• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"Adalet ve Kalkınma Partisi'nin iktidara gelmesi uykularını kaçırıyor"

Fas Başbakanı Sadeddin el-Osmani, "Adalet ve Kalkınma Partisinin üçüncü defa iktidara gelmesinden korkuyorlar. Bu onların uykusunu kaçırıyor" diye konuştu.

Yeniakit Publisher
2021-02-27 08:13:00 -
"Adalet ve Kalkınma Partisi'nin iktidara gelmesi uykularını kaçırıyor"

Fas Başbakanı Sadeddin el-Osmani, bazı çevrelerin, hükümetin büyük ortağı Adalet ve Kalkınma Partisinin (PJD) üçüncü defa iktidara gelmesinden endişe ettiğini söyledi.

PJD'nin ülkenin kuzeyindeki Fas kentinde düzenlenen toplantısında konuşan Osmani, bu sene planlanan seçimleri düşünmediklerini ancak buna hazırlandıklarını ve asıl hedeflerinin de seçim öncesi kalan sürede ülkeye hizmet olduğunu belirtti.

Bazı çevrelerin partiyi hedef aldığını ve çarpıtma kampanyaları yürüttüğünü kaydeden Osmani, "Adalet ve Kalkınma Partisinin üçüncü defa iktidara gelmesinden korkuyorlar. Bu onların uykusunu kaçırıyor" dedi.

Osmani'nin bu açıklamaları, Fas hükümetinin yeni seçim yasa tasarılarını oylamak üzere meclisi olağanüstü toplantıya çağırmasının ardından geldi.

Fas'ta geçen saatlerde peş peşe iki istifa gelmişti. İnsan Haklarından Sorumlu Devlet Bakanı Mustafa er-Ramid ve PJD Ulusal Konsey Başkanı İdris el-Ezemi el-İdrisi görevlerinden istifa ettiklerini duyurmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kavkaz

ne biçim bir algı operasyonu yapıyorsunuz yine. adam Türkiye'deki akp'den bahsetmiyor, fas'taki akp'den bahsediyor. ver manşeti adalet ve kalkınma partisi diye kandır gariban vatandaşları. utanma arlanma yok. her şey mübah.
 • Yanıtla