• İSTANBUL
  • İMSAK
    00:00
    GÜNEŞ
    00:00
    ÖĞLE
    00:00
    İKİNDİ
    00:00
    AKŞAM
    00:00
    YATSI
    00:00
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0

ABD'li uzmandan itiraf gibi sözler: Biz PKK'yla ittifak yaptık

Hudson Enstitüsü Kıdemli Orta Doğu Uzmanlarından Micheal Doran katıldığı bir programda ABD ve terör örgütü PKK/YPG'nin kirli ilişkini itiraf etti. Doran, "PKK ile iş birliği yaparak kendimizi Türkiye ile kopma noktasına getirdik" dedi.

Yeniakit Publisher
2019-10-21 22:22:00 - 2019-10-21 22:23:15

Ulusal Güvenlik Konseyi yöneticiliği ve ABD Savunma Bakanlığı'nda müdür yardımcılığı görevlerini yapan Hudson Enstitüsü Kıdemli Orta Doğu Uzmanlarından Micheal Doran katıldığı bir programda ABD ve terör örgütü PKK/YPG'nin kirli ittifakını gözler önüne serdi.

ABD'nin Suriye'de büyük bir krize yol açtığını söyleyen Doran, "Biz Suriye'de bu felaket durumun oluşmasına neden olduk. Çünkü biz PKK'yla ittifak ilişkisine girdik" dedi.

Terör örgütü YPG'nin aslında PKK olduğunu ve Türkiye'yi bölmeyi amaçladığını itiraf eden Doran, "Biz PKK ile müttefik ilişkisi kurarak Türkiye ile çatışma sürecine girmiş olduk" ifadelerini kullandı.

ABD'nin Türkiye'ye karşı izlediği politikanın akıllıca olmadığını belirten Doran, "Türkler bize yıllarca PKK'nın kuzeydoğu Suriye'de özerk bir Kürt devletini kurmasına imkan tanıyacak bir güç şemsiyesi sağlamamızdan rahatsızlık duyduklarını söylediler. Biz ise onlara sürekli olarak susun ve oturun dedik" şeklinde konuştu.

Doran, YPG'nin adının SDG olarak değiştirildiğine, gruba Arap ve diğer etnik azınlıkların eklendiğine ancak yönetimin her zaman PKK'da kaldığına dikkat çekti.

"Obama yönetimi bunun PKK'dan başkası olduğu şeklinde takdim etti ve böylelikle Amerika halkını kandırmada başarılı oldu ancak Türkleri kandıramadı" diyen Doran şunları söyledi:

"Türkler bize sürekli bunun ilişkilerimize zarar verdiğini söylediler ve biz onları görmezden gelmeyi tercih ettik"

Konunun sadece Erdoğan olmadığını, Türk halkının büyük bir çoğunluğunun Barış Pınarı Harekatı'nı destek verdiğini söyleyen Doran, "Şunu kabul etmeliyiz ki biz bu karışıklığın çıkmasında çok büyük bir rol oynadık" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tr.

Herhangi bir yok,işlevsiz eleman...Pence,Pompeo gibi insanları etkilemeli....
  • Yanıtla

hus cos

hele şükür. ABD içinde gerçekleri gören kişilerde varmış.
  • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı