Ahmet Davutoğlu: Bu acı tecrübeyi tekrar yaşatmak isteyenler bilsinler ki...

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle önemli açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz 2019 Pazartesi 15:53
Ahmet Davutoğlu: Bu acı tecrübeyi tekrar yaşatmak isteyenler bilsinler ki...

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, twitter hesabıdan videolu bir 15 Temmuz mesajı yayınladı. Ahmet Davutoğlu’nun 15 Temmuz günü için yayınladığı mesajda, "Milletimiz 15 Temmuz gecesi elif gibi dimdik durdu" ifadelerini kullandı.

Ahmet Davutoğlu'nun 15 Temmuz'a yönelik mesajı şu şekilde:

Bir millet tarih sahnesine çıkartan en büyük unsur kritik eşiklerde büyük sınava sınamalarda karşı karşıya kaldıklarında verdikleri doğal reflekstir. 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimi teşebbüsü ile kaderimize hükmetmek isteyenlere karşı milletimizin her bir ferdi ile her etnik mezhebi kökenden her toplumsal kesimden her siyasi görüşten her bölgeden birlikte verdikleri doğal refleks milletimizin tarih sahnesinde onurla yer almasını sağlamıştır. O gece ‘Elif’ gibi dimdik duran şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükran borçluyuz. Onlar bize sadece demokrasiyi ve bu ülkeyi bize emanet etmekle kalmadı, aynı zamanda gelecek nesillere her bir kritik eşikte onurla anacakları bir büyük birası bıraktılar.

Bugün bizim üzerimize düşen temel görev bu büyük mirasa sahip çıkmak, insan hakları ve temel demokratik özgürlükler temelinde bir daha bu milletin hiçbir darbe teşebbüsü ile karşı karşıya kalmaması için omuz omuza vermektir.

"Siz de omuz omuza verin"

Her türlü dışlamanın, ötekileştirmenin karşısında 15 Temmuz gecesi şehit olan aziz şehitlerimiz bize o gece verdikleri mücadele ile aslında temel bir şiarı da öğretmişlerdir. Biz omuz omuza verdik demişlerdi o şehitler. Siz de omuz omuza verin. Bir gün yine böyle bir sınama ile karşılaştığımızda dimdik ‘Elif’ gibi durun.

Bugün yeni kritik eşiklerin öncesinde hepimizin demokratik değerler ve ilkeler etrafında omuz omuza verme günüdür. Bugün milletimizin kaderine öyle veya böyle dolaylı veya doğrudan darbe teşebbüsleri ile hükmetmek isteyenlere karşı gönül gönüle, yürek yüreğe verme günüdür.

Allah milletimize bir daha böyle acı tecrübe yaşatmasın. Ama böyle bir tecrübeye böyle bir acı tecrübeyi tekrar yaşatmak isteyenler de bilsin ki, biz omuz omuza olmaya devam edeceğiz. Şehitlerimize rahmet diliyorum, gazilerimize şükranlarımı ve minnetlerimi ifade ediyorum.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Temmuz 2019 Pazartesi 15:53

YORUM YAZ

 • nene hatunnene hatun1 ay önce
  PEKİ SEN ELİF GİBİ DİMDİKMİSİN BİR DÜŞÜN BAKALIM.....
 • ayhanayhan1 ay önce
  Devleti yıktın sen ki,msin ki cianın kuklası darbe cumhurbaşkanıda darbe başbakanıda konyada.darbeciler davutoğlu hükümeti kimin emrinde davut krallığı ermeni krallığı ermneni tanrısının emrindesiniz ermeni tanrı oğlunun emrindesin sen kimsinki biz bomblayacaz onlar gülücek derken vatnın her karşını edirneden hakkiye sattınız.davut oğlu isa davut un tahtına oturur elçilerin işlerinde cumhurbaşkanıda başbakanda burada sizi gayri müslümler sizi paralel başbakan k.vadisi karamanda konyada çeken evangelistler konaydan yönetir.konya-kilikyadarp cebir işkence ağzımıza silah dayarken siz kuklasınız
 • hercaihercai1 ay önce
  BIR DAHAKI DARBEDE DARBECILERIN KAFALARI KESINLIKLE KESILECEK! SEREFSIZLERI SORGU ANINDA ORDUK, HEPSI KORKAK ORDEK GIBIYDI! KORKAKLAR ISE CESARETLI INSANLARA KARSI KESINLIKLE DURAMAZ!
 • EmginEmgin1 ay önce
  Ya bir fetö de görevi bırakırken Erdoğan ile aramızı kimse acçsmaz tarzı konuşma yapmıştım çok değiştim Davut çokkkkkkkkkk
 • Aydemir Turan Aydemir Turan 1 ay önce
  Evet, Mıllet elif gibi dimdik durdu, ama kendileri kaypak, bölücü çıktılar!!!Onlara hakkımızı asla af etmeyeceğiz!!!Şahsi İhtirasları uğruna, Ak Partiye, sayın Erdoğan'a ihanetlerini asla af etmeyeceğiz
 • EsfenderEsfender1 ay önce
  Davutoğlu Ahmet'den bir numara olmaz.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Eski Başbakan Davutoğlu. Sizin döneminizde AKP hükümeti bu ülkeye ne kadar zarar verdi. Türkiye nin ve AKP NİN toplaması kaç yıl sürdü.
 • AgaAga1 ay önce
  Sakin olun kızmayın.Davutoğlu reis gelecek ak partiye.Babacan ekibi kabul etmedi şimdi kamuoyu oluşturmaya çalışıyor.
 • IsmailIsmail1 ay önce
  Munafik.
 • BOYCOTT ISRAELBOYCOTT ISRAEL1 ay önce
  Cumhur Baskanini anmadikca laflarin bos Ahmet!
 • Hilâl Hilâl 1 ay önce
  Millet elif gibi dimdik durdudasen nerdeydindeve kuşugibikafanı kuma gömdün davutoğlumilleti avutoglukimse inanmaz sana
 • delicidelici1 ay önce
  millet darbeye elif gibi durduda senin gibi omurgasızlar koltuk kıçının altında gidince solucan gibi kıvrıldınız
 • Deli İboDeli İbo1 ay önce
  Allah'a çok şükür bu Millet hala Elif gibi dimdikte, sen bir kendini kotrol edip, kendine bir çeki düzen verip, dik durmaya çalışsan iyi olur.
 • 15 Temmuz’u anlamak demek 15 Temmuz’u anlamak demek 1 ay önce
  FETÖCÜLER’in dolmuşuna binmemek demektir
 • Mehmet GökdemirMehmet Gökdemir1 ay önce
  Ya sen neyaptın yılan gibi egri durdun kalleşlik yaptın o elif gibi duran halkımızı agzına alma
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU1 ay önce
  O DARBEYİ ÖNLEYEN LİDERİN KARŞISINDA NELER ÇEVİRİYORSUN ONUDA AÇIKLA.YOK AYRI PARTİ KURACAKMIŞSINIZ,YOK DEMOKRASİ İMİŞ VS...NELER KARIŞTIRIYORSUNUZ.MİLLET O GÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜNDE REİSİMİZİN ETRAFINDA KENETLENMİŞTİR.BUNU MU BOZMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ.BIRAKIN DEMAGOJİ YAPMAYI.ASIL NİYETİNİZİ AÇIKLAYIN.LAFA SÖZE TOKUZ,TOK.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019