• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ahmet Davutoğlu'ndan dikkat çeken CHP hamlesi

Parti kurma heveslisi eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti binasını CHP'li belediye sınırları içerisinde tutacağı iddia edildi.

Yeniakit Publisher
2019-11-10 19:27:00 -
Ahmet Davutoğlu'ndan dikkat çeken CHP hamlesi

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun liderliğinde kurulacak yeni parti için daha önce Bahçelievler'de tutulan parti binası mühürlenmişti. Davutoğlu'nun, bu olay sonrası mühürlenme riskini göz önünde bulundurarak parti binasını CHP'li belediye sınırları içinde seçeceği öne sürüldü.

 

T24'te yer alan habere göre, Davutoğlu'na yakın kaynakların verdiği bilgiye göre parti en geç aralık ayının ilk haftası kurulacak. Parti ismi ve logosu üzerinde çalışmalar sürüyor. "Davutoğlu'nun adalet konusundaki rahatsızlık ve hassasiyetinin parti ismine yansıyabileceği" söyleniyor. Kaynakların ifadeleriyle 'harman' olmaya hizmet edecek kadrolarla yol alınacak. İl ve ilçe teşkilatlarında yer alacak isimler üzerinde de tek tek çalışılıyor.

Bazı isimlerle temasta

Dindar kesimlerin, Alevilerin, Kürtlerin hassasiyetlerinin gözetileceği bir kurucular kurulunun oluşturulacağı, bunun için Alevi kesiminden isimlerle, eski AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten'in aracılığı ile de Kürt aşiret ve kanaat liderleriyle görüşülüyor. Eş zamanlı olarak MHP'den, İyi Parti'den, AK Parti'den isimlerle temaslar olduğu konuşuluyor. Eski MHP'li vekil Mehmet Şandır görüşülen isimler arasında.

Parti binası CHP'li belediye sınırları içerisinde yer alacak

Davutoğlu'nun görüşmeleri ağırlıklı olarak Ankara'da sürüyor. Genel Merkez binasının da CHP'li bir belediyenin sınırları içerisinde kiralanacağı belirtiliyor. İstanbul için yeni bir bina bulunduğu ama yerinin şimdilik gizli tutulduğu söyleniyor.

67 kişilik listeyi yalanlamıştı

Öte yandan Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde, kuracağı partiye yönelik basında yer alan kurucular kurulu listesi için, "Bu hayali bir liste." ifadesini kullanmıştı. Davutoğlu ayrıca, parti kurma sürecini yıl sonunda tamamlayacaklarını bildirmişti.

Kurucular Kurulu'nda yer aldığı iddia edilen 67 isim

Davutoğlu'na yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre, kurucular kurulu listesinde yer aldığı iddia edilen bazı isimler şunlardı:

"Yaşar Bozkurt, Şule Tunalı, Metin Bulduk, Feridun Bilgin, Yeşim Karadağ, Ufuk Uras, İsmail Müftüoğlu, Ali Sarıkaya, Ahmet Çakar, Zafer Gül, Ömer Ünal, İbrahim Turhan, Feramuz Üstün, Cemalettin Kani Torun, Cuma İçten, Talha Erol Durmaz, Coşkun Çakır, Selçuk Özdağ, Abdullah Başçı, Kemal Atmaca, Ahmet Akçay, Abdullah Yeşil, Ayhan Sefer Üstün, Mustafa Öztürk, Bayram Zilan, Etyen Mahçupyan, Hacı Bilal Aslan, Namık Ergün, Hüseyin Gürsoy, Yavuz Cengiz, Diyadin Uçar, Özlem Albayrak, Fatma Yavuz, Selim Temurci, Kerim Özkul, Dalyan Karadaş, Münire Karacan, İrfan Karataş, Ahmet Çelik, Yavuz Bayraktar, Namık Ergün, İhsan Özkes, Cihan Öztunç, Sedat Çakıroğlu, Uğur Kaleli, Mustafa Baloğlu, Hasan Hüseyin Bozok, Yeşim Karadağ, Ali Rıza Alaboyun, Nedim Yamalı, Musa Arat, Aydın Altaç, Timuçin Oğuz, Seyfettin Bilen, Mehmet Ali Pulcu, Cesim Gökçe, Rumi Bekiroğlu, İslam Meral, Yılmaz Erten, Osman Sert, Fırat Özkan, Yavuz Değirmenci, Aynur Algül, Recep Nişancı, Cemile Bayraktar, Tarık Güneş, Abdurrahman Dimez."

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

oflu baba

BU YERDEN BITMENIN YAPAMAYACAGI HIC BIR IHANET YOKTUR BUNA OY VERENLERDE YEMEK YEDIGI TABAGA PISLEYEN INSANLARDIR
 • Yanıtla

Mustafa

Vallahi merak ediyorum Siz mahşer günü hesap günü nasıl hesap vereceksiniz Uydurduktan gerekçeyle parti binasını Ak partili belediye engelliyor Adam ne yapsın CHP Li belediye arıyor
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23