• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Abdullah Gül iki eski kadın bakanı yeni partiye kattı! O ismi kabul etmedi

Kurduğu Türkiye Partisi ile vatandaşlardan beklediği oyları alamayarak sandığa gömülen Abdüllatif Şener örneği halihazırda dururken eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan parti kurma çalışmalarını sürdürüyor. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün perde arkasında destek verdiği parti için bazı eski bakanlarla temas kuruldu.

Yeniakit Publisher
2019-10-21 17:48:00 -
Abdullah Gül iki eski kadın bakanı yeni partiye kattı! O ismi kabul etmedi

Ali Babacan önderliğindeki yeni oluşum partileşme çalışmalarını sürdürürken, Babacan'ı destekleyen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ise kendisine yakın eski bakanlarla temaslarını hızlandırdığı belirtildi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de bazı isimlerle özel olarak temas sağladığı öne sürüldü. Eski bakanlardan Beşir Atalay, Sadullah Ergin ve Nihat Ergün’ün Ali Babacan’ın oluşumunda yer alacağı artık kesinleşirken, Abdullah Gül’ün de  Cumhurbaşkanlığı döneminden kendisine yakınlığı bulunan bazı eski bakanlarla temas halinde olduğu öğrenildi.

Babacan’a yakın bir kaynağın aktardığı bilgilere göre, eski Milli Eğitim Bakanı olan Erkan Mumcu’ya teklif götürülmesine izin vermeyen Gül’ün, Milli Eğitim Bakanlığı yapan bir başka isim olan Nimet Baş ile (Çubukçu) temas halinde olduğu belirtildi.

Gül’ün temasta olduğu bir diğer ismin ise, Nimet Baş gibi eski Devlet Bakanı Aliye İslam Kavafoğlu olduğu öğrenildi. (YeniÇağ)

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Dün

Dün birilerini satan yarın vatanı satar.
 • Yanıtla

vatandaş arif

şu sayılan isimlere bak hizaya gel eski türkiye eski türkiye parlementer sisteme döndürecekler patinaj yavrum patinaj acaba lozanda ki anlaşmada varmı neden bu kadar asılıyorlar birilerini harekete geçiriyorlar bu ülkenin bir almanya japonya olmasına rızaları neden yok ???? osmanlı bekraundundanmı korkuyorlar bu kripto yapılar harekete geçiyor
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23