• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ahlaksız program ve diziler için RTÜK göreve!

Aile mefhumunu hiçe sayan birçok dizi ve gündüz kuşakları toplumumuzu parçalamaya yönelik bomba görevi görüyor. Kendisini “İslami kanal” olarak takdim eden birçok televizyon kanalı, yayınladıkları diziler ve gündüz kuşakları ile milli ve manevi değerlerimizi baltalamaya devam ediyor.

2020-01-24 10:20:00 - 2020-01-24 10:26:37
Ahlaksız program ve diziler için RTÜK göreve!

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

Aile mefhumunu hiçe sayan birçok dizi ve gündüz kuşakları toplumumuzu parçalamaya yönelik bomba görevi görüyor. Kendisini “İslami kanal” olarak takdim eden birçok televizyon kanalı, yayınladıkları diziler ve gündüz kuşakları ile milli ve manevi değerlerimizi baltalamaya devam ediyor. Yüzde 99’u Müslüman olan ülkemizde geleceğimizin teminatı genç nesillerimizin dizi ve gündüz kuşaklarının etkisi altında kalarak yozlaştırıldığını belirten ilahiyatçılar, gayri ahlaki diziler ve gündüz kuşakları yüzünden gençlerimizin İslam’ın şartlarını bile sayamayacak hale getirdiğini belirtiyorlar.

Aile tehlikede

Konuya ilişkin Akit’e değerlendirmede bulunan Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, şunları ifade etti: “Bu dizilere acilen çeki düzen verilmelidir. Aile Bakanlığı, Milli Eğitim ve Diyanet İşleri’nin bu konuya müdahil olması gerekiyor. Çocukların nasıl fiziken doğru ve sağlıklı yetişmesi önemliyse, ruhen ve psikolojik olarak da doğru yetişmesi ülkemizin ve milletimizin geleceği açısından büyük önem arz ediyor. Bunu yapmanın yolu da doğru bilgiyi vermekten geçer. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımıza milli ve manevi değerlere uygun olan, dünü unutmayan ve unutturmayan, hem dini anlamda hem de milli anlamda örf, adet ve kültürümüzü öğreten programlar yapılmalıdır. Şu anda dününü bilmeyen bir nesil yetişiyor. Bu da ilerde geçmişine hakaret eden, geçmişi hakkında en ufak fikri olmayan, mazisine ihanet eden bir anlayış doğurur. Bu sebeple milli açıdan, dini açıdan birbirini destekleyen programlar yaygınlaştırılmalı.”

Sağlam nesiller

Genç beyinlerimizin her alanda kuşatıldığını belirten Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin ise, şu değerlendirmede bulundu, “Gerek televizyon programları olsun, gerek sosyal medya olsun çocuklarımızın tertemiz beyinlerini kirletmek için en büyük tehdit. Kesinlikle Diyanet İşlerimiz, Milli Eğitim Bakanlığımız ortak bir çalışma yaparak örf ve adetimizi, geleneklerimizi çocuklarımıza öğretmeli. Çocuklarımıza gerekli dini eğitimleri vermemiz gerekiyor. Bugün televizyonlarda, sosyal medyada ve dışarıda birçok ahlaksızlık boy gösteriyor. Ancak ahlaki değerleri sağlam nesiller bu yozlaşmanın önüne geçebilir. Eğer Diyanet İşleri ve Milli Eğitim Bakanlığı okul ve cami bütünlüğünü sağlarsa bu dezenformasyonun sonunu getirebiliriz.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

çok geç ama !

bataklıktan ne kurtarır isek o kar diyelim...sav efendimizin, "ey ali, bir kişinin senin aracılığın ile doğru yolu bulması, yeryüzünde bulunan ve güneşin üzerine doğduğu her şeyden, daha hayırlıdır." sözünü son nefesimize kadar unutmayalım...
 • Yanıtla

....

Burada önemli bir diğer unsur reklamlar. Trt nin aldıpı reklamlar miğde bulandırıyor
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı