugünün onur günü olduğunu çünkü şehitler nezdinde bu milletin zor zamanlarda, tarihi eşiklerde nasıl bir ortak mücadele verebileceğini ortaya koyduğunu söyledi.

Bugünün bir muhasebe, bir daha böyle hain bir darbe teşebbüsü olmaması için milletçe ne yapmak gerektiğinin konuşulmasının günü olduğunu dile getiren Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Bu darbe milletin özgürlüklerine yapılan, seçilmiş Cumhurbaşkanına, seçilmiş Meclisine yapılan bir darbe teşebbüsüydü. Bugün hep birlikte demokrasimize sahip çıkarak, insan haklarına sahip çıkarak, özgürlükleri daha geniş bir alana yayarak buna cevap verebiliriz. Darbecilerin istediği bir Türkiye, yani özgürlüklerin kısıtlanarak, milli iradenin zayıflatıldığı bir Türkiye bizim tam da karşı çıkmamız gereken bir husustur. Bugün bütün siyasilerin, bütün devlet adamlarının, bütün düşünce adamlarının omuz omuza vermesi gerekir. Bu birliği koruduğumuz sürece de kimse bir daha böyle hain bir teşebbüse cüret edemeyecektir. Allah milletimizi, ülkemizi muhafaza eylesin, birliğimizi daim eylesin."

Yeni parti sorusuna cevap

Gazetecilerin yani parti kurulmasına ilişkin sorularına ise Davutoğlu, "Bugün parti, siyaset, ihtilaf konuşma günü değil, milletimiz için bir hüzün, onur ve muhasebe günüdür." karşılığını verdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Temmuz 2019 Pazartesi 17:33

YORUM YAZ

 • Aydemir Turan Aydemir Turan 1 ay önce
  Yaptığınız düpedüz bölücülük! Ha PKK, ha siz, Milletin gözünde hiçbir farkınız yok!!!! Ve bunu delikanlı gibi açık açık itiraf edecek g*t bile yok, kıvırdıkça kıvırıyor
 • Necmettin Necmettin 1 ay önce
  Hocanın parti kuracağına inanmıyorum
 • MEHMET DEMIRCIMEHMET DEMIRCI1 ay önce
  la davut oglu git otur oturduğun yerde .... oturturlar yoksa seni bir yere....
 • MkkkMkkk1 ay önce
  Bu işin adı parti kurmak değil ülkeyi bölmek kargaşaya sürüklemek . .sizin takımın parti kurmak idame ettirmek gibi yeteneği ve Hikmet'i melekesi yok kusura bakmayın.tayyip sayesinde Makam mevki sahibi oldunuz .
 • m.am.a1 ay önce
  babcanekonomı odaklıoyalabilirama digerinindişpolıtıkasımuam
 • alparslanalparslan1 ay önce
  umarım davutoğlu ihanet ve fitne kazanını kaynatanlara odun taşımaz.
 • Ali koyuncuAli koyuncu1 ay önce
  Bir türlü cevap veremedi gitti niye veremiyor biliyormusunuz biz konyalıların bir sözü var her şarkıyla her müzikle kaşık havası oynanmaz davutoğlu
 • abdullahabdullah1 ay önce
  Davutoğlu ve engin özkoç adamlık, kalite, millilik, duruş farkı işte bu...
 • AgaAga1 ay önce
  Babacan kabul etmedi ise reis alır partiye.Ama bence sen siyasete girme artık

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Ağustos 2019