• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Adalet Bakanı Gül'den Konya katliamı açıklaması

Konya'da 7 kişinin katledilmesi olayıyla ilgili açıklamada bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, olayın etnik veya ideolojik bir nedenle ilgili olmadığını söyledi.

Yeniakit Publisher
2021-07-31 01:19:00 - 2021-07-31 01:22:26
Adalet Bakanı Gül'den Konya katliamı açıklaması

Konya'daki katliama ilişkin açıklamada bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Provokatif yönlendirmelerin aksine olayın etnik veya ideolojik bir saikle gerçekleştiğine dair bir bulgu söz konusu değil.’’ dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Konya'da yaşanan cinayetle ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Olayın etnik veya ideolojik saikle ilgisi yok

 

Gül, “Konya’da gerçekleşen menfur cinayetler başsavcılık talimatları çerçevesinde çok yönlü soruşturulmaktadır. Olayı yakından takip ediyoruz. Provokatif yönlendirmelerin aksine olayın etnik veya ideolojik bir saikle gerçekleştiğine dair bir bulgu söz konusu değil. Birlik ve beraberliğimizi bozmak için fırsat kollayanları, vesile arayanları kınıyorum. İlgili makamlar vahim olaya ilişkin olarak kamuoyunu aydınlatmaya devam edecektir. Milletimizin derin ve köklü kardeşliği her türlü provokasyonun üzerindedir” ifadelerine yer verdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

deniz

SAYIN ADALET BAKANIMIZ BU ÜZÜCÜ OLAYI SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN ÖZELLİKLE PKK SEMPATİZANI HAİNLER BAŞKA MECRALARA ÇEKEREK ALGI YARATMAYA ÇALIŞIYORLAR SAYIN İÇ İŞLERİ BAKANIMIZ AÇIKLADI AİLELER ARASI HUSUMET DEDİ FAKAT SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN BU PKK LI HAİNLER OLAYLARI BAŞKA TARAFLARA ÇEKEREK ÜLKENİN MİLLİ BİRLİĞİNE ZARAR VERMEYE ÇALIŞIYORLAR BUNLARIN TESPİT EDİLEREK ADLİ SORUŞTURMA AÇILMASINI ÜLKEMİZİN HUZURUNU BOZMAK İSTEYEN BÖLÜCÜ HAİNLERİN OYUNLARINI YOK EDİLMESİNİ ADALET BAKANIMIZDAN ARZ EDERİZ GİDECEK YERİMİZ YOK BU ÜLKE BİZİM TÜRK KÜRT KARDEŞTİR KARDEŞLİĞİMİZİ HUZURUMUZU KİM BOZMAK İSTERSE BEDELİNİ EN AĞIR ÇEKMELİ SOSYAL MEDYA HESAPLARI KONTROL EDİLMELİ O GERGERLİOĞLUNUN ÇOCUĞUNUN ATTIĞI MESAJLAR İNCELENMELİ
 • Yanıtla

1453

Adalet bakanı yorum yapana kadar cezaları caydırıcı şekile getirmeye çalışsın ki olayların önüne geçilsin. açıklama yaparak bir yere varılamayacağını hala anlamadı. Cezaevlerinde yatanların imkanlarını iyileştirene kadar cezaları caydırıcı hale getirin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23