• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD'nin oyunu belli oldu: Gizlice baskı yapıyormuş! Öyle bir detay ortaya çıktı ki, dikkat çekti

Yeniakit Publisher
2024-04-19 22:59:00 - 2024-04-19 23:06:15
ABD'nin oyunu belli oldu: Gizlice baskı yapıyormuş! Öyle bir detay ortaya çıktı ki, dikkat çekti

ABD'nin, gizlice Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyelerini, Filistin'in dünya örgütünün tam üyesi olma teklifini reddetmeye zorladığı bildirildi. Gündeme gelen haberin detayları merak edildi! İşte o habere dair merak edilen detaylar...

Skandal gelişme Çarşamba günü, çevrimiçi bir Amerikan haber kuruluşu olan The Intercept tarafından bildirildi. Yayınlanan haberde, "ABD Dışişleri Bakanlığı'nın gizli olmayan yazışmalarına" atıfta bulunuldu. Telgraflar, Konsey'e üye devletlerin devlet oluşumuna karşı çıkmalarının, ABD'nin bu ihtimali veto etmesini ortadan kaldıracağını gösterdi.

Bir telgrafta şöyle yazıyordu: "Sizi, 'Filistin'in BM üyesi devlet olarak kabul edilmesini öneren herhangi bir olası Güvenlik Konseyi kararını desteklememeye çağırıyoruz..."

Devlet olmayı reddetmeye zorlanan ülkeler arasında Konseyin dönüşümlü başkanı Malta da yer alıyor. Özellikle Ekvador'dan, BM'nin tanınmasına karşı çıkmak için Malta ve Fransa dahil diğer ülkelerle lobi yapması isteniyor.

Başka bir telgrafta şöyle deniyordu: "Ekvador, 'Filistin' kararını reddederken (ABD ile yalnız) yalnız görünmek istemez."

Güvenlik Konseyi, 2011'den bu yana Filistin Yönetimi'nin tam üye statüsü talebini reddediyor. Güvenlik Konseyi'nde Arap uluslarını temsil eden Cezayir'in öne sürdüğü devlet oylaması 18 Nisan'da (bugün) yapılabilir.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Washington'un hamlesi, İsrail rejiminin 7 Ekim'de Gazze Şeridi'nde sürdürdüğü soykırım savaşının Filistinlilere yönelik sempatiyi ve Filistin Devleti'nin tanınması yönündeki uluslararası çağrıları artırmasıyla ortaya çıktı.

Cuma günü Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong, bu hafta başında yaptığı ve Avustralya'nın yakın vadede Filistin devletini tanıyabileceğine dair bir ipucu olarak görülen sözlerini savundu.

Geçtiğimiz Çarşamba günü İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, İspanya'nın "Filistin devletini tanımaya hazır" olduğunu söyledi.

İrlanda aynı zamanda Taoiseach Simon Harris'in Filistin'in devletini savunmasıyla Filistinlilerin haklarının tanınması için de baskı yapıyor.

Putin toz duman edecek: Meğer mülklerine el koymuş! Tansiyon yükseldi!" target="_blank">
Fransa haddini aştı! Putin toz duman edecek: Meğer mülklerine el koymuş! Tansiyon yükseldi!
Fransa haddini aştı! Putin toz duman edecek: Meğer mülklerine el koymuş! Tansiyon yükseldi!

Dünya

Fransa haddini aştı! Putin toz duman edecek: Meğer mülklerine el koymuş! Tansiyon yükseldi!

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Osmanlı Torunları

Dünyanın En Büyük Teröristleri kafirleri kefereleri firavunları Şerefsizleri Haçlı Tohumları sömürgecileri okyanus Ötesindeki Amerikan Kafirleri kefereleri firavunları Şerefsizleri Filstin Topraklarındaki işgalci yahudi israyil ….leri kafirleri kefereleri firavunları Şerefsizleri Haçlı Tohumları Teröristler zalimleri katilleri Soysuzların Soyunu Kurut Kanlarını kurut Ellerini kollarını Ayaklarını Bedenlerini kurut Amin ya kahar isminle kahru paramparça Et cayır cayır yaksın cehennemin yedi kat yerin dibine Soksun yüce mevlam Amin Amin

500 yil kendi menfatinidüsunenlerin

Azaplarini artıryarabim MAZLUMLARIN HURMETİNE AMIN
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23