ABD'nin 'müdahale listesi'ni açıkladı! Venezuela'dan sonra sıra...

ABD’nin Venezuela’da başarısız olmasına rağmen planlarından vazgeçmeyeceğini belirten Rus uzman Blohin, sırada Nikaragua ve Küba olduğunu kaydetti.

18 Nisan 2019 Perşembe 01:03
ABD'nin 'müdahale listesi'ni açıkladı! Venezuela'dan sonra sıra...

Rusya Bilimler Akademisi Güvenlik Sorunları Araştırma Merkezi'nden Amerikanist ve siyaset uzmanı Konstantin Blohin, Sputnik'e açıklamasında, ABD'nin Venezuela'da ‘tam hızla' iktidar değiştirme planının suya düştüğünü belirterek bu konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu:

"Darbeler tarihinden şöyle bir kural çıkıyor, eğer iktidarı hemen değiştirmediyseniz, zaman darbenin hedefinden kişinin lehine işliyor. Yani Venezuela'da iktidarı devirme çabaları suya düştüğü için şimdi zaman (Devlet Başkanı Nicolas) Maduro lehine ve (muhalif lider Juan) Guaido aleyhine çalışıyor. Amerikalılar gerçekten pat durumda şimdi. Artık doğrudan geniş çaplı silahlı müdahaleyi göze almazlar, zira böyle bir müdahale ABD için ikinci Vietnam'a dönüşebilir. (ABD Başkanı Donald) Trump da savaş taraftarı değil, çünkü her bir operasyon ABD bütçesi için pahalıya mal olacak, Trump ise her kuruşu saymayı seven birisi. Başkalarının elleriyle hareket etmek, yani Kolombiya ve Brezilya'yı Venezuela'ya saldırmaya zorlamakta da başarısız oldular. Bir özel operasyonla şahsen Maduro'yu ortadan kaldırma seçeneğine de şimdilik başvurmuyorlar. CIA tarihinden, (Küba lideri Fidel) Castro'ya yönelik kaç suikast girişiminin olduğunu hatırlıyoruz. Ama Maduro, güvenlik sistemini iyi düşündü, yani bu seçeneğin de çalışmayacağı açık".

"Venezuela halkı Guaido'dan yorulmaya başladı"

Buna rağmen ABD'nin Venezuela'yı rahat bırakmayacağını düşünen Blohin, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Maduro, tüm yaptırımlara rağmen, Batı'nın oybirliğiyle onu reddetmesine rağmen görevinde kalıyor ve yüksek derecede politik hayatta kalma yeteneğini sergiliyor. Venezuela halkı ise muhalefetten ve şahsen Guaido'dan yorulmaya başladı. Yani durumun, ABD planlarına göre ilerlemediği ortada. Yine de Venezuela'yı rahat bırakacaklarını düşünmüyorum. Hatta sırada Nikaragua ve Küba var. Ancak bu üç ülkeden en büyük ödül ve hazine Venezuela'dır, çünkü çok zengin yer altı kaynaklara sahip".

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Nisan 2019 Perşembe 01:03

YORUM YAZ

 • Yalancının MumuYalancının Mumu1 ay önce
  TERCÜMESİ: Haydutlar nereden çalınacak malzeme, altın, petrol çok ise oraya saldırıyor. Haydut bize güvenli bölge sağlayacakmış, kim inanır.? Hergün tekrarlayalım "bunlar haydut" unutmayalım.
 • ihsanihsan1 ay önce
  şeytan herif başka ülkelere müdahale hakkını nerden alıyorsun zalim
 • AHMET ÖAZAYDINAHMET ÖAZAYDIN1 ay önce
  OZAYDİN65 KARAR VERMEK ÜZERE...YAKINDA AKİTTE ÖZEL HABER YORUMLARIM GELECEK...MYNETTE 2008 DEN BUYANA 30 BİN ÖZEL YORUMUM OLDU...MYNET HABER SİTESİ ARTIK FAYDALI OLAMIYOR TÜRKİYEYE VE İSLAMA...MASON ŞEBEKESİNİN AYYIN ORGANDIR HABERİM VAR 2008 DEN BUYAN....TÜRKİYE BATI VE ABD TASALLUTUNDAN MUTLAKA KURUTULACAK İMZA OZAYDİN65
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 1 ay önce
  Şeytan Türkiye’de 15 temmuzda kaybetti! dünyada da kazanma ihtimali kalmadı. şeytan yavaş yavaş Amerika’yı da terk edecek bir sonraki adresi Kuzey Kore
 • meltemb41meltemb411 ay önce
  deccal abd başladı dünyayı kaosla karıştırmaya

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019